Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 09:18, 07 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gosiu dziękuję, już lukłam piękne - kurka miałam już żadnych host nie kupować a tu jakieś zakochanie mnie się trafiło w tych wazowych
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
goniak 09:21, 07 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
mira napisał(a)
Gosiu dziękuję, już lukłam piękne - kurka miałam już żadnych host nie kupować a tu jakieś zakochanie mnie się trafiło w tych wazowych

Wazowe są naprawdę piękne, takie eleganckie i dostojne, warto je mieć w ogrodzie
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gabriela 18:28, 07 paź 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
caureulea, - to męczennica ?

Danusia pisała o niej
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/250-portrety-roslin-passiflora-caerulea

a ja cebule kupuję przypadkowo choć gdzie, gdzie jestem i zobaczymy co z tego wyjdzie
najbardziej lubię pakowane bo wiadomo co jest - wczoraj mąż przypadkiem zwalił mi koszyk posegregowanych kolorami - noo... więc będzie mix



Czosnek careuleum z okrągłymi niebieskimi główkami, pomyliłam się w pisowni po łacinie.
Podobają mi się bardzo, są ciut mniejsze od Purple Sensation.
Tu są googlowe obrazki: https://www.google.pl/search?q=czosnek+caeruleum&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rOBSUofMPImV7Aar6YDwBw&ved=0CEQQsAQ&biw=1366&bih=538&dpr=1
____________________
Ogród w budowie nieustającej
18:59, 07 paź 2013
Mirko, wpadnij do mnie /do mojego wątku/ w wolnej chwili bo potrzebuję pomocy i porady: nie wiem co ile sadzić serby i w jakiej odległości od siebie i siatki.
Pszczelarnia 20:27, 07 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)



Czosnek careuleum z okrągłymi niebieskimi główkami, pomyliłam się w pisowni po łacinie.
Podobają mi się bardzo, są ciut mniejsze od Purple Sensation.
Tu są googlowe obrazki: https://www.google.pl/search?q=czosnek+caeruleum&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rOBSUofMPImV7Aar6YDwBw&ved=0CEQQsAQ&biw=1366&bih=538&dpr=1


Gabrysiu, to ja poprawię caeruleum. Niebieski, błekitny (np. jak wielosił). Dytfong "ae" czytamy jak "e". Niemcy ten dyftong przeczytaliby jak "ai". Ot i cała słów "systematyka".

Mirko, jeszcze mamy czas na demolki - choć ja to nazywam dopieszczaniem ().
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 22:04, 07 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bogdzia napisał(a)
Miruś ja tak jak Ty rózne kolory do szczescia muszę miec. Też różnych nakupiłam i juz posadziłam. Nie wykopuję ani tulipanów ani żonkili ani narcyzów, jakos nie bardzo wierzę ze to daje lapszy efekt a roboty dużo. Pozdrówka zostawiam.


no to cieszę się że lubisz kolor - nie bardzo wyobrażam sobie w Twoim ogrodzie tulipany w jednym kolorze
jeśli chodzi o tulipany to fakt że nie ma co liczyć że wykopane będą żyć wiecznie - ja tulipany wykopywałam stamtąd gdzie nie chcę by rosły - a cebulki byly to żal wywalić - Ania stwierdziła że to chomikowa natura

Narcyzy też wykopałam bo musiałam tam przekopać i zobacżę co to da bo narcyzy chciałabym już zostawić i niech rosną jak chcą - jak na razie to widzę że nie ma problemów z krokusami - sadzi się rosną i się mnożą - czy się starzeją nie wiem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:09, 07 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
asc napisał(a)
Mira.. ja też ciągle mam dylemat czy elegancko, czy różnorodnie.. postanowiłam elegancko i jak doszłam do połowy.. to stwierdziłam, że jednak nie tak.. bo jak różnorodnie to i dłużej kwitnie i jest co oglądać.... i znów posadziła cebule w misz-masz

A ostatnio jeża widziałam na środkowym pasie zieleni pomiędzy ulicami..sobie tuptał



hehe jak dobrze, że sama nie jestem w tej biedzie co wybrać - ale chyba da się pogodzić elegancko z różnorodnym tyle że to jest sztuka a może też efekt wielu lat przesadzania i komponowania

Mały jeż niestety padł -przykro mi nie umiałam zaradzić - ale sam fakt że są jeże u mnie cieszy mnie bardzo
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:13, 07 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
goniak napisał(a)

Wazowe są naprawdę piękne, takie eleganckie i dostojne, warto je mieć w ogrodzie


no właśnie chodzi o to słowo eleganckie bo jeśli mieć w przedogródku to hosta powinna być elegancka
więc wymienię - zastanawiam się gdzie kupić bo te co kupiłam przez internet to są takie prawie jak przyszły - chyba że za rok wystartują - ale rok straciłam na czekanie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:16, 07 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)



Czosnek careuleum z okrągłymi niebieskimi główkami, pomyliłam się w pisowni po łacinie.
Podobają mi się bardzo, są ciut mniejsze od Purple Sensation.
Tu są googlowe obrazki: https://www.google.pl/search?q=czosnek+caeruleum&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rOBSUofMPImV7Aar6YDwBw&ved=0CEQQsAQ&biw=1366&bih=538&dpr=1


widziałam już ten czosnek w katalogach ale nie w realu
też się nad nim zastanawiałam bo chyba lepiej będzie niebieski wyglądał z kocimiętką tam gdzie sadzę czosnki
teraz jest tyle czosnków że trudno się zdecydować

ja będę bułgarski obserwować co wart - już posadziłam 8 sztuk
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:18, 07 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kalamandyna napisał(a)
Mirko, wpadnij do mnie /do mojego wątku/ w wolnej chwili bo potrzebuję pomocy i porady: nie wiem co ile sadzić serby i w jakiej odległości od siebie i siatki.


wpadłam - ja i tak nie mam takiej wiedzy za to masz najlepsze wsparcie Danusi i sama korzystam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies