Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 18:01, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
mirkaka napisał(a)
Co będziesz siać w lutym?
Ja kupiłam nasionka papryki i ją chcę w lutym siać, ale może jeszcze stipę, jeżówki ?


Ja mam plan siać w połowie lutego -lobelie, stipę /choć mam dostać sadzonki/,karczochy jak kupie nasiona,szałwię jednoroczną, lwie paszcze i paprykę, werbenę patagońską. To i tak dużo jak na początek.

Anitka napisał(a)


Jak jest krzesełko to i będzie stolik

Zmartwiłaś mnie tymi przebiśniegami. Wsadziłam na jesień dużo cebulek, nawet jakieś pełne, i ciekawe czy i u mnie też pojawią się odstępstwa i coś niebawem wyjdzie z ziemi


Krzesełko potrzebuję solo postawić tak gdzieś w ogrodzie a stoliki to inna bajka choć jak spotkam jakiś idealnie pasujący kto wie.
Nie chce Cię martwić ale te cebulki tak mają muszą być jedrne jak kupujemy nie mogą być wyschnięte a ja pamiętam, że takie dawniej kupowałam bo myślałam że takie mają być. Jak kupiłaś dużo to z pewnością jakaś część się pojawi i to z pewnością niebawem.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje przebiśniegi z marketowych cebulek w pierwszym sezonie miały tylko listki. Teraz już kwitną normalnie. Te z kępek kupionych na lokalnym ryneczku kwitły od razu.


Ważna sprawa ! w marcu wyprawę na ryneczek trzeba uskutecznić - to są najlepsze zakupy

sierika napisał(a)
Tak, te z ryneczku są niezawodne, rok temu kupiłam kilka doniczek, może powtórzę?


No u Ciebie całe łany przebiśniegów mogły by być - dla nich trzeba też i stanowiska i widowiska

Rench napisał(a)
Jutro idę na zwiady,czy u mnie coś kiełkuje.

Miro kupiłam mak pełny pomarańczowy,Meconopsis cambrica fl pl aurantiaca już 2 tygodnie trzymam go w lodówce. kiedy mogę go wysiać na parapet ?
I powiedz mi jeszcze kiedy się sieje do gruntu,takie normalne maki ogrodowe,bo coś mi się przypomniało,że w ubiegłym roku ktoś pisał,że bardzo wcześnie.


Nie wiem bo nie siałam chyba maków - chyba raczej wprost do gruntu i pewnie wcześnie bo wcześnie kwitną - wysiej te cenne w domu część i zobaczysz.
Poczytaj o stratyfikacji.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 18:09, 04 lut 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Łany mogłyby być, powinny nawet ale nie ma, coś tam uzupełniłam ale to nie to, jednak cieszę się i na to ale dlaczego chcesz siać patagonkę, nie wysiewa się na rabatce?
No to pochwal się co już kupiłaś z roślin?
____________________
EwaSierika
mira 18:24, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Mira, zdziwisz się ale nie mam nic narysowane, zaplanowane. Będzie spontan (ot lata praktyki).

Zaczęłam listę nasion, czyli nowych nabytków, żeby stwierdzić, co musi być wysiane na parapet (nastawiam się na siewy do gleby, wiec mam dużo czasu) a co potem po kolei (sieję kwiatki na ogół w 2 rzutach na raz: koniec kwietnia i koniec maja).

Wiem, że coś tam trzeba już wysiać i wystawić na mróz - ale nie mam kiedy.

Kupiłam sałaty do siewu w szklarni.

A pierwsze cebulowe kupię i wyciągnę ze szklarni (do pędzenia) pod koniec lutego, żeby zrobić miejsce sałatom i listeczkom.

Trzeba by zrobić jakieś plany wyjazdowe, chyba.





A ja rysuję,czytam,grzebię po nasionach, myślę o wysiewach
mało tego wczoraj i dziś troszkę pograbiłam część trawnika, wycinałam przy okazji byliny czy co tam - wyszło spontanicznie bo niosłam do ostrzenia sekatory ale jeden zostawiłam no i pooooszło

nie jestem przekonana do tego czy teraz jest koniec zimy czy zima się dopiero zacznie - zatem nie zwracam uwagi że początek lutego bo w marcu może nie zrobię nic


żeby przerwać te wątpliwości pogodowe coś dla oka


Wisley - chyba najbardziej znany ogród, ponoć jeden z największych na świecie
czego tam nie ma - nie wiem - jest wszystko co się wiąże z ogrodnictwem
szkółka z roślinami, sklep ogrodniczy w którym boli brzuch, sklep taki z pamiątkami , książkami, obrazkami w którym boli głowa, szklarnie wielkie, różne tematyczne ogrody wszelkiego rodzaju - chyba nie ma anglika który nie wie co to Wisley - sprawdźcie.

Na tej ścianie to głównie groszki pachnące od różnych producentów

sklep z pamiątkami


wejście


tradycyjnie bruczki i donice mnie zachwycają


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:27, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:30, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


no....



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
eda 18:33, 04 lut 2019


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
pięknieeee
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
mira 18:36, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
to miejsce wypoczynku



nauki




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:43, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


nie ma gołej ziemi wszystko jest wyściółkowane





bez komentarza... widać ?

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:44, 04 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Pięknie dziękuje za tą fotke z gunnerami Cudne miejsce, a powiedz ten podagrycznik w paprociach to celowo czy po prostu sobie z nim nie poradzili....nurtuje mnie to.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:45, 04 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Mistrzowska ta rzeźba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies