Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona Pasja

Wieloszka 08:25, 19 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
anetanka napisał(a)
Agnieszko, cały problem w tym, że modrzew z każda podpórką robi co zechce. Chyba musiałabym wbić tam jakiś drąg strasznie gruby.

Anetko, bo tu nie chodzi o podpórkę - nie ma jej . Zawiązujesz linkę wokół drzewka, naciągasz tak, żeby drzewko się wyprostowało, a mały kijek, lub taki śledzik (jak do namiotów) wbijasz w ziemię 2-3 metry dalej i do niego mocujesz drugi koniec linki. Zrobię dziś po południu fotkę jak to wygląda i wstawię. Może jakoś źle tłumaczę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
anetanka 08:43, 19 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
aaaaa, to już chyba rozumiem. Tylko czy taki gruby pień da się jeszcze nagiąć? Całe drzewko się chyli od razu jak chcę coś wyprostować.

To czekam na foto
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
Wieloszka 08:56, 19 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
anetanka napisał(a)
aaaaa, to już chyba rozumiem. Tylko czy taki gruby pień da się jeszcze nagiąć? Całe drzewko się chyli od razu jak chcę coś wyprostować.

To czekam na foto

Widziałam w szkółce prostowane w ten sposób 20-letnie, ok.15 metrowe drzewa z bardzo grubym pniem - tylko wtedy tych linek musi być kilka w różnych kierunkach Nie wygląda to zbyt dekoracyjnie, ale jest skuteczne.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Ewa 09:15, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
bacowa 19:00, 19 kwi 2012


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Anetko , no to super że idziesz w dobrym kierunku
pozdrawiam Ewa
Ewa 21:39, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Aneta byłaś dzisiaj w Żorach? i nie wstąpiłaś ?
Ciekawa jestem gdzie kupiłaś bukszpany.
Koniecznie zrób zdjęcie
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
anetanka 06:27, 20 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Ewuniu, ja taka świeżynka jestem Z odwiedzinami poczekam aż się bardziej zintegruję

Bukszpany kupiłam w Limbie w Żorach. W ciągu dnia pokażę jak wyglądają. W innym wątku doczytałam, że oczywiście tam byłaś
Ja dopiero teraz rozpoczęłam "objazdówkę" po szkółkach. Mam pod ręką Kapiasów plus takiego szkółkarza-hobbystę z dobrymi cenami i zawsze tylko tam zaglądałam.

Jako, iż planuję u siebie zakątek Ogrodowiskowy zakupiłam bukszpany właśnie, trzmielinki, dwie hortensje bukietowe, dziś dokupię jednego rh, dwa już mam i zabieram się za robienie aranżacji.
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
Madzenka 06:41, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anetanka napisał(a)
aaaaa, to już chyba rozumiem. Tylko czy taki gruby pień da się jeszcze nagiąć? Całe drzewko się chyli od razu jak chcę coś wyprostować.

To czekam na foto


Wszystko się da Podobnie dziala wbicia malego palika pod kątem lub metalowego prętu (mam takie po budowie) bardzo głęboko i potem stopniowe formowanie pnia. Tak robiłam z sosna
Ale maM specjalny młotek do wbijania (brukarz zapomniał a zabral mój szpadel!!! ) a M używa kilofa
Ale te linki o ktorych pisze Aga będzie ci najłatwiej wykonać.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:44, 20 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
anetanka napisał(a)


----------

Nie wiem też co zrobić z tym bukszpanem wsadzonym 3 lata temu. Jak go przyciąć? Na kulkę? Będę musiała sporo odciąć, a i tak pewnie wyjdzie mi krzywo
Tak wygląda z różnych stron:




Zrób z niego stożek. Najłatwiej jest formować stożek, zwłaszcza, że już wysokości nabrał i jest szerszy u podstawy. Nawet dla nie zaawansowanego nożycorękiego stożek nie jest trudny do formowania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 07:23, 20 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witaj.Ogród masz naprawdę z potencjałem. Co do bukszpana, to ja bym go w stożek cięła. Zrób sobie taki prosty stelaż z drutu (kształt trójkąta bez spodu i wbij w ziemię), będzie łatwiej. Powodzenia
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies