Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

vita 09:08, 12 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
mira napisał(a)

Karola nie robiłam fotek,albo robota albo spacerek. Dzisiaj spacerowałam i obmyślałam gdzie powinnam dosadzić drzewo a gdzie krzak - teraz struktura się kłania - znaczy wyłazi amatorszczyzna...



"Albo robota, albo spacerek" ! Skąd ja to znam? To wcale nie amatorszczyzna, Mira, a zaryzykuję: rasowe poczynania projektanta.(no, sobie przy okazji dodałam ). Najlepsze są spacerki jesienne. Po opadnięciu liści lepiej 'myśli' mi się bryłami i przestrzenią. Po ostatnim spacerku znalazłam miejsce jeszcze dla trzech drzew. Jeszcze parę moich najlepszych pomysłów tak powstało.
Oczyść ranę na pniu wiśni i posmaruj maścią z funabenem, powinno zaradzić.
Nie znam się za bardzo, ale chyba wiśnie są wrażliwe na choroby po uszkodzeniach.
Ważę, czy po judaszowca biało kwitnacego się nie machnąć, wiem gdzie są!

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 10:12, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Moje najlepsze pomysły ogrodowe pochodzą z listopada. Wtedy widać ogród.
Z okazji Święta Niepodległości posadziłam 2 drzewa w miejcach publicznych.

Jak się nie ma miejsca u siebie ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:13, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wiśnie są drzewami krótkowiecznymi. A szczepione "Umbra coś tam" mają takie coś jak, raz ładne, raz brzydkie (pękają).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:15, 12 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Natchnęło mnie po tym zdjęciu z Keukenhof Normalnie lecę realizować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 15:16, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Posadziłaś już to drzewo czy nadal spacerujesz po ogrodzie niespiesznie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 16:36, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Czyli na tapecie drzewo, spacer po ogrodzie i nowe wyzwania. też uważam, jak Ewa, że w listopadzie widać, co do poprawki.
Cebulowe nakupiłam, ale nie posadziłam.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mira 21:32, 12 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dorota123 napisał(a)
Mnie brakuje takiego miejsca jak powyżej, u mnie ogrodowe rzeczy w różnych miejscach.


Dorotko to nic nie pozostaje tylko coś wydumać.Ja właśnie tworzę 3-cie takiej miejsce na rozsady przy skrzyniach z warzywami - w czerwcu ustawię na nich heliotropy. Zastanawiam się na formą stołu - em mi zrobi z palet.

Mam tez mega bajzlownik przy kompoście - takie miejsca są potrzebne w każdym ogrodzie.

A co robicie z doniczkami plastikowymi?

U mnie wtórne wykorzystanie i stale ich przybywa choć stale coś w nich wydaję nie chce ich ubywać.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:35, 12 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wendy79 napisał(a)
I ja sobie grzebię, niespiesznie. Jeszcze tak długo w ogrodzie nie siedziałam. Ale tak to jest, jak połowę sezonu się nic nie robi, no nic po prostu. Ale rzeczy konieczne do zrobienia już zrobiłam, a teraz jak pogoda pozwala, to sobie a to kompost przerzucę, a to warzywnik zaopatrzę w oborniki i kompost, a to czereśnie posadzę, a to coś wyplewię...Powolutku. Również czekam na piwonie, może z tego samego źródła, a tulipany do donic jeszcze czekają...I tak pewnie do grudnia


No to normale że połowę sezonu się nie robi bo teraz jest ten czas no od początku jesieni .
Bardzo bym chciała obornik przerzucać ale nie mam.Ja sobie dłubię - jutro mam w planie znów coś do przodu zobaczę.

Piwonie pewnie z tego samego źródła , ma być u mnie ciepły week no i mamy teoretycznie w planie ogród.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:36, 12 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Magleska napisał(a)
Mira świetne masz to miejsce robocze... Pozwolisz, że odgapię



No pewnie odgapiaj, a chcesz zobaczyć jak wygląda z boku ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:44, 12 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)



"Albo robota, albo spacerek" ! Skąd ja to znam? To wcale nie amatorszczyzna, Mira, a zaryzykuję: rasowe poczynania projektanta.(no, sobie przy okazji dodałam ). Najlepsze są spacerki jesienne. Po opadnięciu liści lepiej 'myśli' mi się bryłami i przestrzenią. Po ostatnim spacerku znalazłam miejsce jeszcze dla trzech drzew. Jeszcze parę moich najlepszych pomysłów tak powstało.
Oczyść ranę na pniu wiśni i posmaruj maścią z funabenem, powinno zaradzić.
Nie znam się za bardzo, ale chyba wiśnie są wrażliwe na choroby po uszkodzeniach.
Ważę, czy po judaszowca biało kwitnacego się nie machnąć, wiem gdzie są!



Hmm, ja ryba jestem więc zawsze mam dwa zdania sprzeczne

Tak, jesienią widzimy kształty, bryły i wynajdujemy miejsca na drzewa, krzewy łatamy dziury. Ale..dlaczego tak nie jest w środku lata, jakoś wtedy to niekonieczne.Coś jest nie tak, jeśli dosadzisz to potem może być zbyt ciasno
i tego się boję.Teraz robi się pustawo a w zasadzie tak za miesiąc liście opadną byliny się schowają a jakby je wyciąć to już w ogóle
i wtedy miejsca a miejsca
to gdzie były gały w lecie co tego nie widziały

tak chodzę i dumam, miejsce mam na moim polu nawlociowym tam moge las posadzić ale to nie sztuka sadzić las
sztuka dosadzać do istniejącej struktury - trudne to

no ciekawa jestem machniesz się czy nie, mnie coś nosi, sama nie wiem i nie jestem miejsca pewna, i to okrywanie na zimę...

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies