Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sylwia_slomc... 19:03, 16 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
mira napisał(a)


No właśnie dumałam nad judaszowcem i nie wiem czy jeszcze jest w szkółce.
Słuszna uwaga, widzisz tak to pokazują zdjęcia i trudno co komu doradzać.
Poszłam dziś i zmierzyłam że od pnia do pnia to jakieś 7 metrów będzie
to chyba ok

zastanawiam się czy w to miejsce nie przesadzić śliwy wiśniowej Hessei a judaszowca dałabym przed dom......hmmm

Mam Hessei i powiem Ci nie wiem jak by sie zachowywała nie cięta, ale myślę, że byłby krzaczor, a cięta ....ciąć trzeba krótko bo przyrosty wypuszcza długie kilkadziesiąt cm, kolorowe listki to tak jak u hakuro, albo klona flamingo te młodziuteńkie najwięcej koloru mają. Owoce całkiem spore i smaczne, kwitnie ładnie, ale nie wiem czy bym drugi raz posadziła, czego innego się spodziewałam po niej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:06, 16 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
mira napisał(a)


Teraz enkiant też w sprzedaży za bardzo dostępny nie jest - ja jeszcze nie widziałam, jak zobaczę będę mieć problem

no a czego te liście? bo myślałam o mieczykach abisyńskich ale liście są wysokie i cienkie

W Pacanowie enkianta kupiłam niedrogo
Ładnie się przebarwił jesienia, ale krótko listki trzymał.
Edit szybkiego powrotu do zdrowia życzę, ja dziś zaplatałam trawy po raz pierwszy i sie zakochałam i w czynności i w efektach, choć łapki mam pocięte, z paluch znowu spuchł
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:22, 16 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Anda napisał(a)


Chyba jesteś jedną z nielicznych osób, którzy chwalą sobie liściaste zachowanie katalpy



Trochę nas jest. Katalpa jest też u mnie, u Pszenicznej Agaty, u Małej Mi.
To idealne drzewo do zacieniania tarasu. Zatrzymuje słońce dokładnie wtedy, kiedy jest to niezbędne. A teraz zdobi długimi strąkami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:57, 16 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
I u mnie też jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 22:48, 16 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459





Ten dach z tyłu wygląda jak ... wulkan
Mirciu Pokażesz mi swoje zbiorniki na deszczówkę?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
paniprzyroda 22:58, 16 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)



Pewnie coś szyłaś aż ciekawa jestem


Mirko, nic z tego, byłam pomocnikiem stolarza (w osobie ema)Kielichowcem kusisz, latem przesadzałam wszystkie kamasje, ciekawe, ile z nich zakwitnie.
Proces decyzyjny trwa nadal? Judaszowiec szybko rośnie, będziesz się szybko nim cieszyć
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 20:15, 17 lis 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja też uwielbiam katalpę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 13:47, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)



Agania wolałabym jeszcze teraz bo po nowym roku to przyjdzie jeszcze trochę poczekać na realizację planów

nie wiem co jeszcze zdziałam bo właśnie mnie złożył wirus - i klops

ale wyszłam dziś na słoneczko i porobiłam fotki i znów podumałam nad zmianami, pracami na bieżąco




Tyle liści ma Twoja kalina?

Czy to kalina?
Jaka?

Zaglądam już tylko po to, by zobaczyć judaszowca posadzonego.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
vita 16:10, 18 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pewnie angielska Epidemia na judaszowce, naprawdę epidemia.
Zdrowia życzę Mira
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 21:18, 19 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


Chyba jesteś jedną z nielicznych osób, którzy chwalą sobie liściaste zachowanie katalpy

Nie mów, że czas na fotki ogrodowe już nie ten. Ja świątecznych nastrojów za to w nadmiarze mieć nie mogę. Ogrodowe za to przez cały rok

Ty na aspirynie, ja na antybiotyku, a ogród robi co chce


Bardzo smaczne owoce co ma?

Nie bardzo rozumię - jeśli się cienia poszukuje to katalpa spełni to zadanie, natomiast rozumię że nie każdy takie drzewo może lubić zwłaszcza że są i drzewa i takie formy kuliste.

Bardzo pomogły mi inhalacje i na szczęście już wróciłam do ogrodu.Pogoda bajeczna.Kończę sadzenie cebul wszelkich.
Posiadziłam czosenk i dzisiaj cebulę ozimą, wiem że późno na szczęście jest ciepło, może im na dobre wyjdzie.

Najwięcej cebul posadziłam do gruntu ale część do donic - nigdy jeszcze tak dużo do donic nie sadziłam więc jestem ciekawa tego eksperymentu


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies