Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 14:42, 24 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nie ma jak koleżeńskie porady - dziękuję. I życzmy sobie żeby tak było stale i stale .



Zgodnie z przewidywaniami jestem mocno opóźniona i sporo odpuszczam żeby nie dać się zwariować. Jestem już wyciszona po ubraniu choinki a raczej po jakimś misterium - dla mnie magia wykładania z pudeł historii domowych.


Składam Wam życzenia świąteczne - spokoju, radości i poszukania w sobie tego wyciszenia no i oczywiście trafionych prezentów



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 14:22, 28 gru 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
mira napisał(a)


miodunka




Jeszcze raz wróciłam do Twojej ogrodowej relacji. Czy ta miodunka jest zimozielona, mam chyba tą samą. Jest dla mnie zeszłorocznym odkryciem. Muszę ją rozmnożyć.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mira 21:07, 30 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
popcorn napisał(a)
Mireczko, bosko. Zawsze mi się oczy napasą jak sobie pooglądam cuda w Twoim wątku. Pozdrawiam serdecznie!


Karola miło mi bardzo, nie wiem czy mi paszy starczy na całą zimę

Dzisiaj byłam zerknąć na ogród przy okazji wyjścia po jarmuż i ostatnie pory do barszczyku na jutro - zimno i jakoś mało przytulnie

znów ogarniają mnie myśli co zmienić w ogrodzie - czyli kłaniają się żywopłoty

mam nadzieję że masz wszelkie żywopłoty przemyślane i przegrody - jakże to ważne

epimedium Amber Queen - jeszcze ładne - to moja od 2 lat miłość szkoda że tak późna



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:12, 30 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
galgAsia napisał(a)
Miro, sezon bombowy, podsumowanie super! No i prezent też przyjemny bardzo
Widzę, że zakalinowana jesteś , powiedz proszę , czy December Dwarf pachnie czy raczej...nie? Patrzę na nią łakomym okiem, ale pojawiły się głosy, że jej zapach do przyjemnych nie należy... A jak jest u Ciebie? Sztywnolistnej nie mam w planach (jeszcze ), na razie patrzę w kierunku bodnantskiej.



Hmm, to mnie zaskoczyłaś pytaniem i muszę przyznać że nie pamiętam jak pachnie December - nie może pachnieć źle bo to bym zapamiętała - te zapachy wczesne nie są mocne - przypilnuję i dam znać
kalina sztywnolistna i bodnantska to zupełnie inne bajki - jak chcesz zapach to kup angielską i bedzie pani zadowolona

moja december ma za mało światła i nie chce wystartować


za to szafirki nie lubią przegrzania

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:14, 30 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
mirkaka napisał(a)

Mirka - dzięki za info o piwoniach - u mnie tak właśnie jest - utwierdzasz mnie że muszę zadziałać.

Lantana potrzebuje wody może nie aż tak jak heliotrop ale podlewanie konieczne i dużo zasilania.

Rdesty oczywiście będą szczęśliwsze jeśli dostaną stosowną dawkę wody - u mnie dały radę - susza już któryś rok.

To na wiosnę robimy interes - patyki za rdest - ok?

----------------

Patyki ogrodówek?
Jak się ukorzenią to nawet sadzonki za rdest


Konkretnie tej jednej co kwitnie na czerwono

takie muskanie słoneczka wyłapuję

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:16, 30 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)


Dziękuję. Wspaniały bukiet, obiecałam na każdy dzień terminarz- Jest Niech służy, zapisuj co masz robić. Nie wiem jak u Ciebie z pamięcią, ale ja zanim wyjdę z domu, muszę kartkę wziąć ze spisem, gdzie mam jechać i co zrobić

Wazon śliczny, jutro pokażę malutki domek szachulcowy


Danusia z pamięcią fatalnie serio.

Ja to musiałabym mieć zapisane gdzie położyłam kartkę, ostatnio karteczkami obklejone są drzwi wejściowe .

To gdzie ten domek? chyba nie ma
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:18, 30 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardener27 napisał(a)

Szkoda tych bukszpanów, ładne kule, sporo lat rosły. Ja o swoje walczę, nie wiem na ile wystarczy mi cierpliwości ale walczę.

Miałem w tym sezonie taki kalendarz ogrodnika. Pierwszy wpis ... 14 luty ... rozpoczęcie siewów, dzień później rozpocząłem prace porządkowe na rabatach. Miałem skrupulatnie wszystko ładnie opisywać ale ... ostatni wpis mam na 15 kwietnia pierwsze koszenie trawnika, z zepsutym napędem ta czynność pozostawia wiele do życzenia I tyle popisałem

Święta już u Ciebie mocno czuć w ogrodzie, bardzo ładne dekoracje. Pierniczkami obdarowałem bliskich, szkoda że tak późno przeczytałem że mam jeszcze jedną kuzynkę
Pozdrawiam


Przemek, ja też piszę w kalendarzu różnie, czasem bardzo dokładnie a czasem wcale, ale staram się coś tam uzupełnić


Dobrego Roku życzy kuzynka
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:20, 30 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
darkowa napisał(a)

O tych cichych podczytywaczach , to było o mnie ha ha ha ,więc się ujawniam..
dzień dobry Miro
lubię twój ogród i twoje pisanie i obiecuję, że będę częściej się odzywać
a tymczasem spokojnych i zdrowych Świąt



Krysiu to niezmiernie miłe że zechciałaś napisać - bardzo dziękuję
zaglądaj i się odzywaj

Dobrego Roku !
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:20, 30 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgnieszkaW napisał(a)


Agnieszko to kalina angielska
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:23, 30 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kasiek napisał(a)
Wspaniałe podsumowanie Mira - oj masz Ty dar


Kasiu dziękuję - darami się nie będziemy przeżucać

oby nam weny nie brakło w kolejnym roku - życzymy sobie wzajemnie



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies