Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sylwia_slomc... 21:58, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
A czemu środek karpy liliowców do wywalenia? bo nie wiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:18, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041




Iza taki będę /podobny/ mieć tylko nie wiem jaki kolor zrobić no i stół bez krzesełek....



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:19, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
A czemu środek karpy liliowców do wywalenia? bo nie wiem


środek karpy każdej byliny jest wyrodzony a najwiekszy wigor mają brzegi - ja tak wiem - Ewa dopowie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:31, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
mira napisał(a)


środek karpy każdej byliny jest wyrodzony a najwiekszy wigor mają brzegi - ja tak wiem - Ewa dopowie

Ale u liliowców też??? Zdziwiona jestem bo te moje na rabacie liliowcowej dzieliłam z bardzo starej kępy i nic nie wywaliłam tylko wszystko posadziłam i wszystko rośnie tak samo dobrze...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierika 22:37, 25 wrz 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Cudne stoły, stoliki, krzesełka niektóre też chciałoby się przygarnąć. A obrusik?
z bliska widać jego urodę. Aranżacje...ja stawiam na spory, mocny stół, główną jego funkcją ma być wystawka, donice, lampy itp. ale dla gości też miejsca braknąć nie może, hehehehhh.
Mira, wyjaśniłaś już sprawę środków liliowców, dotyczy to każdej byliny, która rozrasta się mocno. Masa starych kłączy, zbitych korzeni nie rokujących dobrego przyrastania i kwitnienia.
Oczywiście mozna szpadlem podzielić i wepchać z powrotem tylko po co? zresztą Monty Don też podziela pierwszą wersję.
____________________
EwaSierika
mira 22:50, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


wystarczy takie nogi do stołu pozyskać ....







koniec stołów - przeglądam zdjęcia z Anglii i śmiać mi się chce bo tam zupełnie inne - ja potrzebuję i chyba do mojego ogrodu i wystarczy no i będzie pasowało - poszukać nóg i na to dechy a na to moje doniczusie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 06:58, 26 wrz 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
mira napisał(a)
Witajcie po wakacyjnej przerwie.




Upalne lato za nami i upalna wiosna też.
Ręce zmęczone od trzymania węża i noszenia konewek - ten rok się zapamięta.

Babie lato było cudowne w tym roku. Też upalne.

Był czas na przemyślenia zmian w ogrodzie.

Skupiłam się na roślinach które już dawno powinnam wyciąć / jałowce, krzewy do odmłodzenia/, na miejscach które chciałam zmienić - uzbierało się tego sporo.

Na cięcie/wycinanie wrzesień był dobry ale na kopanie w ziemi nie.

A ja postanowiłam, że od września rozpoczynam sezon prac w ogrodzie - trzeba było lać.

Tu kawałek pnia modrzewia - cudo na kiju - ja się zdecydowałam - wyciąć.
Jak pomyślę jak się cieszyłam jak wreszcie upolowałam modrzew na pniu - marzenie - kilkanaście lat temu to były oferty szkółek i taka była moda - iglaki



Miro cudowne to zestawienie roślin. Czy to któraś z niskich hortensji? Sprawa modrzewia wiadomo choć coś na pniu za mną chodzi i to nawet nie w małej ilości. Jakie proponujesz zastępstwa gdybyś miała wybierać z zimozielonych?

Oj też lubię do Ciebie zaglądnąć tymbardziej po przerwie. Te cebulki szkółkowe to przebiśniegi lub szafirki z wyglądu. Osobiście przebiśniegi łączę z prymulkami - fajnie się uzupełniają. A szafirki u mie mają 10cm liście aktualnie

Sprawę donic na stoliku fajnie wymyśliłaś może dziewczyny znajdą Ci w klamociarniach. Dalie cudne ale praca nie dla mnie i przechowywanie też nie. Więc zadowalam się cyniami. Zaznaczyłam sobie ala białe żeby zebrać nasiona osobno i piękne pomarańczowe miałam ale po wichurach zostały złamane.

Fajnie się czyta u Ciebie, moim zdaniem zdecydowanie za krótkie relacje.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 10:34, 26 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale u liliowców też??? Zdziwiona jestem bo te moje na rabacie liliowcowej dzieliłam z bardzo starej kępy i nic nie wywaliłam tylko wszystko posadziłam i wszystko rośnie tak samo dobrze...


Na ogół jednak te karpy są w środku suche i wyrodzone bez wigoru. Ja też je odrzucam bez litości przy dzieleniu.

Tak mają irysy, tawułki (Mira pokazywała) i w zasadzie wszystkie "preriowe" byliny: krwawnice, floksy, pysznogłówki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 11:05, 27 wrz 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Pszczelarnia napisał(a)


Na ogół jednak te karpy są w środku suche i wyrodzone bez wigoru. Ja też je odrzucam bez litości przy dzieleniu.

Tak mają irysy, tawułki (Mira pokazywała) i w zasadzie wszystkie "preriowe" byliny: krwawnice, floksy, pysznogłówki.


U mnie tak samo ma miskant pod ścianą budynku, pomimo związania.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:07, 27 wrz 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Porcja zdjęć ze stołami bardzo ciekawa.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies