Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Anda 16:17, 14 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
A rarytasik przy tarasie to jaki ma być? To drzewo z leżaczkiem pod nim nie będzie konkurować zbytnio?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 17:30, 14 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
mira napisał(a)


No to świerk

Czytałam że kupiłaś świdosliwę Balerinę - wspaniały wybór - jak spotka to kupie kilka do mojego pola nawłociowego.



nieee, świerki i brzozy właśnie mi wysuszyły ziemię, mają płytki system korzeniowy.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 06:19, 15 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mira, jaki ma być ten rarytasik?
Ma długo kwitnąć, o jakiej porze? Czy tylko ozdobny w formie i z liści?
Piękny jest śniegowiec wirginijski, startuje dość późno, jak buki. Ma girlandy białego kwiecia, za to długo trzyma liście. Cudownie się wybarwia. Można korygować cięciem, co robię regularnie.
Kielichowce mam 2, ten z bordowymi kwiatami i na dodatek w nadmiarze, jeśli chcesz i chińskiego, z białymi kwiatami, jak u kamelii. Wolno rośnie, kwitnie dość krótko.
Było coś o cięciu perukowca. Mój miał 12m, ścięłam i od tamtej pory prowadzę, jako kulkę. Kwiaty ma rzadko, ale super znosi cięcie i zdobi liśćmi.
Ja bym polecała oliwnika, raz ma kwiaty tak pachnące, że cud malina, dwa...liście piękne, szarawo-srebrzyste, cały sezon piękne. Znosi doskonale suszę. Mam 2 młode oliwniki od koleżanki, w sprzedaży u nas u Kulasa są takie na pniu po 80zł.
U koleżanki cudo.

na chwilę wstawiam oliwnika, potem usunę
można go ciąć dowolnie i wybrać formę, jaką chcesz
u niej wiekowy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 07:36, 15 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja do drzew mam słabość.
Oliwnik przepiękny jak kwitnie ja posadziłam gruszę Chantikleer, nie polecam
poza rdzą nie ma tak spektakularnego kwitnienia.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 08:09, 15 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mira nie pisała, że chce rarytasik posadzić ....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 08:30, 15 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Nie, to Ty napisałaś Mira chyba judaszowca rozważa. Judaszowiec to nie rarytasik?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Milka 08:32, 15 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)
Mira nie pisała, że chce rarytasik posadzić ....

Tak czy siak, niech będzie rarytasik
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 08:56, 15 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
To ją namówimy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 09:35, 15 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Nie, to Ty napisałaś Mira chyba judaszowca rozważa. Judaszowiec to nie rarytasik?


Już nie rozważa, bo będzie przeżywać jak jej po 10 latach padnie. Albo coś go podgryzie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:35, 15 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)
To ją namówimy


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies