Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Emka 23:20, 11 paź 2013


Dołączył: 17 mar 2013
Posty: 50
mira napisał(a)

to jest dziewanna - po prostu przyniosłam kiedyś z wycieczki nasiona w kieszeni i wytrzepałam je gdzieś...
w kolejnym roku tam gdzie chciały urosły i tak jest do dziś - bo ta dziewanna rośnie tylko tam gdzie chce - w tym roku jej nie było za to są już dorodne siewki które w przyszłym roku zakwitną - oczywiście usadziła się w szczelinach - zrobię zdjęcie to pokażę


mam przed oknem taką nieuporządkowaną działkę, obecnie zarasta chwastami i samosiejkami. Mam taki plan żeby rozsypać tam nasiona kwiatów polnych, może coś urośnie
____________________
Balkon na 5 kroków
Rench 00:05, 12 paź 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pooglądałam jesienne klimaty u Ciebie,przywitałam gości,pomerdałam jezyka
A jak wyczytałam że narcyze sierpień/wrzesień się sadzi , to mam teraz pietra że zniszczyłam tyle cebul
Pozdrawiam już sobotnio
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Kondzio 00:16, 12 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ja zapraszam mój ogród jest otwarty a właśnie skończyłem czytać twój wątek od początku hi hi hi i jestem pod wrażeniem hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
mira 19:35, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tosia napisał(a)


O ja..no nieźle. A ja biadolę, że mam przekopać różaną i posadzić pincet cebulek..Ale biadolę głównie dlatego, że nie wiem jak ją machnąć..od myślenia cały tydzień już się zmęczyłam


Tosia pincet cebul - nooooo to robora jest chyba że same krokusy
myślenie to proces twórczy to musi męczyć ale to podstawa sukcesu
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:41, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
asc napisał(a)
Plan na maksa.. ja też miałam.. i się pokićkało.. jak zwykle, a tu piękna pogoda.... jak latem...... ale w ramach werandowania sanatoryjnego.... chyba małe co nie co...


nie ma żartów - zdrowie to podstawa uważaj sobie bo na ogród czas będzie jeszcze w tym roku - sadzić można do grudnia to co sadzisz - mam nadzieję że zima szybko do nas nie zawita przecież na święta zawsze brakuje śniegu - ziemia jest ciepła i sadzić można - ja powoli sprzątam ogród i wsadzam to co nie wsadziłam jeszcze z doniczek - a tulipany ich sadzenie idzie mi wolno - nawet zaczynałam sie zastanawiać czy aby nie mam ich za dużo - ale ja się cackam z tulipanami bo sadze do koszyczków po kilka, kopię dołki, wkoło ogarniam, piskiem podsypuję wiec zabawa jest
zdrowia!
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:51, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Agania napisał(a)
Mirko powiem tylko Witam Cię, pozdrawiam, i Cieszę się, że Ciebie dopiero teraz odszukałam, Małopolankę witam i myślę, że na pewno wspólne klimaty nas przyciągną, a Gynostemma to zioło jest dla mnie stworzone, a nasionka mi się na razie marzą



witaj, witaj - nie wiem jak z nasionkami bo nie wiem jak to kwitnie - chyba raczej się dzieli jak bylinę - zobaczymy mam zamiar wsadzić do gruntu i zobaczymy jak przetrwa zimę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:54, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Emka napisał(a)


mam przed oknem taką nieuporządkowaną działkę, obecnie zarasta chwastami i samosiejkami. Mam taki plan żeby rozsypać tam nasiona kwiatów polnych, może coś urośnie


a ja kupiłam nasiona na łąkę kwietną ale nie wysiałam bo nie zdążyłam - tam pisze żeby przygotować piaszczyste podłoże , wysypać, lekko przysypać i podlać i dość

więc tak zrobie - ale mam takie inne kamieniste miejsce gdzie co znajdę to sypię nasionka i podlewa i ciekawa jestem czy tam coś wyrośnie - to przed wjazdem na posesję - ja mam polną drogę więc się zabawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:57, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)
Pooglądałam jesienne klimaty u Ciebie,przywitałam gości,pomerdałam jezyka
A jak wyczytałam że narcyze sierpień/wrzesień się sadzi , to mam teraz pietra że zniszczyłam tyle cebul
Pozdrawiam już sobotnio


wszystko będzie dobrze !!!!!! - sierpien/wrzesień to ooooooptymalny termin - narcyze sadzi się wcześniej bo potrzebują więcej czasu na ukorzenienie niż tulipany - jest jeszcze całkiem ciepło i dobry czas
lecę do Ciebie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:04, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kondzio napisał(a)
Ja zapraszam mój ogród jest otwarty a właśnie skończyłem czytać twój wątek od początku hi hi hi i jestem pod wrażeniem hi hi hi



Konrad dziękuję za zaproszenie - następnym razem jak będziesz jechać na szaber do Ani to po drodze zapraszam hihi

a pod wrażeniem to jestem ja że Ci się chciało to czytać - ale miło

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:13, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dzisiaj była cudowna pogoda do pracy w ogrodzie
wybarwienia chyba optymalne choć niestety u mnie 1 października mróz ukradł mi wiele ładnych wybarwień i liście opadły za wcześnie

tak więc trochę się gapiłam na to co zostało w ogrodzie kolorowe a trochę robiłam i miałam super pomoc drugiego ogrodnika
tak wiec posadziłam aż 5 ! krzaczków malin, podsadziłam je lawendą którą wysadziłam z donic z letnich kompozycji , wsadziłam też w kąciku dumania poziomki - będzie tam pachniało i na wyciągnięcie ręki będzie coś na ząb

i posadziłam 15 tulipanów gavota - he,he 2 koszyki - ale zanim je posadziłam musiałam długo przygotować miejsce

zdjęć nie robiłam bo mnie leń ciepła jesiennego opanował, za to przemyślałam co zrobię jeszcze w tym roku a co odpuszczam na wiosnę - więc odpuszczam dzielenie i przesadzanie host i liliowców - skupię się na porządkach i upchaniu cebul

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies