Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:47, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anabell napisał(a)


Miro!
ja robiłam zawsze rozsadę, a w następnym mam spróbować prosto do ziemi siać.
Masz sprawdzone że lepiej z rozsady?

Chciałabym zmniejszyć ilość prac wiosennych.

a cynie muszą być, w tej chwili one dają kolor, kwiatki astrów bylinowych mają zamiar się pokazać.


Bukiecik pastelowy super się prezentuje.




Haniu a ja z cyniami nie zdążyłam tyle co kilka wsadziłam do skrzyni kompostowej i dzięki temu mam choć ciut.
Oczywiście można siać do ziemi tylko musi być nocami ciepło żeby wzeszły. Czasem nawet w czerwcu wysiew.Takie wysiane też można popikować gdzie się chce. Ja mam nasiona dużych dalii i o tych myślałam o takiej zabawie i jako dodatek do rabaty. Małe bym siała jak leci.

Astry kwitną na całego.

aster Violetta




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:51, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardener27 napisał(a)
Czekałem cierpliwie na Twój powrót. Widzę że apetyt na ogród wrócił
Rozsiadłem się wygodnie, spektakl rozpoczęty.


Dziękuję za cierpliwość. Siadaj a kapelusz gdzie położysz ? no brakuje mi nie tylko stołów ale i krzesełek - wybacz na taczkach tez można coś zawiesić

o! muszę kupić chryzantemy - Ty masz cudowne- ja też uwielbiam a jeszcze pelargonie kwitną ale muszą ustąpić miejsca



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:57, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)
Może ręce od konewek bolą, ale efekt jest


Dzięki. Na efekty poczekamy i po zimie zobaczymy - pomimo podlewania u mnie susza okropna - jak się zaczyna kopać tam gdzie się podlewało - to dopiero widać - te wszystkie deszczyki moczyły mi bruk i tyle ...no ogród ciut odżywał i w studni ciut przybywało a ja to zaraz wylewałam....taki rok


grujecznik już prawie goły w tym roku wcześnie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:06, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgataM napisał(a)



Witaj Bardzo podobają mi się te cynie. Mają ciekawe ułożenie płatków. Czy one wysokie rosną?
Planuję w przyszłym roku wysiewać cynie prosto do gruntu. Po kilka nasion w kępce, tak żeby ich już nie pikować. Czy próbowałaś taki sposób?
Pozdrawiam serdecznie





Cynie mają różne wysokości i wielkości kwiatów, te są średnie. Ja lubię takie duże - jak mam pojedyncze to rosną tak na 70 cm pojedyncze. Jak posiałam tak w kupce to wyrósł jakby krzak tak na metr - no ale i ziemię mają zasobna to wybujały. Możesz tak siać tylko zaznacz sobie że tam posiałaś jakkolwiek no i wysiew do gruntu dopiero w 2-giej połowie maja. Cudne są cynie ja je lubię choć nie każdy lubi te sztywne kwiatki

pozdrawiam
a nawet tu jest na skraju w skrzyni


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:11, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Bukiet wybitny, rojniki obfite, dalia niby pomyłka? ale nie, fajna jest, anemonowa. Mnie się podoba

Piękny wrzesień niestety u nas się skończył, ale mam szklarnię, a tam - ciepło
Urządzam ją. W klamoty


Danusia Twój avatar

Wybitną to Ty masz szklarnię a o klamotach nawet nie wspomnę - o tam bym coś wybrała .

A dalia to miała być Cafe i to nawet z mlekiem, ta pomylona ma śliczne powycinane listki nie jak daliowe.


a taką mam z siewu - niby Honka






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:13, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bardzo nas zawsze cieszą Twoje powroty


Cmok



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:21, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Może warto zrobić wypad do "naszej" klamociarni i poszperać, być może tam znajdziesz jakieś stoły, stoliki albo i inne skarby.
Mój stół zaczyna się realizować, jutro-pojutrze dotrą deski a pan stolarz wraca do zdrowia i zbierze to do kupy, cieszę się bardzo bo przez zimę pod chmurką stół nabierze szacownej patyny a to dla mnie najważniejsze.
Pracujesz ostro, warto jesienią zakasać rękawy bo to wiosny różnie bywa, praca
w warzywniku wymagaze zawsze pozwolą rozwijać skrzydła. Ja też walczyłam ostro z liliowcami.


No do tej naszej to by warto było ale wakacje się Aldonie skończyły

Oj dobrze że masz tego stolarza.
Tak z pracą w ogrodzie teraz trzeba gonić - do tej pory jesienią sadziłam jedynie cebulowe i plewiłam rabaty. Rewolucje zostawały ja wiosnę. Teraz wiosna zarezerwowana dla warzywnika to muszę zmienić przyzwyczajenia.
Pokochałam warzywnik.
O liliowcach.....w czwartek polałam dwie kupy liliowców do wysadzenia, a w kolejnym dniu m. mi je wyskrobywał z gliny - tam dałam sporo kompostu i posadziłam wreszcie różę od Aldony bo miała być jutro

Ty myślisz o stole na kawę a ja o stolach na donice
taki mi się marzy



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:34, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tyle na dziś, na razie przerwa w pracach ogrodowych.
Jesień na całego mamy.












____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 00:12, 24 wrz 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)


myślisz o stole na kawę a ja o stolach na donice
taki mi się marzy





Jak miło oglądać inspirujące kadry z ogrodu i inne, poczytać o planach
to zacytowane zdjęcie przypomniało mi, że miałam zrobić fotkę mojemu - stół wydarty z własnej stodoły, mniej więcej w moim wieku (ten stół) i wreszcie roszady doniczkowe robiłam na stojąco/siedząco a nie z nosem przy ziemi Moje cynie w tym roku to porażka.
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 10:16, 24 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484


Ciebie się super czyta, jak książkę.. mało jest teraz wątków, które się po protu czyta i ogląda z przyjemnoscia.. leci taka sieczka, ciałkot albo ochy i achy.. wątki bez treści.. mój watek to jedno wielkie narzekanie, przestałam pisać bo już i mnie to denerwuje
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies