Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

Gardenarium 00:39, 06 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może w górach już spadł śnieg?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 00:55, 06 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
aż mnie się zimno zrobiło jak zobaczyłam u Bogusia, chyba nie spadł
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
boguslaw_r_ 10:53, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
bogumila_bienko napisał(a)
Zdecydowanie wolę te widoki,ciężka droga była przed Tobą.
jak obejrzę się za siebie i na zdjęcia, to sam nie wierze że to wszystko w tak krótkim czasie udało się wykonać, jeśli się chce można góry przenosić, prawda.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
tyna 11:08, 06 paź 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Zdecydowanie rozumiem intencje Bogusława z pokazaniem zdjęć zimowych. Sosny są o tej porze roku najbardziej efektowne, pozdrawiam i podziwiam ogrom prac
____________________
pozdrawiam :)
boguslaw_r_ 11:57, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407




____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:36, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:43, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Kaisia napisał(a)
Witaj Bogusławie
Takiego wątku szukałam, sama formuję tak sosenki, zaczęłam w zeszłym roku, czyli jeszcze długa droga mnie czeka.
Dowiedziałam się od Ciebie bardzo wiele przydatnych informacji, na pewno wykorzystam je w praktyce.
Powiedz proszę , czy dobrze zrozumiałam, ze jeśli wyłamię cały pęd na końcu gałązki, ale nie oberwę igieł to pojawią się nowe mocno zagęszczone przyrosty ? Ja do tej pory tylko uszczykiwałam młode pędy na różnych wysokościach, lub wycinałam zupełnie niepotrzebne gałęzie, żeby pokrój był bardziej widoczny, z jednym okazem poszalałam bardziej i od razu do ziemi wsadziłam mocno wygięty, sporo gałęzi poszło, a resztę dogięłam

To ten okaz, sosna thunberga,

nie wszystkie gałązki są wycięte cały czas się zastanawiam których jeszcze się pozbyć, wyciąć łatwo, gorzej jak nie te co trzeba, dlatego jeszcze czekam.

Powiem szczerze że ta sosna ma bardzo grube niskie świeczki ale za to długie igły i nie za bardzo jest jak skrócić ten jej przyrost nie kalecząc igieł, co radzisz jak to dobrze zrobić? To jest zdjęcie, z zeszłej jesieni nie mam obecnego sama nie wiem dlaczego

Droga Kasiu wejdź na 4 stronę mojego wątku i tam na zdjęciach pokazałem niespodziewany nawet dla mnie efekt obcięcia gałęzi, i co po tym nastąpiło widać doskonale po co pozostawiamy igły. Natomiast uszczykiwanie środka lub bocznych przyrostów, ma na celu odpowiednie formowanie, jeśli chcesz dłuższe gałązki to wyłamujesz wszystkie boczne pozostawiając środkowy pęd, jeśli uznasz że są długie wyłamujesz środek pozostawiając boczne, lub wyłamujesz wszystkie i czekasz na zagęszczenie, zabieg ten jeśli jest wykonany wiosną, to jesienią doskonale widać przyrosty, potem obierasz sobie kształt całej formy prosty czy gięty i czekasz latami podcinając skracając, do osiągnięcia pożądanego efektu. co do twojej sosny pozwól jej jeszcze trochę urosnąć do góry ale nie pozwól jej rosnąć na boki, przycinaj wszystkie pędy aby się zagęszczała z wyjątkiem czubka. pozdrawki.



____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:50, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
monteverde napisał(a)
Boguś co Ty już zimą straszysz?
nie to tylko wspomnienia i może trochę strach przed zimą, nie lubię zimna jestem ciepłolubnym ssakiem lubię oglądać piękno zimy ale raczej przez okienko lub na fotkach buziole.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:01, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:02, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
hanka_andrus napisał(a)
Bogusiu ,ale męczysz te sosenki.....
ale one tak lubią
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies