Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 17:02, 11 sie 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)


To nie zaraza, bo zaraza to raczej choroba grzybowa. To szkodnik - ćma bukszpanowa

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7857-cydalima-perspectalis-cma-bukszpanowa[/quot


Wiem dla mnie wszystko co zżera moje roślinki to zaraza, jak się o tym robalu dowiedziałem, to pierwsze skojarzenie Danusiowe kuleczki, stożki, jak tam u Ciebie ten robal nie dotarł?
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 14:34, 17 sie 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)


To nie zaraza, bo zaraza to raczej choroba grzybowa. To szkodnik - ćma bukszpanowa

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7857-cydalima-perspectalis-cma-bukszpanowa



Wszystko co zżera moje roślinki to zaraza, na pewno nie fachowe określenie ale bardziej obrazowe.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Visterio 19:48, 21 sie 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Witam Panie Bogusiu. Prześledziłem Pana ogród. Świetna robota i piorunujący efekt. Gratuluje gustu i talentu. Jako, że uchodzi Pan tutaj za forumowego specjalistę od iglaków mam pytanie i mam nadzieje, że zechce Pan pomóc
W ubiegłym roku posadziłem dwa okazy szczepione na pniu i jeden zwykły. Zapomniałem ich nazwy a co gorsza nie wiem jak o nie dbać ( w szczególności przycinać). Maja duże przyrosty a trochę boje się je ruszać z mojej niewiedzy. Bardzo proszę o ich fachowe nazwy i ewentualne wskazówki kiedy i jak je przycinać aby było dobrze
Pacjent nr 1:

Pacjent nr 2:

Pacjent nr 3:
boguslaw_r_ 13:01, 31 sie 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Visterio napisał(a)
Witam Panie Bogusiu. Prześledziłem Pana ogród. Świetna robota i piorunujący efekt. Gratuluje gustu i talentu. Jako, że uchodzi Pan tutaj za forumowego specjalistę od iglaków mam pytanie i mam nadzieje, że zechce Pan pomóc
W ubiegłym roku posadziłem dwa okazy szczepione na pniu i jeden zwykły. Zapomniałem ich nazwy a co gorsza nie wiem jak o nie dbać ( w szczególności przycinać). Maja duże przyrosty a trochę boje się je ruszać z mojej niewiedzy. Bardzo proszę o ich fachowe nazwy i ewentualne wskazówki kiedy i jak je przycinać aby było dobrze
Pacjent nr 1:

Pacjent nr 2:

Pacjent nr 3:





Pięknie dziękuję za pochwały i uznanie,
w rozpoznawaniu roślin nie jestem najlepszym, Najlepszy na forum jest Mirosław Czajkowski, na pewno pomoże sam szczepi dobry fachowiec,
szczepionych na ogół się nie przycina dlatego,że szczepione karłowacieją i nie rosną tak szybko, są jednak takie, które jednak rosną trochę za szybko, wtedy można je przycinać przycinając do połowy danego przyrostu, mocno je ograniczając, jeśli nie ma potrzeby pozostawić w takiej formie jak jest, pozdrawiam serdecznie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Visterio 11:57, 01 wrz 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Dziękuję Panie Bogusławie za dobrą radę. Pytanie kiedy ciąć szczepione, a kiedy zwykłe (zdjęcie nr 3)?
boguslaw_r_ 15:07, 04 wrz 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Visterio napisał(a)
Dziękuję Panie Bogusławie za dobrą radę. Pytanie kiedy ciąć szczepione, a kiedy zwykłe (zdjęcie nr 3)?




Cięcia wykonujemy zawsze zimą, drzewo wtedy śpi, nie kapie żywica, teoretycznie można zawsze, efekt estetyczny jest wtedy marny
nie ma znaczenia czy jest to szczep czy nie, należy tylko zwrócić uwagę,
aby na odroście ciąć zaraz za pąkiem, pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Visterio 13:19, 05 wrz 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Dziękuję! Wynika z tego, że ciąłem źle - ostatnio robiłem to w czerwcu i lała się żywica... :/ no cóż człowiek się uczy całe życie...
boguslaw_r_ 13:20, 12 wrz 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
lipiec
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:29, 12 wrz 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
sierpień
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:41, 12 wrz 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Bukszpany na tę chwilę OK
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies