Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - ulubione gatunki

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - ulubione gatunki

Gardenarium 18:33, 23 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jodły nie sadź. W Twoim przypadku polecam tuje Smaragd, świerki będą grubiały, jeśli zechcesz je na 4 metrach trzymać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EPODLAS 23:36, 23 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Iglaki, to była moja pierwsza fascynacja i nadal je lubię.
Mój największy iglak "Jałowiec łuskowy "Blue Carpet", rozrósł się, w tym roku go przycinałam bo właził na kulki. Kulki to jakiś żywotniki, tylko nie wiem jakie. Danusiu możesz mi pomóc?

Jałowiec pospolity" Gold Cone"

Jałowiec sabina Variegata

Taka sobie kompozycja iglakowa

Najbardziej lubię tego roztrzepanego iglaka. Thuja Filiformis
____________________
Mój ogród
barbara_kraj... 23:45, 23 lis 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Kulki, to żywotnik zachodni 'Danica' Rośnie bardzo wolno.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
EPODLAS 18:25, 24 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dzięki Basiu, zapisałam.
____________________
Mój ogród
pamelka 20:49, 27 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Czy mogłabym się dowiedzieć dlaczego do roślin niepolecanych należą jodły koreańskie?
To jedne z moich ulubionych iglastych, które jak dotychczas nie przysporzyły mi problemów
Dangar 23:15, 27 sty 2012

Dołączył: 25 sty 2012
Posty: 15
Jodły są w porządku. Nie mam do nich zastrzerzeń, a co do chorób, to mam większe problemy z jałowcami i tujami.
rispetto 07:57, 28 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Też dziwi mnie trochę opinia o koreankach. Mam ich ze 30 od najmniejszych odmian do największych i z żadną jeszcze nic się nie działo.
Bożenko - świetna ta Filiformis! Może służyć jako zastępstwo za trawy
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
Sebek 11:37, 28 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jodła koreańska rośnie też nieregularnie, wtedy mi się taka choinka nie podoba

Jodle tej też często zamiera stożek wzrostu i już w ogóle rośnie tak jak iglak nie powinien.

No i jest podatna na szkodniki, jednak nie napiszę, że tuje nie chorują - jednak są lepsze bo rosną prosto
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
pamelka 12:01, 28 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Sebuś na tej samej zasadzie można powiedzieć że świerk Inversa się nie podoba, a ciekawy jest przecież. Są formy jeszcze bardziej nieregularne, jak taki Picea abies Formanek, a w nich właśnie najciekawsza jest nieregularna forma.
Ale masz rację to wszystko kwestia wyboru, jeden lubi regularne formy, a inny poszukuje form udziwnionych. Wspomniana wyżej Thuja Filiformis może być cudacznym motywem, moża też strzyc ją i prowadzić w bardziej uporządkowanej formie.

A jeśli ktoś potrzebuje na rabacie wśród całego ładu kształtów czegoś co przyciągnęłoby wzrok inną formą .... wówczas może na sztamie koeranka zupełnie inna niż o niej myślisz .....
Abies koreana Ice Breaker
Moja jeszcze malutka, ale zapytajcie wujka google



rispetto 12:43, 28 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Zamieranie przewodnika jest wynikiem choroby grzybowej i jak sobie przypominam to na mojej koreance też jednak kiedyś się to zdarzyło. Wziąłem jeden z wyższych pędów, przywiązałem pionowo do patyka i po roku śladu nie było. To samo stało się ze świerkiem kłującym i serbskim. Jakoś w pechowym sezonie nie dopilnowałem oprysków
Jeśli już możemy narzekać na zamieranie czubka to równie często dzieje się to przez ptaki, które lubią sobie lądować na nim. Jak trafi nam się np wyjątkowo złośliwa sroka to też będzie po przewodniku
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies