Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej

Gardenarium 11:43, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niestety nie jest to ziemia zasobna, tak wygląda. To coś z głębszych warstw. Zapewne ubogie.

Przydałby się kompost lub spróchniały obornik. Organiczne coś.

Torf sam z sobie nie jest zasobny, poprawi jedynie właściwości fizyko-chemiczne podłoża, ale nie sprawi, że stanie się ono zasobniejsze.

Cofam poprzednią poradę i zalecam zaprawienie kompostem w dużej ilości. Plus torf.
Rozsypać, przekopać płytko, przegrabić, wymieszać glebogryzarką.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukaszkuba 12:38, 03 maj 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Witam. Tez miałem w jednym miejscu gline posypałem ja dobrze piaskiem, wszystko wymieszane glebogryzarka. Trawa wzeszła w tym miejscu najszybciej. Problem pojawil sie ze trawa zaczyna żółknac i jak pociagne za zdzbło wychodzi jak by było ugnite. Woda w tym miejscu nie stoi a pada praktycznie co 2 dzien, jak nie codziennie. Co robic?
Gardenarium 12:54, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wykopać dołek i zobaczyć jak głęboko jest poziom wód gruntowych.

Pokazać jak to wygląda, pokazać źdźbło.

Na tak posiane trawniki nie ma rady i nie ma lekarstwa, odwodnić teren, użyźnić glebę, zrobić drenaż terenu, zrobić nawadnianie na zdrenowanym terenie. Odpowiednio przygotować żyzne podłoże, podlewać i kosić trawnik co tydzień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukaszkuba 13:04, 03 maj 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Trawnik znajduje sie na niewielkim wzniesienu przy domu gdzie jest wykonane odwodnieni drenazowe, nawet po gwałtownej ulewie woda od razu schodzi w dreny. Na razie zauwazyłem pojedyncze źdzbla
Lukaszkuba 13:06, 03 maj 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Ponizej kilka zdjec.
Lukaszkuba 13:13, 03 maj 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Luqe 16:52, 03 maj 2017

Dołączył: 03 maj 2017
Posty: 3
Dziekuje za rade. Bede dzialal. Pozdrawiam
Rusek26 18:57, 07 maj 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 12
U mnie wybrali ziemie ale nie robili glebogryzarka czy to blad i woda teraz przez to stoi, po wczorajszym deszczu byla wielka kałuża i noga sie zapadala
Co teraz z tym zrobic przejechac glebogryzarka i siać trawe czy robic drenaz






Lukaszkuba 20:33, 07 maj 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Witam ponownie. Po przejzeniu watkow natknołem sie na watek ktory byl juz opisywany. Z tego co zauważyłem trawa ktora zółknie jest tylko w miejscach ktore sa bardzo zielone, miejsca na ktore nakladał sie siew siewnikim i trawa juz jest jak dywan. Miejsca w ktorych trawy jest mniej pozostaje nadal zielona. Moje pytanie polega na tym, czy uzyc jakiegos nawozu, zaznaczam, ze przed siewm ziemia nie była nawozona. Boje sie zeby czegos nie zrobic źle i nie spalic mlodego trawnika nawozem. Trawa ma ok 6-7 cm.
jason 08:18, 08 maj 2017

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Rusek26 napisał(a)
U mnie wybrali ziemie ale nie robili glebogryzarka czy to blad i woda teraz przez to stoi, po wczorajszym deszczu byla wielka kałuża i noga sie zapadala
Co teraz z tym zrobic przejechac glebogryzarka i siać trawe czy robic drenaz


Czy woda stała przed dołożeniem ziemi? Jak szybko teraz woda wsiąknęła w glebę?
Z doświadczenia mogę tylko napisać, że po nawiezieniu ziemi trzeba odczekać nawet ponad miesią a czasem więcej zanim ziemia dobrze siądzie. Przy czym najlepiej jak spadnie na nią kilka ulew i w międzyczasie wałować, grabić, wyrównać, wałować i tak w koło Macieju.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies