Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Katkak 22:43, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
mira napisał(a)
Pozostaję z problemem pnącza - hmm czyli kiwi może mi zagłuszyć róże? na pergoli?

Mirciu kiwi rośnie dość agresywnie. Róże zagłuszy na bank. Miałam i wyciepałam. Połamało niewielką pergolę i trudno było mi je w ryzach trzymać. Fajne, ake na duży trejaż.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:56, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
mira napisał(a)


Sylwia dziękuję Ci bardzo za tą uwagę bo właśnie się obawiałam tych mocnych liści. Zastanawiam się jak tak tniecie to co z owocami?
Miałam dylemat kiwi czy cytryniec i w końcu wybrałam kiwi dla owoców no bo jakby nie było wejście do jagodnika, jeszcze dumam nad winoroslą ale teraz już ie wiem

tu po prawej stronie chciałam posadzić już zewnetrznie rosną róże ale jakoś pod spodem chciałam mocować a tu klops no






Masz fotki u mnie
Cytryńca też mam przy szałasie , wzrostem na razie nie powalił mnie na kolana i jakoś nie bardzo się wspina, może gdyby mocować.....
Owocki ma pierwszy raz w tym sezonie a mam go od momentu postawienia szałasu, w wizytówce sprawdzić możesz kiedy to było. Owocki mocno wybrakowane ma na jednym kiściu może dwie, trzy kuleczki zawiązane. I powiem Ci dylemat mam czy je się na surowo czy przetwory?I kiedy?


Wiem, że wejście do jagodnika, ale na pewno chcesz coś owocodajnego? Bo Wszystkie raczej ciężkie w odbiorze, a chyba najlżejsza winorośl, ale ciąć trzeba i łozy po latach grube się robią

z ozdobnych może winnika zmiennego, albo powojnik mandżurski, upoiłby zapachem i do róż pasuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:58, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
mira napisał(a)


Przykro mi że dusza wesołka ma tak sobie.

Wymyśliłam coś!

Zakładajmy firmę sezonową pn Anka i Mirka - piatek tylko raz w tygodniu tylko od 7 do 10 na rynku - zrobimy na pewno dym - doprosi się bylinowego z kilkoma skrzynkami - Ty przywieziesz ryby i to co masz wyciepać ja będę dzielić te byliny i dzielić - będzie biznes że hej - zacząć musimy na targach

Najbliższe targi w Krakowie początkiem października, musicie się pospieszyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 01:00, 13 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
mira napisał(a)
Pozostaję z problemem pnącza - hmm czyli kiwi może mi zagłuszyć róże? na pergoli?

O to to na pewno, u mnie próbuje zagłuszac różę rosnacą obok, choc ona ogromna co chwilę z niej wąsy kiwi wyciągam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 08:51, 13 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Winnik będzie za mały? zbyt krasy? bo akebię juz masz, skoro do warzywnej części to winogronko jakies daj, będzie ładnie i smacznie.
Okrągłą kastrę to i ja juz ogladam, myślę jednak o ciurkadełku i to w przedziwnym miejscu


Zła jestem na siebie. Kupiłam piękna sadzone tego kiwi. Dummalam jakiś czas nad nim brr. Ale kupiłam też clematis i kto wie chyba zamienię je miejscami.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 08:51, 13 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)

Mirciu kiwi rośnie dość agresywnie. Róże zagłuszy na bank. Miałam i wyciepałam. Połamało niewielką pergolę i trudno było mi je w ryzach trzymać. Fajne, ake na duży trejaż.


Dzięki Kasia dobrze ze mnie ostrzeglyscie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 08:53, 13 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Najbliższe targi w Krakowie początkiem października, musicie się pospieszyć


Nie nie na rynek krakowski nie wchodzimy wystarczy nam popyt Rzeszowa
.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 08:54, 13 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Masz fotki u mnie
Cytryńca też mam przy szałasie , wzrostem na razie nie powalił mnie na kolana i jakoś nie bardzo się wspina, może gdyby mocować.....
Owocki ma pierwszy raz w tym sezonie a mam go od momentu postawienia szałasu, w wizytówce sprawdzić możesz kiedy to było. Owocki mocno wybrakowane ma na jednym kiściu może dwie, trzy kuleczki zawiązane. I powiem Ci dylemat mam czy je się na surowo czy przetwory?I kiedy?


Wiem, że wejście do jagodnika, ale na pewno chcesz coś owocodajnego? Bo Wszystkie raczej ciężkie w odbiorze, a chyba najlżejsza winorośl, ale ciąć trzeba i łozy po latach grube się robią

z ozdobnych może winnika zmiennego, albo powojnik mandżurski, upoiłby zapachem i do róż pasuje


Jeszcze tego winnika rozwiąże dzięki. Pewnie powojnik bo mam.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:02, 13 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mira, nie chcesz zostawić tej pergoli jagodnikowej po prostu na jednoroczne albo fasolę ozdobną? Jaka róża już tam rośne na zewnątrz?

Z powojnikiem duet też zawsze dobry, polecam tangucki Golden Tiara, jakoś tak pasuje do warzywników i jagodników (wg mnie, piszę bo mam 2 szt.). Jest niezwykle ozdobny przez cały sezon.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:02, 13 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Winnik jest delikatny i śliczny. Choć może przemarzać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies