Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

kasiek 22:08, 22 lut 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O jakie fajne podróze, mam nadzieje że ten rok będę miała bardziej podrózniczy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
darkowa 11:52, 23 lut 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Jak ja bardzo lubię Twoje opowieści ,niby co ma piernik do wiatraka,a na końcu okazuje się,że jednak ma.
A teraz nurkuję w internet w poszukiwaniu Maximy
pozdrawiam
____________________
krystyna
mira 20:43, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)
Ładna historia z obrazami i kwiatami i burym morzem.
Mam różę Alba Maxima w mojej kolekcji starych róż. Zakwita jako jedna z pierwszych i ma te cudownie napuchane płatkami kwiaty z zielonym oczkiem w srodku. Kwitnie raz za to potem ma piękne podłużne czerwone owoce które utrzymują się przez całą zimę. Krzew jest wysoki na ok. 2 m a gałęzie lekko przewisają. W ogóle nie przemarza i nie potrzebuje dużego cięcia.
Myślę po przeczytaniu tej historii, że ja sobie sprawisz w tym roku.



Muszę przyznać że od Ciebie czerpię inspiracje do róż historycznych
Jak na razie żadnej białej historycznej nie mam. Miałam w planie różę Mme Hardy też historyczna i biała i z zielonym oczkiem ale na razie jest w pamięci jedynie. Też kwitnie jeden raz.

Mi nie przeszkadzają róże kwitnące jeden raz, ważne jak potem wyglądają i właśnie ciekawe owoce są dużym atutem.

Kiedyś zastanawiałyśmy się z Ewą jak nazywała się róża o owocach w kształcie gruszek - tam gdzie był ten dom ze strzechą 2 lata temu.
Wszystkich te owocki ujęły a przecież róża nie kwitła .

Dla Alby mam już miejsce tylko musi być dobra sadzonka .

Kupiłam z tej okazji różę /po tym wyjeździe/ różę Kazanlik /naturalna/ tez ma mieć cudne owocki no i wszystko inne co ja - podkreślam ja - dla czytających lubię.

Przy okazji mam otwarte zdjęcia - jak tam rosły hortensje ogrodowe - jak widać idealnie - muszą mieć wilgoć nie tylko w ziemi bo i w powietrzu - to rosną






hehe jaki przeskok od róż do hortensji - odwieczny dylemat a może nie trzeba mieć dylematu - po prostu róże i hortensje i już /hortensje ogrodowe jasna sprawa /.

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:50, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękna opowieść. Akurat na bezsenną noc.
U mnie dzięki Gabrysi są historyczne róże. Zawsze kiedy kwitną, to mam ją w pamięci.
Zdrówka życzę.


Och bezsenne noce dobre nie są ale co zrobić - można liczyć krzaki róż albo piwonii

Ja jeszcze nic w ogrodzie za wiele nie robiłam. Jestem na etapie wycietych rozchodników i wielkiego rozgardiaszu - dzisiejsza noc to była bezsenna - huragan pioruny i błyski - wiosna w lutym taka kwietniowa chyba.

żeby zostać przy różach
4.06.2019 chyba doktorek czyli Souvenir du Dr Jamain i tak się składa że historyczna
mszyce po deszczach atakowały - a ja tylko paluszkiem je ściągałam i tyle




a! tak przy okazji nie miałaś się pozbyć róż ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:08, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)
Bardzo interesująca opowieść. Szukałam róży o ładnych owocach,a tu jak Gabrysia pisze i śliczna i ma piękne owoce
Kiedy planujesz odwiedzić ogród Pani Kralki ?


Renia jeśli róże to pierwsza połowa czerwca - na razie nie planuję jeszcze - to trzeba uzgodnić z Panią Kralką - ale ona ma jeszcze kolekcje inne np. dalii - i jak tu wybrać

W ub roku widziałam róże z czarnymi/granatowo-fioletowe/ owockami okrągłe - krzaki niskie ale nie wiem jakie to były - mam tylko jedno kiepskie zdjęcie z nazwą



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:15, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Życie ogrodnicze nie tylko wybiega poza ogród w sposób zaplanowany, ale obfituje nieraz w przeróżne zbiegi okoliczności tworząc nowe historie i wątki, wniosek-warto ogrodować na szeroką skalę


Oj warto, warto, warto ogrodować nie tylko w swoim ogrodzie, ale zwiedzać ogrody, poznawać ogrodników, ich sposoby ogrodowania ....ach jak mi się marzy już takie ogrodowanie a nie snucie się po domu z miną wisielca...skoro piszę to walczę ze sobą

może przy takich zimach się wysieje co?


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:20, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)
Ciekawe ogrodowanie na wszystkie możliwe sposoby


Takie lubimy

Po dzisiejszej nocy zastanawiam się czy ogrodowanie z doniczkami będzie możliwe - choć żadna nie poleciała w huraganie a już wystawiłam te z cebulami



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:25, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja Ci mogę tylko pamięci do szczegółów i detali szczerze pozazdrościć i umiejętności ciekawego opowiadaniaSuper było poznać tą historię


Sylwia miło mi. Nie doceniasz siebie - no kto jak nie Ty żonglujesz detalami - ja muszę uważać bo mam słabość do pierdułek a ogród nie za wielki więc można zagracić.

taką rdzewkę dostałam która dzwoni jak dzwoneczki - nie wiem gdzie dam chyba do donic się nada bo to małe


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:44, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Ciekawa opowieść. O jednej z najstarszych róż malarskich. I ja mam tę róże. Jest cudowna.


Spojrzałam teraz co pisze pani Małgorzata o albach - a ma ich sporo - jako swoje ulubione wymienia na pierwszym miejscu różę Madame Plantier - tę kolekcję trzeba zobaczyć koniecznie .

Gdzie Twoja rośnie?

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:44, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kasiek napisał(a)
O jakie fajne podróze, mam nadzieje że ten rok będę miała bardziej podrózniczy


I tego Kasiu bardzo Ci życzę.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies