Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 11:14, 26 lip 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nallar napisał(a)
Czym tego Ochojnika zwalczasz i jak często robisz opryski?



Witaj Ewcia oprysk wykonałem Substral polyset 100ml 005SL, kupiłem w OBI ok. 22 zł, oprysk 1 raz w roku, jak zauważysz pryskasz, zbierasz szyszki palisz i po kłopocie, nie ma innego sposobu.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Nallar 12:36, 26 lip 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
boguslaw_r_ napisał(a)



Witaj Ewcia oprysk wykonałem Substral polyset 100ml 005SL, kupiłem w OBI ok. 22 zł, oprysk 1 raz w roku, jak zauważysz pryskasz, zbierasz szyszki palisz i po kłopocie, nie ma innego sposobu.

Wielkie dzięki , spróbuję jeszcze tym preparatem. W ubiegłym roku pryskałam Kohinorem 200 SL ale to paskudztwo nadal panoszyło się na moim świerku.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
boguslaw_r_ 13:51, 26 lip 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Nallar napisał(a)

Wielkie dzięki , spróbuję jeszcze tym preparatem. W ubiegłym roku pryskałam Kohinorem 200 SL ale to paskudztwo nadal panoszyło się na moim świerku.


To trzeba dobrze zlać aby było skuteczne, u mnie się sprawdziło sprawdzam co kilka dni mam nadzieją że nie wróci w tym roku, pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Nallar 17:50, 26 lip 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
boguslaw_r_ napisał(a)


To trzeba dobrze zlać aby było skuteczne, u mnie się sprawdziło sprawdzam co kilka dni mam nadzieją że nie wróci w tym roku, pozdrawiam.

Czyli mogłam zbyt oszczędnie go spryskać. Zastosuję ostre lanie i zobaczymy.
Pozdrawiam również i dziękuję.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Anitka 16:59, 31 lip 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774

UWAGA Bukszpan - po ostatnich doniesieniach o azjatyckiej zarazie bukszpanów,
oraz informacjach o występowaniu zarazy w Krakowie, bacznie się przyglądam, Łódź od Krakowa nie daleko, lepiej sprawdzić i nie żałować,

Dziękuję Bogusławie za to ostrzeżenie. Poczytała o inwazji w Krakowie i się złamałam. Sprawa jest bardzo poważna. Trzeba to gdzieś nagłośnić, bo jak widzisz mieszkam pod Krakowem, pracuję w Krakowie i o tym nic nie wiedziałam.
Jeszcze raz dziękuje, muszę swoje bukszpany bacznie obserwować, a w miedzy czasie twoje poczynania w ogrodzie dla przyjemności obserwować Cudownie formujesz te krzewy i drzewa.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
akwarela 16:37, 03 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Jak tu pięknie! Nawet, że przepięknie i tak spokojnie. Kocham takie ogrody. Ile tu pracy i rąk i mądrej głowy. Marzy mi się zielony ogród z japońskimi elementami i nawet udaje mi się coś tam formować. Choć powiem, że sztukę bonzai ćwiczę więcej na doniczkowych. Moją jeszcze nie pokazywaną tutaj miłością są Adenium, pewnie stąd ciągoty do japońskich klimatów. Ja swój ogród dopiero budzę, wewnętrzna walka trwa - Japonia czy róże. Ot dylemat. Szkoda, że nie da się tego połączyć Ale takie cuda to pewnie tylko Szefowa potrafi. Pozdrawiam Pana serdecznie, zapisuję na liście ulubionych i kłaniam się z podziwem do samiuśkiej ziemi.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Nikita 02:12, 10 sie 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
boguslaw_r_ napisał(a)

O ja cccie !!!! Rewelacyjnie !!! Po prostu nie mogę się napatrzeć.
Cukiereczki igiełkowe super...nazbierałeś same rarytasy.
Pozdrawiam.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gardenarium 08:11, 10 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ślicznie Bogusławie się zrobiło, aż nie wierzę, od czasu jak walczyłeś z pędrakami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:13, 10 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
boguslaw_r_ napisał(a)

UWAGA Bukszpan - po ostatnich doniesieniach o azjatyckiej zarazie bukszpanów,
oraz informacjach o występowaniu zarazy w Krakowie, bacznie się przyglądam, Łódź od Krakowa nie daleko, lepiej sprawdzić i nie żałować,


To nie zaraza, bo zaraza to raczej choroba grzybowa. To szkodnik - ćma bukszpanowa

http://www.ogrodowisko.pl/watek/7857-cydalima-perspectalis-cma-bukszpanowa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 16:59, 11 sie 2017


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)
Ślicznie Bogusławie się zrobiło, aż nie wierzę, od czasu jak walczyłeś z pędrakami



Pięknie Cię witam Danusiu, dla mnie to zaszczyt,
Pędraki to przeszłość, choć od czasu do czasu trafiają się pojedyncze sztuki,
Gdybyś była w pobliżu zapraszam,
ja już zwolniłem, za 2 miesiące przechodzę na emeryturkę, będę ogrodnikiem całą gębą, czasu będzie więcej, dobijam do 50 lat pracy. może będzie nam dane spotkać się osobiście,
pozdrawiam serdecznie
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies