Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

marysiak 13:00, 12 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Szukałam oczywiście, ale trudno mi znaleźć jakiś konkret na osobnika nn.
Trochę przypomina to obnażacza różówkę (???), ale to szkodnik róż. Nie wiem...
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 13:03, 12 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
dzięki Mazan! chyba bardziej mi to przypomina tego brzęczaka. A jak uważasz, teraz jeszcze można tymi środkami podziałać. Tak w ogóle to wydaje mi się, one zeżarły co tylko mogły i sobie poszły. Może lepiej wykopać ten agrest, tylko czy to pomoże?
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 13:52, 12 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Byłam jeszcze raz obejrzeć te paskudztwa. Oczywiście poszły sobie na rosnącą półtora metra dalej czerwoną porzeczkę. Spadają na ziemię całe gronka porzeczek. Po mojej porzeczce chodzą jeszcze mrówki, jest też delikatna pajęczynka z czarnymi kropkami no i jeszcze takiego osobnika znalazłam - mam nadzieję że on jest chociaż pożyteczny
zdjęcie znalezione w necie

____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 14:15, 12 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Wczytując się jeszcze bardziej znalazłam taki artykuł: http://iszczecinek.pl/artykuly/region/zarloczne-gasienice-opanowaly-lasy-beda-opryski
jestem teraz pewna prawie na 100%, że to ten robal. Niestety, nie zachowam się teraz bardzo ekologicznie... ale trudno.
Mazan, jeszcze raz dziękuję za trop
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Mazan 14:19, 12 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Krzewy owocują, a to znacza, że tylko zbieractwo jest rozwiązaniem. Gąsienice będą sie przepoczwarczać w pobliżu krzewu. Foto przedstawia pluskwiaka równoskrzydłego żywiącego się sokiem roślin. Owoce nakłuwane przez niego mają zwykle odrażający posmak, lekko cuchną.
Pajęczynka z kropkami to mogą być przędziorki, teraz panuje odpowiednia pogoda dla nich. Sprawdź to dokładnie jeśli chcesz zachować owoce i krzewy.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marysiak 15:29, 12 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Tzn. zebrać owoce (są jeszcze zielone), czy zebrać robaki? Mąż własnie wiezie Calypso, wybrał ten bo jako jedyny z wyżej wymienionych nie szkodzi pszczołom. ja już mogę sobie darować te owoce oby tylko nie poszły dalej.
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Mazan 16:52, 12 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Oczywiście zebrać gąsienice, ale jeśli popryskacie to będzie ok. 14 dni karencji lecz żadnego szkodnika na razie. Równiez odżałowałbym owoców, a zająłbym się szkodnikami.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marysiak 20:42, 12 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Popryskane, dam znać o rezultacie. Dzięki
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Marysia 20:17, 15 cze 2014


Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 152
MSZYCE - ja mam taki sposób na zwalczanie.
- 1 główka czosnku obrać i zetrzeć na cienkiej tarce lub przez wyciskacz wycisnąć
- 4 cebule zetrzeć na grubej tarce
Wszystko to włożyć do słoika twist 1 litrowego i zalać wodą.
Zakręcić słoik na 24 godz. Po tym czasie przecedzić i dodać kilka kropel(na przyczepność) płynu do naczyń. Skuteczność pewna - polecam.
____________________
Mój skromny ogródek
Wrzos 19:06, 04 lip 2014


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Marysia, czy ten eliksir trzeba rozcieńczyć przed pryskaniem?
Mam na bukach tak uprzykrzona mszycę, że nawet chemią nie mogę jej do końca zwalczyć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies