Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - ulubione gatunki

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - ulubione gatunki

Gardenarium 10:07, 31 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To ja pierwsza napisałam, że nie polecam koreanek, za dużo miałam z nimi kłopotów, dla początkujących może będą zbyt kłopotliwe, ale przecież rasowi ogrodnicy, co lubią te drzewa i są doświadczeni w uprawie nie zrażą się tą opinią.

Na naszym forum są też osoby niedoświadczone i stąd moja rada się wzięła. Ja ich już nie sadzę- zastąpiłam świerkami serbskimi.

Dla jednych osób będą to ulubione, dla innych niepolecane, ale tak to już jest, muszą być zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia_1987 22:54, 27 mar 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
A tuja Danica, czy ktoś ma z nią doczynienia ,jak znosi cięcie polecacie czy nie za bardzo?
____________________
" Baśniowy" ogród
Sebek 22:37, 28 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dużo osób ją ma - choćby ja

Znosi dobrze cięcie, tylko nie radykalne - raz je przyciąłem do brązowych pędów - i już drugi rok nie odbiły...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:39, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Danica sama w sobie rośnie w kulę, nadaje się też na żywopłoty formowane niskie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
keiki 08:47, 29 mar 2012

Dołączył: 29 mar 2012
Posty: 25
Witam. Chciałabym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post. Cieszę się, ze trafiłam na forum z tak panującą serdeczną atmosferą. Będzie miło mi zaglądać wirtualnie do Waszych ogrodów. Mój to na razie kawał ugoru, ale wierzę, że pomożecie mi w wyborze roślin, które uczynią mój "kawałek podłogi" równie przytulnym i pięknym jak Wasze.
Mam pytanie odnośnie iglaków- chciałam wzdłuż ogrodzenia (z przodu !) posadzić ok 10-12 iglaków, które będę w przyszłości strzygła w wysokie stożki albo walce. Tak, żeby czuć się osłoniętym od wzroku przechodniów, ale, żeby nie była to lita ściana żywopłotu. Myślałam o tuji kórnik. Czy to dobra odmiana do takiego potraktowania, ewentualnie czy jakaś inna (zielona) była równie atrakcyjna? w jakich odstępach je posadzić (myślałam o 1,5 metra??) Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie
Sebek 21:02, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tuje mają to do siebie, że one bardzo szybko się starzeją i masowo zrzucają igły. Osobiście posadziłbym świerki serbskie - i też w tych odstępach. Po latach się złączą, jeśli nie będą cięte radykalnie, ale będzie to taka troszkę ażurowa ściana - wzrok nie sięgnie, ale słońce się przebije
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
keiki 16:46, 31 mar 2012

Dołączył: 29 mar 2012
Posty: 25
Dziękuję Sebek za zainteresowanie moim pytaniem. Poczytałam o świerkach serbskich-to są wysokie (do 30 m) drzewa- wiem, że można je przyciąć- wierzchołki. TYlko czy nie zburzy to symetrii ich pokroju? Ja myślałam o czymś (niechętnie cis, bo podobno baaardzo trujący- a u mnie małe dzieci w dużych ilościach ) co wyglądało by jak na zdjęciu 6-tym od strony lewej w pierwszym rzędzie pod tym linkiem. (2 -gi plan za kulami) Takie ścięte piramidki z "czegoś"- nie wiem co to jest-ale wygląda przepięknie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele/photos
Sebek 19:33, 31 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To jest na pewno cis. A kupienie cisów takich rozmiarów kosztuje fortunę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basia32 19:02, 01 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
To w takim razie mam pytanie: jakie iglaki karłowate - miniaturowe mogę posadzić wzdłuż podjazdu, aby mieć z nimi jak najmniej problemów "zdrowotnych" (przędziorki i inne dziady)??? Które rosną bezproblemowo?
Basia32 19:02, 01 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies