Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Pszczelarnia 11:12, 24 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To żółte słonecznikowate - rudbekia, poproszę o zdjęcia, opis i nasiona. To zimuje u nas? Subtomentosa Henry Eilers?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 20:41, 24 wrz 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ale sie ciesze, ze wrocilas
piekna relacja ogrodowa podczytuje od rana w kawalkach, dawkuje sobie czyli
Na daliach nie bylam. Zbiegly mi sie trzy terminy, dwa dalam rade ogarnac, dalii niestety nie. Mam kilka fotek od znajmych.
Umnie ogrodowo marnie, czasu malo. Oby do wiosny.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Wendy79 21:25, 24 wrz 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)




----------------------------
Zrobiłam akcję,wykopałam irysy, podzieliłam elegancko, przetrzymałam kilka dni wykopane jak trzeba i posadziłam - to te małe - nie wiem jak to wyjdzie bo kupki były w ogrodzie to tu to tam a ja rym je razem - odnowić trzeba było





Miro, to irysy przy przesadzaniu, trzeba trochę "przesuszyć"? Będę przesadzać na dniach i jestem ciekawa bardzo odpowiedzi.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
m_gocha 23:16, 24 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mala_Mi napisał(a)


Ciebie się super czyta, jak książkę.. mało jest teraz wątków, które się po protu czyta i ogląda z przyjemnoscia.. leci taka sieczka, ciałkot albo ochy i achy.. wątki bez treści..
Ależ kwint esencja!
Dokładnie mogę się wszystkimi "ręcami" pod tym podpisać

Dobrze Miro, że już jesteś. Czekam na kolejne odsłony Twoich działań i przemyśleń ogrodowych
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Pszczelarnia 11:33, 25 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak się nazywał ten cieniutki rdest z H.?

A jak ten czerwony puchaty?



I dla mnie jesień to początek wiosny w ogrodzie.

I taki stół na donice mam też w planach, pokażę nawet trochę inny prototyp, tylko mi przypomnij, bo wczoraj go mierzyłam właśnie.

Czyli tawuły już nie ma i co dalej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 20:51, 25 wrz 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Stół na donice obowiązkowo ale od czegoś trzeba zacząć, uroczy zakątek. Pytałaś mnie o liliowce, czy nie szukam....o nie, dość miałam swoich a nie lubię pojedynczych tylko grupy, i tak pod dwoma krzakami znalazłam jakieś zapomniane egzemplarze. Jutro i z nimi uporam się, rabatka to na wyrost powiedziane, rozsadnik wystarczy. Zanim one znów rozrosną się potrwa, ostro dzieliłam a środki szły na kompost.
____________________
EwaSierika
mira 21:29, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

Dzisiaj poprzeglądam zdjęcia żeby przywołać sobie wszelkie zakątki stołowe a jutro odpowiem na Wasze miłe posty.

To Ewa mnie naprowadziła na ten oczywisty trop podczas odwiedzin w ogrodzie - żałuję że nie robiłam wtedy zdjęć.



sierika napisał(a)
Stół na donice obowiązkowo ale od czegoś trzeba zacząć, uroczy zakątek. Pytałaś mnie o liliowce, czy nie szukam....o nie, dość miałam swoich a nie lubię pojedynczych tylko grupy, i tak pod dwoma krzakami znalazłam jakieś zapomniane egzemplarze. Jutro i z nimi uporam się, rabatka to na wyrost powiedziane, rozsadnik wystarczy. Zanim one znów rozrosną się potrwa, ostro dzieliłam a środki szły na kompost.


Ja zawsze zapominam przy dzieleniu o wyrzuceniu środka - dobrze że przypominasz

no to przeszukuję zasoby ze stołami co mam z ostatniego wyjazdu
bez szczególnych komentarzy







na stole


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:41, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
z obrusikiem ...hmm chyba dla koloru


na stole





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:45, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041








____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:58, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies