Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 21:13, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
do daliowego ogrodu jade we wrzesniu na wycieczke ciekawa jestem. Mielismy tydzien temu na zwiady tam jechac ale z powodu upalow zrezygnowalismy, zwiady beda pod koniec sierpnia.
Dalii bedzie u mnie wiecej


Byłaś w tym daliowym?
No jak załapiesz daliowego bakcyla to po Tobie

takie mam cynie w tym roku - mało kolorowe - nie wysiałam kolorów jakie kupiłam no i najlepiej jednak wysiewać w domu a potem wysadzać - tak zrobię w kolejnym sezonie - z dużymi cyniami




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:20, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anabell napisał(a)
Mira!
Wita pokazała białą pokręconą dalię z pomyłki. ja mam taka samą też z pomyłki, w pierwszym roku nie podobała mi się, bo ciągle negatywnie nastawiona jestem na pomyłki.
Teraz zachwycam się nią, jest średniej wysokości, kwiat lekki, nie wychyla się.

Drugą też mam z pomyłki, też ładna tej samej wysokości.

i w taki sposób poszerza mi ilość karp.


e Ewa o które żółte pytata ogromniasta dekoracyjna Kelwin Floodlight to bardzo kapryśna, zupełnie nie dorastają bulwy i za skarby świata nie mogę jej nigdy podzielić. Już nie raz straciłam zupełnie, podzieliłam na dwie i żadnej nie było.
Kupowałam nową. ona ma kłącza okrągłe kartofelki.

Wszystkie inne żółte dobrze się dzielą.
to ci zaśmieciłam


Haniu wiesz jak ja takie śmieci uwielbiam.
Cenna uwaga o Kelwin Floodlight - będę uważać przy wysadzaniu - u mnie pierwszy rok.

Na pomyłki jestem jednak zła.
Taką jakąś nowość kupiłam do donicy w lipcu ale już kiepsko wygląda - nie kupię więcej






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:22, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Radziu2013 napisał(a)
Mircia, z nasion od ciebie mam taką roślinkę...

Pamiętasz może nazwę?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1670-ogrodowy-spektakl-trwa/posts/3171350/quote

Na pewno ode mnie?
nie rozpoznaję coś
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:31, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)


To określenie podobało mi się w ubiegłym sezonie daliowym u Anabel - Hani, a podała je Gobasia to pomponowe, ale z tych małych, mam Rocco i Snowflake i zdaje się jakąś pomarańczową, teraz u mnie jednak odpoczywają po pierwszym rzucie, mus je jutro zasilić bo pokropiło.


U mnie po kwitnieniu w lipcu po deszczu w sierpniu zastrajkowały dalie.
Podlewałam je rzadko ale bardzo solidnie. W końcu się wkurzyłam kupilam nawóz do pomidorów i je podlałam - teraz pewnie jak coś popada to dadzą osatnie kwiaty - liście bardzo już wymęczone - one wymagają wiele wody a mi się wydawało że jak mają takie kłącza i roślina a tak ciepłego klimatu to ma warunki idealne w tym roku.
Ja już wiem że zaraz po posadzeniu trzeba pilnować podlewania - ja w maju tak zgupiałam że ich nie podlałam a deszczu nie było wcale.

----------------------------
Zrobiłam akcję,wykopałam irysy, podzieliłam elegancko, przetrzymałam kilka dni wykopane jak trzeba i posadziłam - to te małe - nie wiem jak to wyjdzie bo kupki były w ogrodzie to tu to tam a ja rym je razem - odnowić trzeba było



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anabell 21:36, 23 wrz 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
mira napisał(a)




takie mam cynie w tym roku - mało kolorowe - nie wysiałam kolorów jakie kupiłam no i najlepiej jednak wysiewać w domu a potem wysadzać - tak zrobię w kolejnym sezonie - z dużymi cyniami






Miro!
ja robiłam zawsze rozsadę, a w następnym mam spróbować prosto do ziemi siać.
Masz sprawdzone że lepiej z rozsady?

Chciałabym zmniejszyć ilość prac wiosennych.

a cynie muszą być, w tej chwili one dają kolor, kwiatki astrów bylinowych mają zamiar się pokazać.


Bukiecik pastelowy super się prezentuje.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardener27 21:38, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Czekałem cierpliwie na Twój powrót. Widzę że apetyt na ogród wrócił
Rozsiadłem się wygodnie, spektakl rozpoczęty.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
mira 21:39, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
anka_ napisał(a)
Miro owocują Twoje Golden Hornet?


Tak ale drzewko posadzone na mega słonecnym miejscu - za mało podlewane i nic nie przyrosło - oby przetrwało zimę - owocuje niebywale jak na takie traktowanie



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:48, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
Mira prosze o rade
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8103-pod-bialo-niebieska-chmurka-moj-bawarski-ogrod-na-wsi?page=204#post_8


Byłam i widziałam, że doradców miałaś znakomitych.
Chyba też widziałam że posadzony.

Ten buk i mi się bardzo podoba, ja jednak na etapie wycinki i na razie nic wielkiego nie sadzę.
W ogrodzie u Vivy spodobał mi się bardzo no ale w tym ogrodzie wszystko mi się podoba.
Viva nie pogniewa się - pokażę jak to u niej wygląda - na skraju rabaty
/ przejrzałam zdjęcia - ach jak cudowny ten ogród/








____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:51, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Brakuje Ciebie, cydr wykręcasz? Boziu, niech mi ktoś pomoże i poda jakiś sprawdzony sposób na przerabianie spadów jabłkowych na sok, a jeszcze lepiej cydr. Jadę do kraju południowego i mam plan nabyć prasę do miażdżenia, co dalej?


We wrześniu jak tylko było to możliwe pracowałam pilnie w ogrodzie do piątku a teraz mała przerwa.

Kupiłaś tą prasę

Ewa woła co ze spadami a ja wołam dlaczego nie mam spadów ?







ps. nie pytajcie co to bo nie mogę sobie przypomnieć - szałwia nie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 21:54, 23 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Może ręce od konewek bolą, ale efekt jest
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies