Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:16, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardener27 napisał(a)

Dużo dziś zrobiłaś ale tak, wiem o czym mówisz ... robota dziś nie szła. To słońce i ciepło zupełnie mnie rozleniwiły. Może jutro uda się więcej zdziałać bo mam wolne do końca tygodnia.

Uwielbiam jesień za te wszystkie zbiory z sadu i warzywnika, nawet jak koperek się przyniesie świeży na ziemniaki cieszy.

Konrad wspaniale uchwycił piękno Twojego ogrodu, oczy napasłem

Sadźce u Ciebie widzę. One takie potwory jak piszą ? U mnie będą podlewane sporadycznie bo w ogrodzie warzywnym je posadziłem.


Sadźce są w rożnych rozmiarach zależy od odmiany - podlewanie jednak lubią.Bardzo pasują do traw rozchodników. W ogrodzie warzywnym może i duże urosną.Generalnie to spore byliny masywne.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:16, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
popcorn napisał(a)


co to to bordowe?


Karola dzięki to właśnie sadziec
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 22:19, 12 wrz 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Mam jeszcze mnóstwo pomidorów ale zerwałam i dojrzeją pomału w domu, na przecier będą, chcę trochę uporządkować warzywnik, odkazić ziemię w skrzyniach no i zasilić, a może warto jeszcze sałatę posiać? albo dziką rukolę? Pamiętam z domu, że Mama zrywała o tej porze skrzynkę pomidorów, ja byłam od ich owijania w gazety, leżały na ciemnej półce i ostatnia sałatka była w Nowy Rok, to tyle w temacie

W której konkretnie bramce? wejściowej? ale co Ci się marzy? pnącze, krzak, drzewko?
____________________
EwaSierika
mira 22:19, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


Właśnie sobie o tym myślałam, że wrzesień w ogrodach angielskich i holenderskich skrzy się od spotkań, kiermaszy, uczt ogrodowych i wizyt towarzyskich a u nas jest zupełnie inaczej.

A przecież można wydłużyć sezon, warzywami, owocami, jednorocznymi i trawami.


e no Wojsławice chyba jeszcze mają jakiś program ale fakt że szkółki już najchętniej by chciały sprzedawać tylko wrzosy. A wizyty no zapewne dobry czas mam nadzieję jeszcze choć sama pewnie już nie dam rady zrobić najmniejszego spotkania.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:21, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


Chciałoby się powiedzieć jakie piękne holenderskie martwe natury tworzysz...

Jakieś muzeum na naszej trasie?
cze

To samo się stworzyło - idziesz znosisz stawiasz - trzeba chlonąć nie chce mi się mysleć o tych kilku miesiącach bez zieleni.

Muzeum? a ja Ci nie wystarczę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:22, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Jeden z ładniejszych ogrodów. Fajne, barwne plamy masz w ogrodzie. Ogród podoba mi się od dawna. Pozdrawiam


Darku bardzo dziękuję.Jeśli masz ogród proszę pokazuj a jeśli tylko okno z doniczkami to też - zakładaj watek
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:26, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
Miro jak zwykle w zachwycie. Mistrzyni ogrodnictwa

Moja cukinie wstawilam u mnie https://www.ogrodowisko.pl/watek/8103-pod-bialo-niebieska-chmurka-moj-bawarski-ogrod-na-wsi?page=401#post_0
dolozylam jeszcze smocza dynie i ojego nowego dzwonka dzzzzzzyn [/quote

E no mistrzyni - dzisiaj jak sobie te liliowce podzieliłam, oczyściłam odmlodziłm i wsadziłam w puszek kompostowy i podlewałam konewką to sama się do siebie śmiałam że wreszcie czuję się jak Monty Don .

Obejrzałam ciekawe a dzwonek to powojnik - czy ta dynia nie jest ozdobna?
czy ozdobne warzywa się je? - sama nie wiem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:31, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Mam jeszcze mnóstwo pomidorów ale zerwałam i dojrzeją pomału w domu, na przecier będą, chcę trochę uporządkować warzywnik, odkazić ziemię w skrzyniach no i zasilić, a może warto jeszcze sałatę posiać? albo dziką rukolę? Pamiętam z domu, że Mama zrywała o tej porze skrzynkę pomidorów, ja byłam od ich owijania w gazety, leżały na ciemnej półce i ostatnia sałatka była w Nowy Rok, to tyle w temacie

W której konkretnie bramce? wejściowej? ale co Ci się marzy? pnącze, krzak, drzewko?


Ja warzywnik będę ogarniać dopiero w październiku - jeszcze powalczę z bylinami.Mam warzywnik pełen....aksamitek no i nasturcje się rozpanoszyły są pory i jarmuż jeszcze papryki - nie idę tam bo przepadnę

W tej pomiędzy ogrodami to przejście- chcę na ta pergolę dać jakieś pnącze dodatkowo do róż - niech tam coś zwisa z nieba - poszukuję miejsc w ogrodzie na pnącza - bardzo mi brak i wody - ale nowa sadzawka będzie - kupiłam okragłą kastrę i już.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:33, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pozostaję z problemem pnącza - hmm czyli kiwi może mi zagłuszyć róże? na pergoli?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 22:42, 12 wrz 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Winnik będzie za mały? zbyt krasy? bo akebię juz masz, skoro do warzywnej części to winogronko jakies daj, będzie ładnie i smacznie.
Okrągłą kastrę to i ja juz ogladam, myślę jednak o ciurkadełku i to w przedziwnym miejscu
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies