Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

tulucy 08:05, 29 lut 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Miro ja dziś może albo jutro wysieję, ale tylko pomidory. Zamówiłam trochę i już doszła paczuszka. Na nic więcej czasu nie starczy...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosialuk 08:24, 29 lut 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Miro wszystkiego najlepszego. Świetnie się czyta twoje opowieści ogrodowe.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 09:37, 29 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
mira napisał(a)


grujecznik podpuchnięty - widzę z daleka - tak ma za szybko się wychyla i już był kiedyś problem bo po przymrozku cały się zmroził, na szczęście wypuścił drugie życie





Grujeczniki w okolicy również są już w takiej fazie rozwojowej. Ten mój się ociąga, nadal wygląda jak na początku zimy. Ostatnio nawet ciachnełam mu gałązkę, żeby sprawdzić czy żyje (lekko przewrażliwiona jestem na jego punkcie ) i okazało się że tak, tylko się nie śpieszy. Gałązka trafiła do wazony i teraz wygląda jak na Twoim zdjęciu
Mam taki patent na wysiewy (szczególnie te spóźnione). Doniczki stawiam na podgrzewanej podłodze w łazience do czasu aż nie zaczną pojawiać się kiełki. Trochę to przyspiesza wschód roślin.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Urszulla 15:50, 29 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
mira napisał(a)


A trochę musiałam pobiadolić , wysiałam dzisiaj co nieco

siewy spóźnione

heliotrop, cebula

i takie akurat

kleome, lobelia, lwie paszczki, naparstnice bylinowe, pory, kalarepa


Pory z zeszłorocznego siewu nie urosły wiele w sezonie, nie wiem jakie lubią podłoże. Za to przetrwały zimę i mam na ten sezon gotowce.

Udała mi się w zeszłym roku trawa cytrynowa ale ona podobno nie zimuje. Ewentualnie mogłabym ją wysiać. Stipa już się sama produkuje to mam spokój z wysiewami. Kwiatki u mnie nie chcą być piękne, męczą się w ciężkiej ziemi.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 18:58, 29 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Mira

piękne fotki robisz

potrafisz fajnie wyeksponować donice -ja przekładam z miejsca na miejsce ,bo wiecznie mi nie pasują …..

w szczególności zachwyciły mnie te prostokątne na oknach -pamiętasz ,gdzie je kupowałaś ?
za wysiewy jeszcze się nie wzięłam …..
nawet w L..u był taki regał do wysiewów ….stałam przy nim długo....ale nie kupiłam
chyba muszę jakiś plan działania zrobić ,bo zaczynam kawałek jedno ,później lecę i znowu kawałek co innego-efektem jest wszędzie bałagan

ale się rozpisałam

buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Dorota123 19:01, 29 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mira napisał(a)
wysiała się chyba ostróżka ale żeby była w takiej formie ? lepszej ode mnie zobaczymy jak zakwitnie



A te buteleczki cieszą niesamowicie - co one mają w sobie że tak zniewalają ?





Na pierwszym zdjęciu masz ostróżki jednoroczne, one świetnie dają sobie radę zimą.
Tak jak piszesz te biduleczki cieszą ogromnie. Ja właśnie pozbierałam pojedyncze roślinki rozrzucone po ogródku i zrobiłam z nimi porządek. Posadziłam na brzegu rabaty tuż przy trawniku i liczę na szybki przyrost ich masy.
Marudziłaś niedawno, że jeszcze nie rozpoczęłaś sezonu, a tu czytam to posiane, tamto zrobione, bratki kupione, czyli sezon rozpoczęty.
Ja jeszcze nic nie siałam, nie mam gdzie trzymać siewek a do maja kawał czasu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
kasiek 20:01, 29 lut 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Wiosna , wiosna - piekne iryski
Cos wiadomo kiedy będzie emisja Twojego ogrodu?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Basilikum 20:14, 29 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
o wlasnie ja z tym samym pytaniem

Ja oprocz jesiennego i majowego ogrodu lubie wlasnie taki teraz z czekaniem na kazdy kolejny kwiatek
Ja nic jeszcze nie posialam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sierika 21:10, 29 lut 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
8 marca.
____________________
EwaSierika
Gosialuk 21:31, 29 lut 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
O to już niebawem. Bardzo jestem ciekawa twojego ogrodu Miro.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies