Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 23:01, 19 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gabrysiu-to mlodziutkie sadzonki-tylko 4 z 13 sa kupne,reszte sama rozmnozylam.Jedna zle przezimowala,wiec odbija od zera. Wiekszosc to 1,5 letnie sadzonki.

W Monachium jestem rzadko,2 godziny drogi.Za to w Regensburgu i Nürnbergu czesto,bo niecala godzina.

Dlaczego wycielas w pien?Przemarzly?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 23:04, 19 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zadaszenie widac tutaj,jestem z niego bardzo zadowolona!


____________________
Zapraszam na kawe
Gabriela 23:31, 19 maj 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja też wszystkie ogrodowe sama ukorzeniałam, te błękitne były pierwsze, a sadzonki zrobiłam z egzemplarzy przypadkowo wystających u kogoś na ulicy zza siatki, nie wiedziałam jakie są i jak kwitną. Ukorzeniły się, przezimowały i w pierwszym roku zakwitły na różowo, ale jak głębiej się ukorzeniły w rodzimym gruncie,, zrobiły się intensywnie niebieskie.
Przemarzły doszczętnie ubiegłej zimy mimo solidnego okrycia, te długo się utrzymujące u nas mrozy bez śniegu dały im radę. Teraz jest tak, że jedna jest już prawie taka duża jak była, a z drugiego krzewu wyrósł tylko jeden pęd, I znowu trzeba czekać.
W Bawarii byłam prawie dokładnie rok temu, w Monachium na koncercie Paulo Conte i przy okazji zwiedziłam ogród botaniczny. Kiedyś, dawno temu pracowałam chwilę w Monachium i mieszkałam nad jeziorem Chiemsee przez dwa tygodnie, przy okazji sporo zwiedziłam, to był taki intensywny okres w moim młodym życiu, mnóstwo się tam wtedy nauczyłam, to był początek lat 90-tych. Do dzisiaj miło wspominam, to był sierpień, gorąco, pływałam w tym pięknym jeziorze wieczorami, fajnie było.
Dobrej nocy, pozdrawiam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
KasiaBawaria 09:46, 20 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Takie wlasnorecznie ukorzenione daja najwiecej radosci-ja mam kilka sadzonek z krzewow z Francji,od tesciow.Za kazdym razem,gdy wracam z urlopu przytacham jakies kwiaty.
Ile mrozu mieliscie w tym roku? Kupne to endless sommer forever and ever i everbloom.

Monachium jest piekne.Tak samo jak ogrod botaniczny. Ale jeszcze duzo czeka na zwiedzanie,bo mieszkamy tu dopiero od 2 lat.Wczesniej w innej czesci Niemiec,na wschodzie.Tam hortensje kwitly co roku,bo zimy byly bardzo lagodne.
____________________
Zapraszam na kawe
Gabriela 16:42, 20 maj 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
U mnie po południowej stronie Krakowa klimat jest dość łagodny i większe nawałnice nas omijają, podobnie majowe przymrozki - już parę lat nie było, mimo że na sąsiednich wsiach i owszem. Może dlatego że moja wieś jest na takim pagórku, który otoczony jest dookoła wyższymi wzniesieniami.
Prawie wszyscy sąsiedzi u nas mają przy domach winorośle, które świetnie owocują, co roku mam w ogrodzie brzoskwinie. W tym roku zima była bardzo śnieżna, ale chyba najniższa temperatura nie przekraczała -15 stopni, a i to sporadycznie w nocy.
W tym roku będę wracała przez Bawarię z jesiennych wakacji we Włoszech, niby trochę dalej, ale jedzie się fantatyczną autostradą A-4. Te drogi w Niemczech to jest chyba to, czego najbardziej zachodnim sąsiadom zazdrościmy.
Masz jakieś owocowe drzewa i krzewy w ogrodzie? Co hodują Twoi sąsiedzi, może napiszesz nam co Niemcy mają w swoich ogródkach? Ja założyłam taki wątek i podglądałam ogródki Włochów.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
KasiaBawaria 18:38, 20 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Oj to masz calkiem inny klimat.I pomimo tych - 15 przemarzly?U nas tez bylo -15 i dla mnie to lagodna zima.Ale tu norma jest -20 a -32 to tez nierzadko.

Tutaj Niemcy maja tez brzoskwinie,ale wiekszosc to jednak jablonie i sliwki.I bardziej rekreacyjnie,w sumie sporo krzewow tylko a owocujacych malo.
Winorosle sa w okolicach Würzburga sa winorosla,a to 2,5 godziny ode mnie.A co do drog....to nie wszedzie sa takie super.Np w Essen,gdzie mieszkalam,to dziury byly wieksze niz w Szczecinie
Zazdroszcze braku przymrozkow wiosennych,tutaj tu standard.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 18:42, 20 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
.-)
____________________
Zapraszam na kawe
Madzenka 08:43, 15 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiu dlaczego tak rzadko nam swój ogród pokazujesz?
Czytam, źe będą fotki hortensji z Fancji Nie mogę się doczekać!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
KasiaBawaria 09:47, 15 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Oj Marzenko witam!
Nie wklejam,bo mam wrazenie ze pisze bloga Ale fotki z Francji beda,obiecuje!
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:40, 21 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wczoraj byla u nas wichura, myslalam,ze porwie nam pergole,choc jest na srubach i czesciowo zabetonowana.Podnosila sie razem z plytami tarasu.

Kilka krzewow polamanych,na szczescie te,ktore i tak mialam jesienia radykalnie przyciac.Ale zdazylam porobic pare fotek.

Jedna z hortensji we Francji.

____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies