Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cisów, cis - Taxus - misecznik cisowiec

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cisów, cis - Taxus - misecznik cisowiec

Sebek 20:33, 20 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kurcze! a ja dodałem kilka kropli płynu do naczyń! I o tym, że działa do 20C też nie wiedziałem - chyba dlatego efekt był nijaki. Nie wiem jak teraz, nie sprawdzałem.

Ale serdecznie dziękuję za radę!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
arcobaleno 09:22, 08 sty 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Mojemu cisowi i bukszpanom w ubiegłym roku pomogły te opryski polysectem. Magja na początku wątku pisała, że spóźniła się z opryskiem w stadium larw - nie wiecie kiedy należy go prawidłowo wykonać? Wolałabym zapobiegać niż leczyć bo ile zjadłam nerwów to moje!
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Gardenarium 12:07, 08 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Osobniki składają jaja od maja do czerwca.

Larwy miseczników pojawiają się w lipcu , żerują do początku września,

wtedy też należy opryskiwać w stadium larw. Dobry będzie Mospilan. Czyli lipiec, sierpień opryski na larwy misecznika.

Wymieniają jeszcze środki Confidor i Tastar.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 16:18, 15 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Gardenarium napisał(a)
Osobniki składają jaja od maja do czerwca.

Larwy miseczników pojawiają się w lipcu , żerują do początku września,

wtedy też należy opryskiwać w stadium larw. Dobry będzie Mospilan. Czyli lipiec, sierpień opryski na larwy misecznika.

Wymieniają jeszcze środki Confidor i Tastar.


Ale mi się coś kojarzy jeszcze o lutym i promanalu. Wydaje mi się, że obiło mi się o uszy, że właśnie bardzo wczesną wiosną też powinno się opryskiwać podobnymi środkami. A może źle coś kojarzę....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 16:42, 15 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Promanal marzec, też było o tym, jak jest na minusie to nie ma sensu oprysk. Ale jak w lutym na plusie to jak najbardziej.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 19:59, 12 cze 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu, na moich wczoraj kupionych cisach zuważyłam dziś misecznika cisowca.
Oglądałam dokładnie to jeszcze nie sa larwy tylko jaja pod tarczką. To może jeszcze warto czymś zadziałać?
Czy czekać do lipca na larwy i dopiero wtedy pryskać. Pan w brico powiedział ze mam spryskać Promanalem 60 EC.

?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
baraga1904 20:01, 12 cze 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...pryskałam rok temu Confidorem i pozbyłam się towarzystwa...
Gardenarium 20:16, 12 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
malkul napisał(a)
Danusiu, na moich wczoraj kupionych cisach zuważyłam dziś misecznika cisowca.
Oglądałam dokładnie to jeszcze nie sa larwy tylko jaja pod tarczką. To może jeszcze warto czymś zadziałać?
Czy czekać do lipca na larwy i dopiero wtedy pryskać. Pan w brico powiedział ze mam spryskać Promanalem 60 EC.

?


Niestety pan popełnił duży błąd, kardynalny błąd z tym Promanalem , wylać go za to z roboty powinni.
teraz to będziemy pryskać Mospilanem nie Promanalem, o matko Promanal do 12 stopni czyli wiosną wczesną, a broń Cię...
Czekaj bo pryskanie nic nie da, bo na co będziesz pryskać na jaja? chyba że wylęg już jest larw.

Masz tu cykl rozwojowy, larwy wylęgają się w lipcu do końca sierpnia i wtedy pryskamy.

Ale nie Promanalem cholercia, co za pomysł.

http://iglaki.agrosan.pl/szko.htm
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 07:36, 13 cze 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ok Danusiu, lecę do linka i czekam na larwy a potem działam. Bardzo Ci dziękuję za radę.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Borbetka 08:58, 13 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Promanal w tym roku nie wypalił. Długo było zimno, a potem nagle albo deszcz albo za ciepło. Tak ja miałam i warunków nie było do pryskania tym środkiem. Więc, po ptokach.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies