Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 08:31, 12 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
Pies od zawsze mi się bardzo podoba . Szyszki w dekoracji jesiennej masz bardzo ładne.

uwielbiam te szyszki, maja juz 3 lata i naleza bodajze do pinii.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:33, 12 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Balea napisał(a)


Dzieki, widze ze jestes z niemiec, ja tez

Piekny psy, moi rodzice maja takiego Dobermana jak na zdjeciu.

Ile lat maja twoje deby i jaka szeroka korone?
Jak narazie to sie pieknie przebarwiaja, zastanawiam sie czy nie wymienic mojego green pilar na takiego jak ty masz.
Acha, mialas juz problemy z Eichen-Prozessionsspinner?

pozdrawiam

Skad dokladnie jestes? Nie, nie mialam z zadnym robactwem problemow, choc u mnie na lakach rozne gasienice oblegaly wierzby i deby.Narazie sa to najbardziej bezproblemowe rosliny jakie mam. Musialabym zobaczyc ile juz tam rosna ale okolo 5 lat.Te pierwsze byly mikruski przy zakupie i mialy mini korone a dwa kolejne juz byly sporsze, maja chyba okolo 150cm maksymalnie.Musze zmierzyc Edit: maja okolo 170cm szerokosci.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:33, 12 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam

Kasiu czy mogłabyś napisać poprawną nazwę tego dęba "Eddiego". Szukam w necie i nie mogę znalezc. Może to jakiś skrót Twój.
Bardzo mi się podoba ten Dąbek.ą
Ta ogrodniczka z Niemiec "Balea" może dęba green pilar posadziła w złym miejscu i dlatego się nie przebarwia. Może dostatecznie nie podlewa.
Mam ich kilka i się cudownie przebarwiają. Inna sprawa, że nie każdy rok im sprzyja.a

Miłej niedzieli

Eddie to moj pies a deby to green dwarf
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:35, 12 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gogo- jest wiele zdrowych astrow-np.ten little carlow, blue king, czy Veilchenkönigin. Zero maczniaka.Takze Jungfrau czy chloe.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:38, 12 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Eddie pozdrawia po buke jöring jeszcze mial sile bawic sie w ogrodku a pozniej jeszcze szukal tropu krolika
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 13:33, 12 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
KasiaBawaria napisał(a)

Eddie to moj pies a deby to green dwarf



Ale się uchachalam kurza stopa, czytam raczej ze zrozumieniem. Coś mi się pomerdało nie doczytalam, że to o psie i o sierści i nad dębem to mnie zmyliło.
Czy on powoli rośnie tak jak piszą np jaki ma przyrost roczny tak na oko.
Przepraszam, że marudzę pytam o deba.

Dzięki za green dwarf.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Balea 21:55, 12 paź 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
KasiaBawaria napisał(a)

Skad dokladnie jestes? Nie, nie mialam z zadnym robactwem problemow, choc u mnie na lakach rozne gasienice oblegaly wierzby i deby.Narazie sa to najbardziej bezproblemowe rosliny jakie mam. Musialabym zobaczyc ile juz tam rosna ale okolo 5 lat.Te pierwsze byly mikruski przy zakupie i mialy mini korone a dwa kolejne juz byly sporsze, maja chyba okolo 150cm maksymalnie.Musze zmierzyc Edit: maja okolo 170cm szerokosci.


Kolo Bonn.
Dzieki, czyli po 5 latach bez ciecia 1,70 szerokosci. Bede twoje green dwarfy obserwowala, i moze zmienie na mojego pillara bo tak mi zalezalo na czerwonym kolorze jesienia
Pokazesz nam prosze fotki jak sie juz calkowicie przebarwia?
Balea 22:02, 12 paź 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam


Ta ogrodniczka z Niemiec "Balea" może dęba green pilar posadziła w złym miejscu i dlatego się nie przebarwia. Może dostatecznie nie podlewa.
Mam ich kilka i się cudownie przebarwiają. Inna sprawa, że nie każdy rok im sprzyja.a

Miłej niedzieli


Dzieki. Juz lece na twoj watek by je obejzec
Moj pilar rosnie w pol cieniu od 1,5 roku. Regularnie go podlewam i ma soczyste, zielone liscie, tylko nie zaldadnie sie jesienia przebarwil, tak bardziej na brazowo a nie czerwono
KasiaBawaria 08:23, 13 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)



Ale się uchachalam kurza stopa, czytam raczej ze zrozumieniem. Coś mi się pomerdało nie doczytalam, że to o psie i o sierści i nad dębem to mnie zmyliło.
Czy on powoli rośnie tak jak piszą np jaki ma przyrost roczny tak na oko.
Przepraszam, że marudzę pytam o deba.

Dzięki za green dwarf.

Tak wlasnie myslalam, tez sie usmialam pewnie nie znalazlas w sieci zadnego deba o nazwie Eddie?
Roczny przyrost?Ciezko okreslic- 10 cm po calosci obwodu?Rosnie powoli. Choc te dwa na rabacie maja lepsze warunki i maja tez wieksze liscie i sa wieksze niz te przy podjezdzie.Co roku maja inne ubarwienie. Gdzies na watku wklejalam.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:24, 13 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Balea napisał(a)


Kolo Bonn.
Dzieki, czyli po 5 latach bez ciecia 1,70 szerokosci. Bede twoje green dwarfy obserwowala, i moze zmienie na mojego pillara bo tak mi zalezalo na czerwonym kolorze jesienia
Pokazesz nam prosze fotki jak sie juz calkowicie przebarwia?

My na Bayerach, wczesniej w NRW
Pokaze, jezeli sie przebarwi
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies