Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 13:07, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
alinak napisał(a)
a tych igiełek to tak dokładnie gdzie nie obrywać -na tej gałęzi gdzie tniesz?
tak na 4 stronie doskonale widać dlaczego nie należy obrywać igieł bo gdy coś nie wyjdzie zawsze można obciąć a z igieł zrobią się nowe chmurki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:13, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
anetawi napisał(a)
Hej! Bogusławie! Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam twoje nowe informacje w wątku. Myślę, że wprowadzę je w życie, ale na razie nie mam sosny. Bałam się, że sobie z nią nie poradzę. Ja na razie uczę się na tujach, jałowcach i bukszpanach. Mój bukszpan, ten na zdjęciu, ma na pewno więcej niż 11 lat. Nie był prowadzony na bonsai, ani przycinany, rósł sobie sam. Sadził, go jeszcze dziadek, nie wiem jakiej był wtedy wielkości, bo tam nie mieszkałam jeszcze. Ja go obcięłam zeszłego roku wiosną i poprawiałam cięcie może 3-4 razy.
Cztery lata temu ( buły dwa, jeden wykopany, został ten po lewej):

Jesień 2010:

Teraz:
jest bardzo pięknie nie bój się podobno drzewa czują że masz do nich serce a troszkę wiedzy nigdy nie zaszkodzi np. grab powinien być przycinany w czerwcu nie wcześniej ponieważ płacze.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:19, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
gardenarium napisał(a)
Widzę pod brzozą wpływ Ogrodowiska
raczej Twoją miłość do bukszpanów a to jest zaraźliwe z czego się bardzo cieszę. a za to buziole
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:23, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
bogumila_bienko napisał(a)

materiał do dalszej obróbki

Jestem pełna podziwu dla Twojej pasji,wymaga b.dużo cierpliwości...próbowałam też coś własnego {na przekór przyrodzie} stworzyć i wiem że to pasja wymagająca dużo samozaparcia - ale przede wszystkim cierpliwości oczekiwania.
z tego będzie coś fajnego pewnie dopiero za kilka lat ale zawsze warto próbować pozdrawki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:38, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Martek napisał(a)
Nie tylko Danusia zauważyła w pływ Ogrodowiska na Twoje poczynania Bogusławie ja również
Materiał fantastyczny do obróbki - powodzenia !
Po ilości wycieraczek przed domem domyślam się ,a nawet wiem ,że mam do czynienia z Pedantem Pozdrawiam ciepło z ulewnego mojego miasta Marta
to nie pedanteria Marciu ale konieczność kafle na tarasie są tak śliskie że to troszkę chroni przed upadkiem co prawda zimą ale tak zostały i pewnie póki nie zabuduję tego to będziemy się ślizgać pozdrawki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:41, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
KasiaWB napisał(a)
ooooooo jaki ciekawy i wspaniały wątek jeszcze tutaj nie byłam porozglądam się trochę Pozdrawiam Gospodarza
miło że zaglądasz do mnie chroniczny brak czasu przepraszam że dopiero teraz odpisuję pozdrawiam również
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:42, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Martek napisał(a)
Dokładnie)) Problem chyba każdej z nas ))Pozdrawiam Cię bardzo Bogusiu
hi hi może to również mnie dotyczyć fajnie
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Kaisia 14:36, 06 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
boguslaw_r_kucharski napisał



Droga Kasiu wejdź na 4 stronę mojego wątku i tam na zdjęciach pokazałem niespodziewany nawet dla mnie efekt obcięcia gałęzi, i co po tym nastąpiło widać doskonale po co pozostawiamy igły. Natomiast uszczykiwanie środka lub bocznych przyrostów, ma na celu odpowiednie formowanie, jeśli chcesz dłuższe gałązki to wyłamujesz wszystkie boczne pozostawiając środkowy pęd, jeśli uznasz że są długie wyłamujesz środek pozostawiając boczne, lub wyłamujesz wszystkie i czekasz na zagęszczenie, zabieg ten jeśli jest wykonany wiosną, to jesienią doskonale widać o co w tym chodzi, potem obierasz sobie kształt całej formy prosty czy gięty i czekasz latami podcinając skracając, do osiągnięcia pożądanego efektu. co do twojej sosny pozwól jej jeszcze trochę urosnąć do góry ale nie pozwól jej rosnąć na boki, przycinaj wszystkie pędy aby się zagęszczała z wyjątkiem czubka. pozdrawki.





Widziałam te zdjęcia na 4 stronie i zastanowiło mnie to bardzo, ze po obcięciu gałęzi taka masa przyrostów wyrosła, podoba mi się to

Widzisz to dobrze, że z górą nic nie robiłam, czubek jest tylko nagięty, ale nie przycinany niech rośnie. Dziękuję wzbogaciłam się o kolejną wiedzę, postaram się to wykorzystać i coś ciekawego zrobić, ale na to czasu trzeba. Ogrodnik musi być cierpliwy.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
boguslaw_r_ 15:45, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
wierzę że Ci się powiedzie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 16:09, 06 paź 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies