Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

magnolia 11:11, 12 kwi 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Marlenaa napisał(a)
Fajna ta sesleria. Jesienią jedną kępkę wsadziłam, żeby zobaczyć czy mi odpowiada. Patrząc na Twoją już wiem, że tak

o seslerii pamiętajcie, że poza cięciem o którym pisała Beatka, ona powinna być rzadako sadzona- inaczej nie widać jej kształtu, tylko taki trochę bałaganiarski wysoki trawnik się robi. Co 50 cm, nie gęsciej sadżcie, można rzadziej. Mowa tu o seslerii heuflera,sandlera jeszcze większa jest, więć rzadziej, careulea jest mała- gęściej.
____________________
magnolia 11:11, 12 kwi 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Beatko, jak zwykle ładne zdjęcia u Ciebie
____________________
beta 12:16, 12 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Dzięki Marto że wpadłaś
Twoje rady jak zwykle cenne
I dzięki za miłe słowo
Buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Marlenaa 13:07, 12 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Dobrze wiedzieć o tej seslerii. Beatko patrzę, że wszyscy ładną pogodę wykorzystali. Piękna skrzynia na pomidory. Jakiej jest wielkości? Narobiłam sadzonek pomidorów niby gruntowych i chyba będę musiała poprosić męża o taką skrzynkę bo nie mam gdzie ich wsadzić. Jakie pomidory w nich sadziłaś?
____________________
krowy, staw i my
Juzia 15:28, 12 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Beta a Ty skalną masz???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 16:46, 12 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Marlenaa napisał(a)
Dobrze wiedzieć o tej seslerii. Beatko patrzę, że wszyscy ładną pogodę wykorzystali. Piękna skrzynia na pomidory. Jakiej jest wielkości? Narobiłam sadzonek pomidorów niby gruntowych i chyba będę musiała poprosić męża o taką skrzynkę bo nie mam gdzie ich wsadzić. Jakie pomidory w nich sadziłaś?


cześć
dzięki z imieniu skrzyni
ta skrzynia to chyba coś ponad metr długości ma i 40 cm szeroka.

w tamtym roku sadziłam tylko koktajlowe...dawały super radę...
moi znajomi tyle rozsad porobili że pod drzewkami owocowymi sadzili i pół wsi obdzielili
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 16:47, 12 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia napisał(a)
Beta a Ty skalną masz???


nieeee...heuflerianę
miałam dziś dla Pani kopać, ale pogoda mnie odstraszyła...ale może jednak się przełamię
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Anda 17:05, 12 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Hmm, a jesienna? Bo na O. dziewczyny piszą o niej że olbrzym. A ja takich olbrzymów tu u nas jeszcze nie widziałam. Normalne rozmiary widuję, ale przeważnie w młodych ogrodach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
beta 18:10, 12 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
tak, heufleriana jest wielka..moje to mają średnice około 40 cm...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Anda 18:16, 12 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Autumnalis to heufleriana?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies