Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 23:25, 28 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
darkowa napisał(a)
Miro... Również życzę wielu podróży, koszyków pełnych zachciewajek i dużo zdrowia


Krysiu bardzo dziękuję za życzenia.

Zachciewajek podoba mi się
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:27, 28 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
m_gocha napisał(a)
Niech się spełniają Twoje marzenia - te ogrodowe i nieogrodowe również


Gosiu bardzo dziękuję - w dzisiejszej rzeczywistości jakoś marzenia się spłaszczają - mało wyfikane

wymyśliłam że jutro jest 29 i to oznacza że rok przstępny się kończy i już na to nic zwalić się nie da i że od 1.03 będzie dobrze!
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:29, 28 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z tą różą to są istne cyrki bo ona co roku ciut inne kolory przyjmuje, a do tego jak powtarza kwitnienie to jest kompletnie inne niż wiosenne. Bardziej mi się podoba to drugie


No to jest wyjątkowa.

U mnie sporo róż ma jednak ciut inne wybarwienia jesienne i muszę przyznać że te jesienne wolę. Ogród jesienny lubię chyba najbardziej i ten z końca maja.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:36, 28 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Postanowiłam odpalić sezon ogrodowy i 26 lutego przy pięknej bezwietrznej pogodzie popracowałam ciut w ogrodzie, posiedziałam na ławkach, podumałam i pogapiłam się.

Ze zdjęć z lat wcześniejszych widzę że sezon wegetacyjny jest przyspieszony o co najmniej 2 tygodnie.

Chciałam podłubać przy doniczkach ale czekam na bratki




doniczki z cebulowymi wywlekłam już wszystkie i już się dzieje



Ułożyłam sobie troszkę donic - to miejsce na hosty,eukomisy, paprocie i w tym roku jeszcze kokorycze


te skrzynie chce wywalić gdzieś w ogród i pomalować na zielono




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:41, 28 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wycięłam liście ciemierników, podsypałam skorupki /nie wiem jak je rozdrobnić - ja je gniotę i mieszam z ziemią/ u mnie coś słabo rosną - ten tylko aż 3 łodygi ma



W ub roku jak ciemiernik cuchnący zaczął wytwarzać nasiona, podstawiłam doniczkę i chyba mam siewki ale pewna ne jestem




sprawdzam pączki na drzewach - będzie loteria


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:45, 28 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Iryski grymaszą, pomimo licznych niepowodzeń w kolejnym sezonie postaram się je mieć w donicach a jesli posadzę w ogrodzie to w słonecznym miejscu





te doniczki symbolizują duszę ogrodu leśnego co to się nie udał


a ten ciemiernik jest chyba z sadzonki z nasion - no i takie cieszą szczególnie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:51, 28 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
wysiała się chyba ostróżka ale żeby była w takiej formie ? lepszej ode mnie zobaczymy jak zakwitnie


grujecznik podpuchnięty - widzę z daleka - tak ma za szybko się wychyla i już był kiedyś problem bo po przymrozku cały się zmroził, na szczęście wypuścił drugie życie



no i robota czeka - trochę zejdzie z tym wycinaniem ale i plewienie widzę konieczne nawet od zaraz. Oczywiście jeśli pogoda pozwoli.

A te buteleczki cieszą niesamowicie - co one mają w sobie że tak zniewalają ?





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 00:11, 29 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak nic siewki ciemiernika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Urszulla 01:05, 29 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Ja domowe wysiewy odpuściłam. Nastawiam się w tym roku znów na sadzonki bo mi wszystkiego brakuje. Marzą mi się wiosenne bratki ale wczoraj spadło 10cm śniegu więc ten weekend odpuszczam.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Rench 07:23, 29 lut 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira napisał(a)
wysiała się chyba ostróżka ale żeby była w takiej formie ? lepszej ode mnie zobaczymy jak zakwitnie


Dobrze.że pokazałaś tę roślinę, bo ja mam też dużo takich siewek i się zastanawiałam co to jest, czy ostróżki,czy Orlaya.

Róża to EISVOGEL ,pięknie też pachnie.

Z cięciem róż się nie Śpiesz,w naszym regionie Forsycje jeszcze nie kwitną
Ja już dostałam nauczkę i teraz grzecznie czekam.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies