Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

danuta_szwajcer 19:36, 14 paź 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Fajne spotkanie, super zdjęcia. Masz racje, ze należ się teraz szybko delektowac barwami jesieni bo pogoda jest cudna a to tylko chwila bo juz mocno spadają te piękne liście. A liste to tez sobie taką zrobie, super pomysł no i sama prawda tylko czasami dyscypliny brak Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Mala_Mi 13:39, 15 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ależ róże u Cibie kwitną... no sozk..
A kot jak to twój kot.. umie sie zaprezentować
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 14:21, 15 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Miro, gdzie kupowałaś ławkę tekową, tę przy domu? W Lesznie czy w Dzierżowniowie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 15:49, 15 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mira napisał(a)
skopiowałam od Ewy Danusi dekalog i będę co kilka stron sprawdzać - powoli nadchodzi czas na podsumowania tj nowe plany i wyciągnięcie wniosków z porażek więc się przyda


1. Konsekwencja w kolorystyce - dobry

2. Ograniczona ilość gatunków - niedostateczny

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach - dostateczny

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj - +dobry

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu - dobry

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu - bardzo dobry

7. Niezawodne rośliny kupuj - niedostateczny

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj - niewykonalne

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego - bardzo dobry

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. - dobry

Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi

Reasumując przechodzę do następnego sezonu i wiem co poprawić


to, jak wiesz, toż to sukces!!
co u mnie będzie, nie wiem, nawet bunt podniosłam ostatnio, ze zaorajmy wszystko i tylko trawa i drzewa zostaną, tak jest, jak 2 ogrodników i leziemy w różne strony i kończy sie wojną, a teraz jestem drażliwa jak cholera, przez palucha
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:50, 15 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
marzena napisał(a)
Mira, jeszcze kilka fotek z naszego sympatycznego spotkania w Twoim ogrodzie




no mam nadzieję, ze po chandrze, super spotkanie i dary roślinne, sama wyglądasz świetnie, a ogród tonie w barwach
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 17:29, 15 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Hm...., Miro, żywopłot to "odleżyny" sprzed roku. Mus zrobić. Reszta nie wymaga wysiłku. Zegar trzeba gdzieś, jakoś zamontować, bo leży. Ławka - czekam na okazję zwaną przeceną. Czym się różni teak klasy A od klasy B? Na razie widzę różnicę 100% w cenie. I nic więcej.

Ogólnie mówiąc, koniec sezonu ogrodniczego następuje weryfikacja poczynań.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 21:16, 20 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
jotka napisał(a)
No to ja czekam na kolorowe foty z jutrzejszego wypadu. I ładnej pogody życzę


Jola wybacz fotek nie ma - zostawiłam aparat i te co mam to mam mieć ale czekać muszę

no w każdym razie pogoda była rewelacyjna a kolory bajkowe głównie rudości i masę złota - szukam takich miejsc gdzie jest dużo czerwieni - może ktoś zna
ten tydzień ma być śliczny i to ostatnie chwile na podziwianie kolorów jesieni

u mnie dziś brylował perukowiec




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:20, 20 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tosia napisał(a)


Miru, "pincet" to moje określenie na baardzo duuuzo. Przegięłam w tym roku troszkę. Oczywiście nie pobiję w ilości Madżen Dzisiaj nic nie posadziłam, ani jednej cebulki. Ale rabatę przekopałam. Całkiem inczej niż sobie zaplanowałam. I planuj tu cały tydzień..
A co do myślenia..samo myślenie jest ok. Najgorsze jest to, kiedy chce się coś sprawdzić, pomierzyć już, natychmiast! A tu się nie da..

Życzę przepięknych, jesiennych kolorów na wycieczkę. Jeśli tylko pogoda dopisze też się gdzieś wybiorę

Pozdrawiam ciepło


Tosia też tak mam - obmyślam zastanawiam się a potem staję z łopatą i zmieniam decyzję ale myślę że to wcześniejsze obmyślanie też mam sens

dalie to mój plan na kolejny sezon więc dalia z dziś haha dla Ciebie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:26, 20 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
barbara_krajewska napisał(a)
Mirko, dawno do Ciebie nie zaglądałam i dzisiaj zobaczyłam ile mi stron do czytania się nazbierało. A czyta się fajnie, bo humor z postów tryska
Miłej wycieczki w Beskidy


Basiu u mnie łatwo nadrobić - nie wiedziałam, że w pocie czoła pomykający ten wątek tryska humorem
jeśli tak to o to chodzi bo do ogrodu trzeba mieć dystans -a ja nie zawsze mam
na szczęście teraz mam dystans - dziś siedziałam na ławce podziwiałam jesień i tą ilość złota na trawniku



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Bogdzia 21:34, 20 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U mnie M pozbierał kosiarką liście ale kazałam zostawic czerwonez klona i żółte z brzóz , musi byc widac ze to jesień. Z buków wogóle nie zbieramy bo las ma sie rzadzic swoimi prawami .Pozdrawiam Miruś.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies