Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Gruszka_na_w... 09:54, 29 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Piękne krzesło upolowałaś. Idealnie pasuje do ogrodu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mirkaka 11:31, 29 sty 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Co będziesz siać w lutym?
Ja kupiłam nasionka papryki i ją chcę w lutym siać, ale może jeszcze stipę, jeżówki ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 11:52, 29 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mira, zdziwisz się ale nie mam nic narysowane, zaplanowane. Będzie spontan (ot lata praktyki).

Zaczęłam listę nasion, czyli nowych nabytków, żeby stwierdzić, co musi być wysiane na parapet (nastawiam się na siewy do gleby, wiec mam dużo czasu) a co potem po kolei (sieję kwiatki na ogół w 2 rzutach na raz: koniec kwietnia i koniec maja).

Wiem, że coś tam trzeba już wysiać i wystawić na mróz - ale nie mam kiedy.

Kupiłam sałaty do siewu w szklarni.

A pierwsze cebulowe kupię i wyciągnę ze szklarni (do pędzenia) pod koniec lutego, żeby zrobić miejsce sałatom i listeczkom.

Trzeba by zrobić jakieś plany wyjazdowe, chyba.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anitka 16:56, 03 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
mira napisał(a)


Anitka - tak tak stolik to stale jest w planach na razie zrealizowałam krzesełko



a przebiśniegi - oczywiście że odstępstwa są
u mnie to chyba te nowe




Jak jest krzesełko to i będzie stolik

Zmartwiłaś mnie tymi przebiśniegami. Wsadziłam na jesień dużo cebulek, nawet jakieś pełne, i ciekawe czy i u mnie też pojawią się odstępstwa i coś niebawem wyjdzie z ziemi
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:11, 03 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Moje przebiśniegi z marketowych cebulek w pierwszym sezonie miały tylko listki. Teraz już kwitną normalnie. Te z kępek kupionych na lokalnym ryneczku kwitły od razu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sierika 22:37, 03 lut 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Tak, te z ryneczku są niezawodne, rok temu kupiłam kilka doniczek, może powtórzę?
____________________
EwaSierika
Rench 00:21, 04 lut 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Jutro idę na zwiady,czy u mnie coś kiełkuje.

Miro kupiłam mak pełny pomarańczowy,Meconopsis cambrica fl pl aurantiaca już 2 tygodnie trzymam go w lodówce. kiedy mogę go wysiać na parapet ?
I powiedz mi jeszcze kiedy się sieje do gruntu,takie normalne maki ogrodowe,bo coś mi się przypomniało,że w ubiegłym roku ktoś pisał,że bardzo wcześnie.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
mira 16:32, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
m_gocha napisał(a)
Mira! To u Ciebie śniegu nie ma?

A wracając do tematu krzesełka... Kupiłaś też tę ławkę? Czy jeszcze czeka na właściciela?



Gosiu ławki nie kupiłam tej od krzesełka bo cena nie do zaakceptowania a ponadto mi chodziło o krzesełko tak gdzieś do posiedzenia - mam mały ogród i łatwo zagracić.
A czy czeka nie wiem. U mnie śniegu teraz nie ma a i wtedy nie było.

Basilikum napisał(a)
to i ja pochwale krzeselko sliczne jest
kolorowa rabata super wyglada w tym zestawieniu

Czy montane tez sie tnie? moja wyrosla na potwora az do dachu i chyba zawolam strazakow a jak to wszystko zakwitnie to bedzie szal.
*Doczytalam o cieciu montany, bedzie lipiec wiec choc nie lubie po drabinie skakac

Musze jutro sie porozgladac po ogrodzie co u mnie sie juz pcha. Posadzilam wiosna troche przebisniegow od sasiadki, ciekawa jestem jak przetrwaly to suche lato.
Epimedium (u nas sie nazywa kwiat elfow i bardzo mi sie ta nazwa podoba) tez mam, jedno zolte na rabatce przy plocie i jedno biale przy tylnym wyjsciu z domu. To z tylu mi panowie troche zmasakrowali przylaczajac nasz dom do wodociagu i mam nadzieje, ze przezylo jednak.


Ja przebiśniegi podlewałam latem te wsadzone. A najlepiej do jesieni przechować w donicy to wiadomo że będą ok.
Też jestem ciekawa jak epimedia wystartują bo za bardzo uwierzyłam że to do suchego cienia.

szukałam epimediów a znalazłam bratki
to już naprawdę niedługo no chyba że rozgości się zima w marcu tak jak w ub
roku


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 17:35, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)
Śliczne to krzesełko sobie sprawiłaś
Myślisz,że skoro krokusy się pokazują,to oznaka wczesnej wiosny ?
Kilka dni temu, odkryłam pączki na powojniku. W pierwszej chwili radocha,że wiosna. A zaraz obawa,że umarzną.
Nigdy tak wnikliwie nie oglądałam ogródka w lutym,czy to normalne ?
Jaka to odmiana naparstnic,że dopiero zakwitnie w trzecim roku ?


Co czy to normalne ? oglądanie wnikliwie ogrodu w lutym ? to przecież konieczność i przyjemność.
Krokusy zwykle zwłaszcza te wczesne pokazują już listki w lutym bo końcem lutego już mogą kwitnąć - to nic nie oznacza - nie wiem czy dzisiaj mamy środek zimy czy też koniec - u mnie sporo różnych cebulowych się pcha, a pąki ciemierników przysypałam liśćmi żeby nie szalały.


Anda napisał(a)
Krzesełko cudowne i wychylające się roślinki też


Krzesełko zaprasza a wychylających się przybywa - chciałam dziś porobić im zdjęcia ale było buro i światło fatalne na zdjęcia więc nie zrobiłam - poprawiam się zrobiłam tylko zdjęcia taczek wyładowanych i rabatę bylinową żeby było do przed i po

sierika napisał(a)
No zaraz, zaraz a gdzie śnieg? u mnie wszystko przysypane. Pearson pisze o orlai, jako niezwykle pożądanej w ogrodzie, musisz mieć. Jak doczytam dalej będziemy dyskutować, już czas rozpisać co gdzie i kiedy, i co przybędzie, mam już zestaw wytypowany. Nie wiem czy to konieczne ale ten etap stycznia wpędza mnie w plany zakupów, jakaś dziwna siła, hehehehhhhh.


Śniegu nie ma.Styczeń też mnie pogonił zakupowo ale to dobrze bo jak się tak wystrzelam na początek to potem siedzę spokojnie.
Pearsona już łyknęłam.Jak czytałam do orlai to się uśmiechałam.
Ten tydzień ogrodowy mam muszę się oczytać albo opisać - nosi mnie.

Urszulla napisał(a)
Jak pokazałaś maj to aż chce się wiosnyaż się po Twoich wpisach pofatygowałam sprawdzić przebiśniegi u mnie nic nie wychodzi, pewnie masz cieplejszy region. Wysiewy mówisz już niedługo będziesz robić. Stipę można chyba tak wcześnie wysiewać?


Stipę trzeba siać wcześnie - już można - ja się zaparłam i od połowy lutego sieję bo nie mam jeszcze wszystkiego.
Przebiśniegi na słonecznych miejscach mogą wychodzić, a te dopiero wsadzone jesienią mogą nawet nie zakwitnąć w tym roku. Trzeba ich dopingować czyli odwiedzać ogród.

Joku napisał(a)
Też się zdziwiłam że są rejony gdzie nie ma śniegu. No prawie nie ma. Ale twoje miejsce należy chyba do jednych z najcieplejszych w Polsce. Krzesełko też mi się podoba.
Zachwyciła mnie zmienność kolorystyczna na jednej rabacie, zwłaszcza to że paleta kolorów się zmienia ale jednoczasowo cała kompozycja "leży jak ulał". Mistrzyni jesteś!


Moje miejsce było kiedyś najcieplejsze a teraz chyba to się przesuwa na wschód. Niemniej ten halny co sobie powiewał w piątek czy sobotę przyniósł tak ciepłe dwa dni że trudno uwierzyć że luty się zaczyna.
Ojojojo - będę sobie powtarzać Mistrzyni
Tej jesieni na rabacie sporo dosadziłam, wysadziłam wszystkie kępy liliowca stella /lubię go bardzo za liście bo nawet dzisiaj widziałam że już się pchają/ no ale miejsce musi być - rabata ta robi mi się sierpniowo/wrześniowa bo mam na niej dzielżany i astry no i kłosowce i ciekawa jestem jak wyjdzie w tym roku.

AgnieszkaW napisał(a)
Miro, aż dziw bierze, że u Ciebie cebulowe tak do góry już się pchają, czyżby coś poczuły? Krzesełko śliczne, będzie pasować do Twojego ogrodu


Agnieszko zrobiło się cieplej to się pchają - tak zwykle jest tylko nie zawsze widać jak są pod śniegiem.Wczoraj spotkałam biedronkę i oczy przecierałam.Nie znam zwyczajów biedronek może jedną na zwiad wysłały.
Z krzesełka się cieszę a stoły leżą mi na sumieniu .

Bogdzia napisał(a)
Piękne te Twoje krzesło, na pewno super wygodne. U mnie tez krokusy rosna ale nieco niższe niz Twoje. Pozdrówka.


Bogdzia krzesełko wygodne bo każdy rozmiar zmieści XXX.


Krokusy wczesne Spring Beauty się pchają i krokusy botaniczne Cream Beauty posadziłam w trawie w takiej jakby łezce i tej części nie kosimy.
Nie ma natomiast krokusów Vanguard nic nie wyłazi w najcieplejszym miejscu - może wyschły a może się wyrodziły nie wiem.



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 17:59, 04 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)
Jutro idę na zwiady,czy u mnie coś kiełkuje.

Miro kupiłam mak pełny pomarańczowy,Meconopsis cambrica fl pl aurantiaca już 2 tygodnie trzymam go w lodówce. kiedy mogę go wysiać na parapet ?
I powiedz mi jeszcze kiedy się sieje do gruntu,takie normalne maki ogrodowe,bo coś mi się przypomniało,że w ubiegłym roku ktoś pisał,że bardzo wcześnie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies