Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 23:45, 09 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgnieszkaW napisał(a)
Od Marzenki biegnę do Ciebie Miro - spotkanie cudowne, ogród masz piękny, a razem z Marzenką wyglądacie jakbyście się znały od dawna. Ciekawam tego zioła, którym uraczył Cię Rysiu. Pozdrowienia zostawiam


Agnieszko to zioło długowieczności, podobno żyje się aż do śmierci

nie wiem co o tym myśleć niedawno dostałam kolcowój czyli słynne jagody goji, olej lniany i rydzowy jakoś tę zimę przetrwam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:53, 09 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Marzenko i Ryśku- cieszę się, że doszło wreszcie do skutku nasze spotkanie, mam nadzieję, że kolejnym razem będzie nas więcej

miło było Was widzieć i dzielić się ogrodowymi porażkami i sukcesami - ta wymiana doświadczeń jest bezcenna
raz jeszcze dziękuję za poświęcony czas i tyle ogrodowych rarytasów

zdjęć u mnie nie robiłam bo co było ciekawego robić ?

ale ciachłam Was jak sobie siedzicie i radzicie



pozdrawiam Was serdecznie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 07:53, 10 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
O..spotkanko było Miło Was widzieć
Zioło co to działa aż do śmierci... hmmm........ ciekawe
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
BEATA_S 07:59, 10 paź 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Alle fajne spotkanko! Pozdrawiam wszystkich
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
mira 08:11, 10 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gynostemma popularnie zwana jest ziołem długowiczności.
Słyszałam już o tej roślinie ale jej nie widziałam.Podobno zimuje w gruncie i dobra jest na herbatki i do potraw.

W necie piszą , że posiada silne właściwości regulacyjne.
Gynostemma zawiera wiele aminokwasów, witamin i minerałów, selen, magnez, cynk, wapń, żelazo, potas, mangan, fosfor i inne.
Coraz więcej pojawia się roślin ze wskazaniem ich walorów zdrowotnych i przeważnie są to rośliny z dalekiego Wschodu a ta z Chin.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 08:29, 10 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wpadłam, żeby zobaczyć, jaki mamy teraz harmonogram prac - a tu widzę sielankę towarzyską.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 21:09, 10 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa to jest tak spotkanko i dopiero teraz akcja ogród, bo jak się oprowadza gości po ogrodzie to widzi się więcej i rodzą się na pniu nowe pomysły
więc jak sił i czasu i pogody starczy to:

pierwsze podumać gdzie i wsadzić naszabrowane u Rysia i Marzenki:
żurawki, bodziszka, rdest i kurdybanka variegatus
i
1/ skończyć sadzenie tulipanów i nie sadzić za głęboko jak do tej pory
2/podzielić hostę i wsadzić w szpalerek na alei zachodzącego słońca
3/ przesadzić liliowce zgodnie z planem
4/wyprostować dywanik iglaczkowy i przesadzić wrzosy
5/ogarnąć w zakątku ławki świątyni dumania - wsadzić tam maliny, podsadzić lawendami z donic i wsadzić poziomki wysadzone
a!
zadanie dal M przekopać durną rabatkę z durną trawą - wyplewić i wsadzić zakup miskanta gracillimusa

to jakieś zejdzie mi 15 godzin i nie wiem czy zdążę a potem
jak będzie pogoda to jeszcze trenować kanciki zwłaszcza tam gdzie wiosenne cebulowe, żeby ładnie było jak śnieg się stopi i wystawią główki wiosenne cudaczki

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Tosia 14:57, 11 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
mira napisał(a)
Ewa to jest tak spotkanko i dopiero teraz akcja ogród, bo jak się oprowadza gości po ogrodzie to widzi się więcej i rodzą się na pniu nowe pomysły
więc jak sił i czasu i pogody starczy to:

pierwsze podumać gdzie i wsadzić naszabrowane u Rysia i Marzenki:
żurawki, bodziszka, rdest i kurdybanka variegatus
i
1/ skończyć sadzenie tulipanów i nie sadzić za głęboko jak do tej pory
2/podzielić hostę i wsadzić w szpalerek na alei zachodzącego słońca
3/ przesadzić liliowce zgodnie z planem
4/wyprostować dywanik iglaczkowy i przesadzić wrzosy
5/ogarnąć w zakątku ławki świątyni dumania - wsadzić tam maliny, podsadzić lawendami z donic i wsadzić poziomki wysadzone
a!
zadanie dal M przekopać durną rabatkę z durną trawą - wyplewić i wsadzić zakup miskanta gracillimusa

to jakieś zejdzie mi 15 godzin i nie wiem czy zdążę a potem
jak będzie pogoda to jeszcze trenować kanciki zwłaszcza tam gdzie wiosenne cebulowe, żeby ładnie było jak śnieg się stopi i wystawią główki wiosenne cudaczki



O ja..no nieźle. A ja biadolę, że mam przekopać różaną i posadzić pincet cebulek..Ale biadolę głównie dlatego, że nie wiem jak ją machnąć..od myślenia cały tydzień już się zmęczyłam
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Mala_Mi 19:06, 11 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Plan na maksa.. ja też miałam.. i się pokićkało.. jak zwykle, a tu piękna pogoda.... jak latem...... ale w ramach werandowania sanatoryjnego.... chyba małe co nie co...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 22:37, 11 paź 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mirko powiem tylko Witam Cię, pozdrawiam, i Cieszę się, że Ciebie dopiero teraz odszukałam, Małopolankę witam i myślę, że na pewno wspólne klimaty nas przyciągną, a Gynostemma to zioło jest dla mnie stworzone, a nasionka mi się na razie marzą
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies