Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 15:20, 10 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Balea napisał(a)


Piekny piesio, golisz mu siersc?

I piekne deby. Jestes z nich zadowolona?
Musisz je przysinac, zeby byly takie okragle?
I na jaki kolor sie jesiennia przebarwiaja?

Ja kupilam w zeszlym roku green pillar, niby mial sie na czerwono przebarwiac a byl brazowy. Ciekawa jestem jak w tym roku bedzie wygladal bo narazie jeszcze zielony.


Witam cie
Deby nie przycinam.Narazie. Rosna sobie juz kilka lat i sa takie okragle. Specjalnie wybieralam drzewka, ktore rosna bardzo powoli, by nie biegac co roku z nozycami.
Przebarwianie sie zalezy od pogody.Jak jest sucho i slonecznie i duza roznica temperatur to i przebarwienia ladniejsze. U mnie deby dopiero zaczynaja.

Eddiego strzyge co jakis czas- szczegolnie wiosna i latem. W sumie juz go powinnam ostrzyc, ale ja go lubie takiego siersciucha.




aster snowburry zaczna kwitnac



Te domowa palme kupilam za 1 euro jako mini roslinke 3 lata temu.

Moja ulubiona trzykrotka, mlodziutka sadzonka




____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 15:28, 10 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Trzej muszkieterowie.3 niekastrowane psy.3 tak samo szalone
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 15:41, 10 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A tu ta niska werbena lolipop
Ona jest tak wysoka jak little spire i gaura

____________________
Zapraszam na kawe
Nowa12 18:23, 10 paź 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dęby masz przecudne. I teraz jeszcze zaczną się ładnie przebarwiać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
deszczowymaj 19:39, 10 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ojej ależ tu się dzieje aż nie wiem co zacytować ..psina cudowna ..znaczy się cudowny i do tego gwiazdor też chcę pieska ..bardzo ..ale niestety musimy jeszcze troszkę poczekać .. aż się przeprowadzimy w końcu na swoje.

Domowe roślinki piękne ..widać że masz do nich rękę, mi z domowych mało co chce rosnąć

Ogrodowe widoki też zacne śliczny asterek i te niskie werbeny też ciekawe..pierwszy raz takie widzę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Balea 20:03, 10 paź 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
KasiaBawaria napisał(a)


Witam cie
Deby nie przycinam.Narazie. Rosna sobie juz kilka lat i sa takie okragle. Specjalnie wybieralam drzewka, ktore rosna bardzo powoli, by nie biegac co roku z nozycami.
Przebarwianie sie zalezy od pogody.Jak jest sucho i slonecznie i duza roznica temperatur to i przebarwienia ladniejsze. U mnie deby dopiero zaczynaja.

Eddiego strzyge co jakis czas- szczegolnie wiosna i latem. W sumie juz go powinnam ostrzyc, ale ja go lubie takiego siersciucha.





Dzieki, widze ze jestes z niemiec, ja tez

Piekny psy, moi rodzice maja takiego Dobermana jak na zdjeciu.

Ile lat maja twoje deby i jaka szeroka korone?
Jak narazie to sie pieknie przebarwiaja, zastanawiam sie czy nie wymienic mojego green pilar na takiego jak ty masz.
Acha, mialas juz problemy z Eichen-Prozessionsspinner?

pozdrawiam
gogo 01:28, 11 paź 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
KasiaBawaria napisał(a)


Sa odmiany lapiace maczniaka i zdrowe- np. little carlow, ten obok prosa nie ma nic. Tak samo Jungfrau czy ten Silberteppich. A Apollo ma.

Ten bialy to apollo,zlapal maczniaka niedawno, ale jakos tragiczny nie jest.Buchananowi chyba zroobie kopczyk z lisci i poloze na to galazki Skonczylismy disc z usuwaniem, teraz zostaje jedna jedyna tuja rosnaca pojednczo ale jej nie da sie ruszyc, trzeba pila elektryczna.






No, popatrz, ogrodnik ciągle się uczy, zapisuję nazwy zdrowych astrów, może się skuszę
Eddie gwiazdor świetny
Zyskałaś sporo miejsca po tujach, plany zagospodarowania fajne, zwłaszcza mini oczko
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 09:38, 11 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Witam

Kasiu czy mogłabyś napisać poprawną nazwę tego dęba "Eddiego". Szukam w necie i nie mogę znalezc. Może to jakiś skrót Twój.
Bardzo mi się podoba ten Dąbek.ą
Ta ogrodniczka z Niemiec "Balea" może dęba green pilar posadziła w złym miejscu i dlatego się nie przebarwia. Może dostatecznie nie podlewa.
Mam ich kilka i się cudownie przebarwiają. Inna sprawa, że nie każdy rok im sprzyja.a

Miłej niedzieli
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 18:27, 11 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pies od zawsze mi się bardzo podoba . Szyszki w dekoracji jesiennej masz bardzo ładne.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 08:30, 12 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
deszczowymaj napisał(a)
Ojej ależ tu się dzieje aż nie wiem co zacytować ..psina cudowna ..znaczy się cudowny i do tego gwiazdor też chcę pieska ..bardzo ..ale niestety musimy jeszcze troszkę poczekać .. aż się przeprowadzimy w końcu na swoje.

Domowe roślinki piękne ..widać że masz do nich rękę, mi z domowych mało co chce rosnąć

Ogrodowe widoki też zacne śliczny asterek i te niskie werbeny też ciekawe..pierwszy raz takie widzę

Masz juz jakas rase upatrzona czy moze chcesz jakiegos biedaczka ze schroniska przygarnac? Domowych mam sporo- w zimie sa zamiast ogrodu zawsze byla u mnie pelna chata lubie szczegolnie te totalnie bezproblemowe-filodendrony, zielistki, fikusy

____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies