Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Mala_Mi 10:19, 18 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rench napisał(a)

O matko, ja taczkami wywożę chwasty po miesiacu nieobecności w ogrodzie,ale takie piękne kwiaty wyrzucać ?



To samo sobie pomyślałam .... jakoś żal mi wszystkiego.. a tu takie ładne dalie.. u mnie by były jako wzorcowe egzemplarze

Nie wiem czemu ale dalie u mnie rosną beznadziejnie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
popcorn 14:17, 18 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mala_Mi napisał(a)


To samo sobie pomyślałam .... jakoś żal mi wszystkiego.. a tu takie ładne dalie.. u mnie by były jako wzorcowe egzemplarze

Nie wiem czemu ale dalie u mnie rosną beznadziejnie.


Ja sobie pomyślałam że może się połamały czy coś? pięknie, podziwiam wszystko Mirko!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 20:39, 19 wrz 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Letnio-jesienny spektakl obejrzałam Zachwyca. Tylko tekstu za mało
____________________
Dwa ogrody
Poppy 20:26, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
mira napisał(a)








tymczasem pozdrawiam - może też Wam się nie chce naruszać spokoju ogrodu co ?


Miro, czuje niedosyt po wizytowce, bede musiala nadrobic watek w wolnym czasie. Kolory w ogrodzie masz piekne!
Dalie robia wrazenie, tylko szkoda, ze czesc juz na taczce, u mnie niektore dopiero zaczynaja

W sumie to przyszlam zapytac o świdośliwe gładka Ballerina, jak szybko Ci rosla? Bo mam obawy, ze za wolno rosnie. Kupilam, ma jakies 140-150cm wzrostu, i tak sie zastanawiam, kiedy sie moge czegos widocznego spodziewac.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
mira 22:26, 24 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poppy napisał(a)


Miro, czuje niedosyt po wizytowce, bede musiala nadrobic watek w wolnym czasie. Kolory w ogrodzie masz piekne!
Dalie robia wrazenie, tylko szkoda, ze czesc juz na taczce, u mnie niektore dopiero zaczynaja

W sumie to przyszlam zapytac o świdośliwe gładka Ballerina, jak szybko Ci rosla? Bo mam obawy, ze za wolno rosnie. Kupilam, ma jakies 140-150cm wzrostu, i tak sie zastanawiam, kiedy sie moge czegos widocznego spodziewac.


Świdośliwa gladka Ballerina rośnie dość szybko, kupiłam dobra sadzonkę od dobrych producentów i już miała jakieś 140 cm - ja skupiam się na tym ile ma owoców - miała zaraz w kolejnym roku po posadzeniu - mam może już 4 sezon i w tym podjadłam sobie ale nie dostałam do górnych gałązek - obiecuję sobie przetworzyć bo uwielbiam te owocki. Podlewanie powinno dobrze zrobić w tym roku się przekonałam jak co rosło jak w kwietniu i maju było sporo opadów.
po\drawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Poppy 23:46, 24 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
mira napisał(a)


Świdośliwa gladka Ballerina rośnie dość szybko, kupiłam dobra sadzonkę od dobrych producentów i już miała jakieś 140 cm - ja skupiam się na tym ile ma owoców - miała zaraz w kolejnym roku po posadzeniu - mam może już 4 sezon i w tym podjadłam sobie ale nie dostałam do górnych gałązek - obiecuję sobie przetworzyć bo uwielbiam te owocki. Podlewanie powinno dobrze zrobić w tym roku się przekonałam jak co rosło jak w kwietniu i maju było sporo opadów.
po\drawiam


Dzieki Miro, pocieszajace, ze szybko rosnie Na owocach tez sie bede skupiac, chociaz nie wiem, czy cos dla nas starczy, bo mam zamiar przyciagnac nimi ptaki
Ha, zrobilas mi smaka teraz!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
mira 22:32, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

Czas w ogrodzie leci - zrobiła się jesień i to na całego.
Było mocne oziębienie ale na szczęście obyło się bez przymrozku i dalie mam .
W ub roku 30 września przyszła 1 noc i wszystkie fikły a potem cudny październik. Mam nadzieję że się nimi nacieszę b jeszcze czekam na kwitnienie nowych.

udekorowałam krzesełko można siadać a ja poodpisuję


a ! i jeszcze trochę popracowałam
- akcja irysy zakończona - zgromadziłam je razem w grupach, odmłodziłam i nawet kupiłam kilka nowych
- akcja liliowce zakończona - poprzesadzałam kolorami zgodnie z letnimi postanowieniami i też dokupiłam jednego
- no i rozpoczęłam akcję sadzenia cebul - narcyzy posadzone - ciekawa jestem co wyjdzie bo kupiłam rożne a nie wiem czy zakwitną razem




Pszczelarnia napisał(a)
Mira, nie chcesz zostawić tej pergoli jagodnikowej po prostu na jednoroczne albo fasolę ozdobną? Jaka róża już tam rośne na zewnątrz?

Z powojnikiem duet też zawsze dobry, polecam tangucki Golden Tiara, jakoś tak pasuje do warzywników i jagodników (wg mnie, piszę bo mam 2 szt.). Jest niezwykle ozdobny przez cały sezon.


Obejrzałam ten powojnik - fajny lubię te puszki co zostają - w mojej bramie posadziłam powojnik Purpurea Plena Elegans - kupiłam go razem z kiwi i miał być gzie indziej posadzony - pasuje mi ten kolor do całości

cały czas mam w pamięci - nie wiem ile tam mogły już rosnać




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:37, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Winnik jest delikatny i śliczny. Choć może przemarzać.



Całkiem mnie przyćmiło - no pewnie że mam winnika już 2 sezon i teraz ma już kuleczki - zauroczył mnie u Jasi - bo nikt takiej bramy wjazdowej nie ma

u mnie słup dostał taki drucik i wreszcie się pnie



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:41, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ElzbietaFranka napisał(a)
Wiesz Mira jakby człowiek pozwolił sięgać ręce po wszystko to by z torbami poszedł.

Tak na szybko odpisałam będę wieczorem. Ładna pogoda więc trzeba trochę porobić


Pozdrawiam


No - ja mam na zakupy pewien sposób - staram się omijać szkółki, jeśli już się trafią zawsze się zastanawiam gdzie to wsadzę, potem myślę że nadmiar gatunków to chaos no a czasem rozum mnie jakoś opuszcza .
W tym roku kupiłam sporo krzaków planowo i nadmiar cebulowych - zmęczony sezonem rozum już się poddał
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:43, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)

Ha, ha, ha...

A kiwi też mam do wywalena przy solidnej podporze.. nie do ujarzmienia, ale Ty to Ty może dasz rade. U mnie to rośnei byle jak... bo wymaga systematyczności w prowadzeniu.. jak winogrona.


Kurcze a ja mam tak piękną sadzonkę - szukam teraz dla niej miejsca - wszyscy piszą że to potwór ale co z tymi owocami - dobre czy nie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies