Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sylwia_slomc... 23:28, 13 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Chodź, znalazłam, masz u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 07:18, 14 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
mira napisał(a)


musisz przekopiować link do przeglądarki

kielichowiec by Ci pasował

a ośnieża karolińska ?


Piękna, poczytałam, lubi wilgoć, to nie u mnie. Szukam na suche stanowisko, z głębokim systemem korzeniowym
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sierika 10:10, 14 lis 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Aspiryna to brzmi groźnie, nie daj się.
Pokaż tego białego kielichowca, czy to sinocalicanthus chinensis? tego mam blisko 10 lat, ładnie kwitnie choć kwiaty jakby woskowe, nie każdy polubi.
Znaczy się ja nie grzeczna
____________________
EwaSierika
mira 12:30, 14 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Chodź, znalazłam, masz u mnie


Byłam - piękne sadzonki. Ja bywam czasem w Solcu a to jest praktycznie obok i nie widziałam w Pacanowie szkółki - może to coś nowego.
Do Pacanowa jeździłam oglądać bajki a nie szkółki.

Tu pokazałam ciut - potem jeszcze byłam w środku na różnych zajęciach .

a tu jest Pacanów
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1996-muzeum-bajki-w-pacanowie?page=2
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 12:32, 14 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
mirkaka napisał(a)


Piękna, poczytałam, lubi wilgoć, to nie u mnie. Szukam na suche stanowisko, z głębokim systemem korzeniowym


No to świerk

Czytałam że kupiłaś świdosliwę Balerinę - wspaniały wybór - jak spotka to kupie kilka do mojego pola nawłociowego.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 12:45, 14 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Aspiryna to brzmi groźnie, nie daj się.
Pokaż tego białego kielichowca, czy to sinocalicanthus chinensis? tego mam blisko 10 lat, ładnie kwitnie choć kwiaty jakby woskowe, nie każdy polubi.
Znaczy się ja nie grzeczna


No co zrobić.

No to ja mam takiego ale czy kwiaty takie jak piszesz - pierwszy sezon i kwitł to może starsze inaczej wygladają.Nie znajdę teraz zdjęcia

za to znalazłam szukając fotki kielichowca
z 4.08 taki widoczek....teraz to jest niebyt - właśnie muszę wyściółkować
ale mamy zmiany i to tak krotko trwa hmm



A gdzie ja napisałam że jesteś niegrzeczna przekoro jedna

a! wykopałam te szable to irysy

czy nie powinny byc tam takie liście dla zaburzenia trochę tego kudlatego widoku ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 13:02, 14 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
skoro grzebię w sierpniu to widoczek



to jest cały mój ogród prawie no dobra połowa - gdzie tu wcisnąć trwałą strukturę? po lewej jest właśnie taras i tam myślałam o tym judaszowcu - te kosodrzewiny/ nie widać/ z czasem się wyniosą na razie muszą być.

Inna sprawa wszyscy mnie odwiedzający /może prawie wszyscy/ przelatują prosto z tarasu przez środek ogrodu i lecą na działkę dalej czyli pole nawłociowe z jagodnikiem, warzywnikiem i daliowymi rabatami no i bawialnią dla dzieci.

Przyznam,że mnie to irytuje i zastanawia - koniecznie muszę coś zrobić żeby ogród przydomowy był ciekawy - chyba że nie jest w stanie konkurować z kwiatami jednorocznymi, warzywkami że aż ślinka cieknie, daliami i dzikością łąki albo chwastowiska jak kto woli.

A jednorocznych chcę mieć więcej dużo więcej, dalii więcej, jedynie muszę warzywa przemyśleć.









____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Agania 13:09, 14 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wszystkie niezrealizowane i kolejne wymyślone
postanowienia będziemy realizować od nowego roku już niedługo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 14:13, 14 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
skoro grzebię w sierpniu to widoczek



to jest cały mój ogród prawie no dobra połowa - gdzie tu wcisnąć trwałą strukturę? po lewej jest właśnie taras i tam myślałam o tym judaszowcu - te kosodrzewiny/ nie widać/ z czasem się wyniosą na razie muszą być.

Inna sprawa wszyscy mnie odwiedzający /może prawie wszyscy/ przelatują prosto z tarasu przez środek ogrodu i lecą na działkę dalej czyli pole nawłociowe z jagodnikiem, warzywnikiem i daliowymi rabatami no i bawialnią dla dzieci.

Przyznam,że mnie to irytuje i zastanawia - koniecznie muszę coś zrobić żeby ogród przydomowy był ciekawy (...)




Trudno ocenić brak struktury skoro nie ma zdjęcia stanu obecnego w listopadowej przejrzystości bezlistnej.


Pisałam i powiem - posadź ładnego rarytasika. Gwiazdę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 16:16, 14 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Kompleks Andy Się uśmiałam

A co to za drzewo z leżaczkiem pod nim?

A z tym leceniem dalej i nie oglądaniem strefy tarasowej to chyba normalne w dużych ogrodach? Zwiedzając ogrody z przytarasowymi rabatami, te rabaty ogląda się siedząc tylko na tarasie. Jeśli reszta ogrodu jest ciekawa, to się leci dalej. No chyba, że reszta ogrodu jest nudna, to się ogląda jedyną ładną rabatę przy tarasie Byłam i w takim ogrodzie. Pokazać fotki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies