Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

laurowisnia 14:12, 20 mar 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
mira napisał(a)


Szukam ratunku żeby ducha uspokoić - nie dość że święta zaraz to ogród stoi a inne sprawy się piętrzą.
U mnie śniegu tyleeeeeee - dziś dopadało - krokusy pewnie się uduszą pod taką kołderką - tak było w 2013 marzec był ze śniegiem pamiętam i mam fotki.

Wczoraj siałam sporo i pikowałam - pikowałam stipę i perłówkę - trochę mi zeszło / nie pikowałam po jednym ździebiełku /.
Chyba w sobotę zrobię porządny przegląd dalii i te podejrzane o wyschnięcie wysadzę do donic.

Martwię się o moje bratki w garażu bo nie ma jak wietrzyć.

Ale muszą mieć dylematy ogrodnicy-producenci.



pozdrawiam wszystkich - producentów bratków też

To koniecznie te sprawy rozwiązać do świąt, a po to już będzie tylko ogród i pogoda wtedy to już musi być taka wymarzona dla nas ogrodników.
Moje krokusy trochę zielonego pokazały więc może dadzą radę, w Twoje z kołderką to mają chyba lepiej niż gorzej.
Mnie zaskoczyła krwawnica, tzn. wiem, że jest łatwo siejąca ale taka niska odmiana, nie wiedziałam czy w ogóle zakiełkuje, zachowała się jak lobelia i tak ją potraktowałam.
O bratki się nie martw, ja raz miałam tak wcześnie kupione, trzymałam w garażu, trochę otwierałam im bramę by je przewietrzyć, dały radę, nic im nie było. Za to pierwiosnki trzymane wtedy równocześnie trochę gorzej to zniosły.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Urszulla 15:21, 20 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
mira napisał(a)


A to zobacz do sadzawki tam kupowałam i wydaje mi się że to "Artic Snow" on jest w kolorze lekko kremowym , ma duże kwiaty i takie twarde - teraz będzie deugi sezon i zobaczę czy zrobiłam dobry zakup oczywiście dla mojego ogrodu - bo liliowiec piękny jak większość.
A z tym łubinem jest dziwnie - juz mam go kilka lat i rośnie fatalnie chyba w złym mi3jscu, ten sezon pokaże czy da radę dalej, wielka piwonia da mu więcej światła może mu o to chodziło - w każdym razie nasiona zbiorę.


Chyba to ten sam liliowiec w każdym razie bardzo podobny

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
_Martini_ 19:03, 20 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zdecydowanie wolę białe wśród zieleni
A teraz ten wasz śnieg pada u mnie. Jutro będę się przedzierać przez zaspy? A już myślałam, że nas nie zahaczy.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
mira 19:40, 20 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
asiak napisał(a)
Mirko, przerażona jestem tą zimą u Ciebie...
Oby jak najszybciej sobie poszła i zawitała piękna, słoneczna, ciepła wiosna
U mnie ani grama śniegu nie spadło.


Ja też. Dziś dopadało nie widać żadnych cebulowych wszystko przykryte. Prognoza nie wskazuje optymizmu.

W 2016 miała 19 marca robioną wertykulację, a 24 marca krokusy przekwitały.
Oby jak najszybciej życzmy sobie.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:41, 20 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
eda napisał(a)
Mircia Miłego Dnia Wiosnyyy



Eda cudne te ptaszki ja jutro w przedszkolu będę czytać bajkę i sadzić cebulki .

ciut się stresuję

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 19:44, 20 mar 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
jaka bajke wybralas??
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 19:53, 20 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)
Śliczne te Twoje białości. Ja biały polubiłam dopiero od bycia na O ,różowy zresztą też


Hmm. tak dumam co u mnie się zmieniło w kolorach, wiem - kolor czerwony - bardzo konsekwentnie nie dopuszczałam tego koloru w ogrodzie - a teraz dojrzałam urok czerwieni i już kilka akcentów będzie - to znaczy mam nadzieję że się po zimie zameldują.


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:54, 20 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Milka napisał(a)
A jednak nasypało
Dylematy ogrodowe są nieustannie


Irenko dzisiaj dosypało.
Dylematy ogrodowe niech będą tylko twórcze a nie destrukcyjne.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:58, 20 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
laurowisnia napisał(a)

To koniecznie te sprawy rozwiązać do świąt, a po to już będzie tylko ogród i pogoda wtedy to już musi być taka wymarzona dla nas ogrodników.
Moje krokusy trochę zielonego pokazały więc może dadzą radę, w Twoje z kołderką to mają chyba lepiej niż gorzej.
Mnie zaskoczyła krwawnica, tzn. wiem, że jest łatwo siejąca ale taka niska odmiana, nie wiedziałam czy w ogóle zakiełkuje, zachowała się jak lobelia i tak ją potraktowałam.
O bratki się nie martw, ja raz miałam tak wcześnie kupione, trzymałam w garażu, trochę otwierałam im bramę by je przewietrzyć, dały radę, nic im nie było. Za to pierwiosnki trzymane wtedy równocześnie trochę gorzej to zniosły.


Tak myślę, że po świętach pójdę w ogród - najbardziej zależy mi na wysianiu marchewki, groszku, bobu, kopru, posadzeniu cebulki - i rzodkiewki - 6 tygodni trzeba czekać na rzodkiewkę - tyle czasu trzeba czekać na nowalijki brrr.

Bratki dziś wyprowadziłam na spacer - mają się dobrze - pogadałm sobie powiedziały że dadzą radę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:59, 20 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)


Chyba to ten sam liliowiec w każdym razie bardzo podobny



masz fotkę ? pokaż mój jednoroczny i ciekawa jestem czy na rabacie będzie mi pasował bo nie mam pewności.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies