Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona Pasja

bogumila 13:10, 17 kwi 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Pozdrawiam słonecznie
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
anetanka 08:35, 18 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Ależ dziś zimno Pogoda nas nie rozpieszcza. A tyle chciałoby się zrobić, ze słońcem byłoby przyjemniej

Pytałam wczoraj w szkółce i okazało się, że mogę tego wysoko rosnącego rh wymienić na mniejszego. No i zastanawiam się.


A w moim ogródku rewolucja. Jeśli tak to można nazwać. Wysadzam praktycznie wszystko i lokuję od nowa. Kupiłam sporo nowych iglaków, bo właśnie one będą grały pierwsze skrzypce

Będzie iglakowo, a pomiędzy - byliny. Zawsze marzyłam o ogrodzie pięknym o każdej porze roku. Iglaki mnie fascynują. Jest tyle pięknych odmian. W wolnej chwili wkleję parę zdjęć egzemplarzy, które zauroczyły mnie totalnie, bezgranicznie, na amen Ceny powalają, zwłaszcza jeśli nasadzenia robi się gęsto

Pozdrowienia dla wszystkich gości



____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
malwes 09:53, 18 kwi 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Aneta,
Ten ogród jest piękny - cały ten teren ma ogromny potencjał a to co już w nim rośnie jest na pewno do wykorzystania. Już jest bardzo fajnie - wg mnie tam wcale nie potrzeba aż takiej rewolucji. Wszystkie zmiany na pewno go upiększą ale mnie już się podoba.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
anetanka 10:27, 18 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Gosiu, dziękuję W moim zakątku jest sporo bylin. Gdy kwitną, jest rzeczywiście bajecznie. Jednak jak to z bylinami, po przekwitnięciu - łyso. Strasznie mnie to denerwowało. Dlatego przesadziłam wszystkie byliny na razie z dwóch rabatek, do doniczek. Jak rozplanuję nasadzenia iglakowe powsadzam je z powrotem.

Pokazuję to, co zrobiłam do tej pory.
Zaczynając od rogu ze słupem elektrycznym Jedna filar obsadzony jest trzmieliną zielono-żółtą. Mam nadzieję, że go pokryje. Na drugi filar przesadziłam zapomnianą trzmielinę spod płotu. Chyba się zregeneruje??? Ta jest zielono-biała. Obok słupa rośnie przepiękna róża, z drobnymi, pełnymi kwiatami. W zeszłym roku kwitła bardzo długo. Przemarzła od góry więc ja solidnie obcięłam, ale odbija już ładnie od dołu.
Nie przesadzałam bzu (biały) i tego jałowca płożącego. Reszta wyleciała.
było:

jest:


dalej, od słupa w stronę domu, na tej rabacie był totalny misz-masz:
było:

jest:


i prawa strona tej rabatki:
było:

jest:

Na ostatnim zdjęciu, przed modrzewiem, rośnie azalia. Nie wiem czy mogę ją przesadzić już teraz, czy lepiej po kwitnieniu? Zabłąkany tulipan do wyjęcia.
Za modrzewiem (macie jakiś pomysł jak go wyprostować? żadna podpora nie wytrzymuje wiatrów) wsadziłam krzewuszkę i jałowca z tej rabaty fasolkowej na środku trawnika, która jest do likwidacji:


Próbuję to wszystko jakoś uporządkować. Pewnie łatwiej byłoby z planem, ale ja mam sto pomysłów na minutę więc to nie wchodzi w grę. I tak pewnie jeszcze kilka razy to poprzesadzam.

Tak, czy owak - wszelkie sugestie mile widziane. Jeśli cokolwiek przychodzi Wam to głowy to proszę o komentarz. Konstruktywna krytyka bardzo potrzebna

Jak tylko pogoda będzie pozwalała - działam dalej
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
Wieloszka 12:13, 18 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
anetanka napisał(a)

Pokazuję to, co zrobiłam do tej pory.
było:

jest:


dalej, od słupa w stronę domu, na tej rabacie był totalny misz-masz:
było:

jest:


i prawa strona tej rabatki:
było:

jest:

Za modrzewiem (macie jakiś pomysł jak go wyprostować? żadna podpora nie wytrzymuje wiatrów)

Uwielbiam zdjęcia "było" "jest"!!! Widać ogrodm pracy jaki włożyłaś w przeorganizowanie tych rabat !
Konstruktywnej krytyki nie będzie z mojej strony, bo nie widzę nic, co można by było skrytykować
Jesli chodzi o wyprostowanie modrzewia - polecam specjalne sznurki (do nabycia np.w Casto), które nie uszkadzają pnia drzewa. Sznurek należy obwiązać wokół pnia i przymocować do jakiegoś małego palika wbitego w ziemię, naciągając tak, aby roślinka się wyprostowała. Sposób polecany przez szkółkarza, od niedawna przez nas stosowany i sprawdza się lepiej niż kijki bambusowe. Jedyny problem jest taki, że trzeba uważać, żeby się nie potknąć o te linki .
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
majkel0326 13:14, 18 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Anetko,ale rewolucja u Ciebie! Powiem Tobie,że ja też czasami mam ochotę wykopać wszystko i zacząć od początku,ale jakoś na razie nie mam odwagi
____________________
Maja - Moje roślinki
Netka 15:17, 18 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Witaj Anetko moja imienniczko Przeczytałam cały wątek, więc przyszłam się przywitać Będę podglądać i kibicować dalszym metamorfozom pozdrawiam
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
anetanka 06:20, 19 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Agnieszko, cały problem w tym, że modrzew z każda podpórką robi co zechce. Chyba musiałabym wbić tam jakiś drąg strasznie gruby.

Maju, odwaga to jest dobre słowo haha Jak zaczynałam to wydawało mi się to łatwiejsze No ale trudno, powiedziało się A, trzeba powiedzieć B

No i kolejna Aneta Zauważyłam, że jest nas tu kilka Witaj, zapraszam znowu

----------

Mam straszną zagwozdkę z tym odcinkiem:

Przez to utknęłam i nie umiem ruszyć dalej

Nie wiem też co zrobić z tym bukszpanem wsadzonym 3 lata temu. Jak go przyciąć? Na kulkę? Będę musiała sporo odciąć, a i tak pewnie wyjdzie mi krzywo
Tak wygląda z różnych stron:


____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
bacowa 07:15, 19 kwi 2012


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Witaj , zmiana na rabatach wyszła super .
pozdrawiam Ewa
anetanka 08:15, 19 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
bacowa napisał(a)
Witaj , zmiana na rabatach wyszła super .
pozdrawiam Ewa


Powoli dochodzę do hosty, o której rozmawiałyśmy
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies