Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:44, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
Miro dzwonek to powojnik, dynia do jedzenia ja najbardziej, choc jeszcze jej chwile pozwole rosnac. Ubolewam, ze jest tylko jedna i ze nie posadzilam innychchocby dla ozdoby.


A ja sobie postanowiłam że dyń już sadzić nie będę no chyba że jakieś poletko ujarzmię - zbyt agresywnie rosną - dość - skupię się na cukiniach wszelkich odmian
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:51, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)


A ja wam dowiozę moje trawy Gracilimusy i Grosse Fontane, tylko muszę koparkę i ciężarówkę zamówić,żeby to pieroństwo wykopać i przewieźć


A ja Ci dziękuję bardzo, też mam gracymilusa do wykopania - chyba powstanie lista niechcianych roślin

to ja dodam moje jałowce - a z trawami będę uważać - to nie dla mnie takie kopanie - jestem świeżo po rozmowach z rehabilitantem - żeby on to widział znaczy kopanie tych traw - zreszta nie ma się z czego śmiać sama wiesz

już 3 lata się przymierzam żeby go wykopać


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:57, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
no i jakie plany biznesowe a jak na urlop bedziecie w moje strony to wpakujcie rosliny w bagaznik i zalatwie Wam stoisko obok mojego na targu

Czytam o Twoich dylematach powojnikowo kiwiowymi hihi ale slowko mi wyszlo, neologizm poprostu
ja kupilam wczoraj moj dzwonek w porywie serca i nie wiem gdzie go posadzic. Czyli wiem, bedzie sie wil po pergoli, no ale pergoli jeszcze nie ma, moze w przyszlym roku bedzie wiec powojnik musi narazie gdzies indziej, tylko nie mam pojecia gdzie.

No nic ide sie szwedac i przesadzac, pogoda do tego super


Właśnie pnącza mają ten minus że muszą być odpowiednie podpory.
Ja teraz mam hopla na punkcie pnączy bo marzy mi się w ogrodzie mieć takie jakieś "wieże " z pnączami no ale te podpory właśnie mnie blokują

z warzywnika zbieram z wolna co tam, dziś koszyczek taki a jeszcze wsadziłam sałaty, posiałam tez sałaty i szpinak - na razie ma być ciepło a potem nalożę moją szklarenkę - zobaczyzmy





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:59, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)

O matko, ja taczkami wywożę chwasty po miesiacu nieobecności w ogrodzie,ale takie piękne kwiaty wyrzucać ?

U ciebie tak wszystko przemyślane, dopracowane włącznie z aranżacjami do zdjęć że normalnie zazdroszczę i obiecuję sobie,za kazdą wizytą w twoim wątku, że na emeryturze też tak będę systematycznie wszystko robiła i planowała




hahaha a ja Ci obiecuję, że nie będziesz :

aranżacja z dziś




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:02, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Ewa Pszczółka pisze o fasoli a mi się przypomniał fasolnik, co powiesz na fasolnika? mam w tym sezonie, bo Iza Kuklik dała mi nasiona, pnie się w górę a kolory ma cudowne, kwiaty i strąki są przeurocze. Tylko każdej wiosny siać trzeba, chociaż ma to i dobre strony.


No i właśnie zapomniałam sobie o fasolniku - nie mam nasion miałam o tym pamiętać żeby je zorganizować - ogromnie żałuję że nie mogłam zobaczyc ogrodu w jesiennej scenerii - jak możesz to zbierz nasiona

a ja się zastanawiam jak przechować lantanę - jest taka dorodna choć teraz gorzej kwitnie żal mi - chyba wstawię gdzieś do domu



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:04, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
anabuko1 napisał(a)

Bardzo ładny ogrodowy widoczek.
I ta ciemna dalijka.śliczna.


Lubię widoczki a dalie uwielbiam wszystkie

tydzień temu dopiero zakwitł D.Howard - czekałam długo więc radośc spora



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:07, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anabell napisał(a)
Hej! Mira!
róża nie lubi konkurować z innym pnączem.
Mam cytryńca rozrósł się ogromnie zawładnął 3 tuje, niszczyłam go i rośnie z potrójną siłą.

Na dużej 3 m pergoli są róże pnące po bokach i jeden clematis botaniczny Paul F. tak zawładnął, że tylko on się panoszy a nieraz pokaże się jeden kwiatek różyczki.

Z tym biznesem targowym możesz ruszyć, ja skończyłam dziś wykopywać ogromne karpy Ice Dance 16 szt o śr. 60 cm, to sadzonek będzie...



Wygląda na to że coś trawy uznania nie mają

Dobranie do róż towarzystwa jak widać nie jest łatwe - trzeba to mieć na uwadze

a ja dziś przesadzałam agapanta - robi mnie w konia bo rozrasta się ładnie i 3 sezon nie kwitł a woła o nową doniczkę






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:15, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ElzbietaFranka napisał(a)

Ty mi lepiej powiedz co ja tam mam posadzić w tej bramce - a tulipany na frontową rabatę też mam w takich kolorach - sadzic będę w październiku - lezą w pudle w otwartej części domu chyba wytrzymają

wreszcie nareszcie wycięlismy żywopłat z pięciornika celem odmłodzenia






Pięciorniki to te białe, dobrze, że nie wyrzuciłaś ładnie rosną. Jakby nie było długo kwitną. Też każdego roku wiosna przycinam, ale tak radykalnie nigdy nie przycinalam.
Poczekam jakie będą twoje po przycince i może ją w przyszłym roku też tak zrobię. Mam różowe, białe i żółte wg mnie żółte najładniejsze mają sporo kwiatów.

Widziałam u ciebie rabatę tulipanowa nigdy nie dorobiłam się rabaty że zmiennością roślin. Tulipany są ładne, ale jak schną nie ładnie to wygląda.

Dosyć dużo w tym roku wysialam niezapominajki muszę pofkancowac między tulipanami może coś zatuszują to schnięcie. Mogły by być orliku, ale to samosiejki potem nie dam rady usuwać.

Piszesz, że bez kompostu u ciebie ani rusz. Też mam dużo kompostu, ale dopiero na wiosnę będzie przerobiony. Zresztą jutro będzie potrzebny to sprawdzę.
Jak czy przesiewasz czy wywodzisz jak leci, ja to jak leci tylko jak jakieś grubsze jeszcze nie przerobione to odrzucam.

Urobilam się też dzisiaj przerobiłam wrzosowa. Wykopałam wrzosy i później pielilam bo dużo perzu mi rosło od 2lat przymiarki robiłam i już kończę może jutro.

Był to bardzo ciężki rok dla mnie od wczesnej wiosny i ciągle coś robię końca nie widać.

Kończę pozdrawia.


Elu pięciorniki już odbijają - przydał by się deszcz bo jest sucho.

Dla mnie to też był rok bardzo pracowity w ogrodzie.
Tak to jest jak ogród osiągnie pewien wiek a nie zauważymy konieczności zmian albo radykalnego cięcia to potem się nazbiera i z prac trudno wyjść.Ja już tak 2 rok odmładzam ogród a na to wszystko jeszcze się przydarzyło nagranie do Mai.

Kompost i przesiewam i też wybieram jak leci - to zależy do czego i jak jest przerobiony - róże będę kopcować takim nieprzerobionym - ale to ostatnie działanie będzie.

pozdrawiam




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:19, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)


To samo sobie pomyślałam .... jakoś żal mi wszystkiego.. a tu takie ładne dalie.. u mnie by były jako wzorcowe egzemplarze

Nie wiem czemu ale dalie u mnie rosną beznadziejnie.


E tam beznadziejnie - widziałam - cudna ta ciemna .
Dalie trzeba ciąć żeby stale kwitły - jak środek robi się mocno otwarty a z tyłu płatki już brazowieją to je wycinam i albo jeszcze do wazonu albo fik do taczek.

materiał poglądowy




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:20, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
popcorn napisał(a)


Ja sobie pomyślałam że może się połamały czy coś? pięknie, podziwiam wszystko Mirko!


Jak się połamią to wtedy robię bukiety



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies