Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 18:39, 09 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie wiosna-nareszcie sloneczko (no ok teraz deszcz) i 10 stopni.Dzwonce zakladaja gniazdo w tui na tarasie.Sliczne sa.

Samczyki sa zoltawe.Tu samiczka.
Powoli rozkwitaja kolejne krokusy,wszedzie sa paczki wiec niedlugo bedzie masa fotek

____________________
Zapraszam na kawe
Anabell 10:50, 29 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj Kasiu!
piwonie mam podparte gotowymi kółkami z prętów na czterech nogach, wtyka się w ziemię w środek karpy. Potem kupiłam w Obi kółka z tworzywa i dodatkowo w miarę kwitnienia podpieram głowy kwiatów.
Kiedyś wbijałam kołki i wiązałam ale duże deszcze i tak położyły.
Do dali kupiłam siatkę ogr. pocięłam na koła i podpieram zrobię zdjęcie wstawię na swój wątek to zobaczysz.
Muszę dokładniej obejść Twój ogród zaciekawił mnie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
KasiaBawaria 11:07, 29 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dziekuje ci za odpowiedz. Takie wlasnie polkola z pretow wstawilam w tym roku.Mam nadzieje,ze to cos da.Choc po deszczu pewnie i tak beda lezec.A jakos specjalnie je zasilasz?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 18:57, 30 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To pare obiecanych fotek.Juz widac wiosne,trawnik sie zazielenil i mnostwo roznosci kwitnie.Dzis dosadzilam hortensje everbloom.Mam wiec teraz endless sommer,forever und ever und ever bloom.Ciekawa jestem jak sie sprawdza.Niektore hosty juz sie ladnie rozwijaja-te ze zdjec,sa z koniecznosci trzymane w domu,bo mrozy byly tak dlugo i wypuscily wczesniej liscie.Od kilku dni biegam i sadze,przesadzam,nawoze.Niedlugo budowa pergoli dobiegnie konca,wystawimy krzesla i stol i rozpoczniemy sezon.Musze sie hamowac,bo jestem w ciazy,a podczas prac w ogrodku o tym zapominam.

W tym roku mialam juz pesto z wlasnego czosnku niedzwiedziego Zakupilam tez trzy domki dla owadow,ciekawa jestem czy sie sprawdza.





____________________
Zapraszam na kawe
Anabell 21:39, 30 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kasiu! czytałam kiedyś, by peonie wcześnie podsypać superfosfatem, duża karpa garść rozsypać wokół, nie na sam korzeń, jest to logiczne on wpływa na wytwarzanie kwitnienia.Superfosfat to dodatkowe wczesne nawożenie, a potem wieloskładnikowe może być azofoska.
Jeszcze jedna sprawa wkładanie zdjęć do wątku. wklejamy po 4 szt. lub jak potrafisz obok siebie po dwa, ja tego nie próbowałam.
Rośliny u Ciebie są duże, szybko po zimie obudziły się.
Moje hosty wychodzą z ziemi.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
KasiaBawaria 22:49, 30 kwi 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Hmm,u mnie go nie dostane.Wiosna podsypalam popiolem i maja juz paki.Potem wieloskladnikowym. Dolozylam wczoraj kompost.Pieknie kwitly w zeszlym roku,ale wlasnie sie pokladaja.

Hmm,nie wiedzialam o fotkach, musze sie poprawic
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:36, 03 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kwitnie swidosliwa



i wisnia ozdobna



____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:39, 03 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A pergola nabiera ksztaltow-za pare dni bedzie skonczona i nakryta zeglarska plachta




Poidelko
Narazie korzystaja z niego nasze koty.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:59, 03 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
____________________
Zapraszam na kawe
hanka_andrus 08:01, 03 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Poidełko super! Ale masz tulipanków! Gratuluję porządeczku! Miłego dnia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies