Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 21:24, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Zmobilizowałam se dzisiaj do zrobienia kilku fotek. Pogoda była bardzo ładna, niemal letnia. Ale w ogrodzie niewiele kwitnących roślin. Ogród jakoś trzyma fason pomimo mojej niedyspozycji, głównie dzięki temu że niemal wszędzie busz. Na trawniku niestety kret działa ostro produkując olbrzymie kopce a mój zwierzyniec się leni i nie próbuje intruza przepędzić.

W donicach jeszcze letnie kompozycje, jesiennych nie planuję. Bardzo lubię trawę Prairie Fire, zwłaszcza jej brązowawe jesienne przebarwienie. Szkoda że nie przetrwa zimy.


W ogrodniczym skusiłam się na taką kompozycję jesienną. To jakiś rdest na pierwszym planie. Planuję posadzić gdzieś na rabatę, ciekawa jestem czy przezimuje. Bardzo ładnie się przebarwił.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:29, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Trochę kolorów







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:35, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:39, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 21:46, 22 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Całkiem sporo masz jeszcze kwiatów
U mnie grasuje nornica i też mam problem z nią mimo spacerujących u mnie kotów sąsiadów. Boję się sadzić cebulki tulipanów, żeby mi od razu nie wyjadła.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 21:51, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Powoli sadzę do ziemi zgromadzone w tym sezonie zdobycze uszczuplając przy okazji co nieco trawnik. Jeszcze zostały do posadzenia piwonie (kilka doniczek) - nie wiem gdzie je upchnę , dwie róże, powojnik, przesadzenie bodziszka Renarda. mam nadzieję że się wyrobię do zimy .





____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 22:02, 22 wrz 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Jolu, pięknie masz, i wcale nie mało kwitnień. Tylko teraz nie ma takiej bujności jak w czerwcu, stąd ten smutek. Do roboty masz całkiem sporo. W tym tygodniu ponoć ma być znośnie. Tez mam zamiar pobuszować u siebie. ę udało wstrzelić między deszcze.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
an_tre 22:21, 22 wrz 2019


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Jolu twój ogród nie odczuł twojej niedyspozycji, jest pięknie zadbany i kolorowy.
Niech przyszły sezon będzie bardziej sprzyjający zdrowotnie i kondycyjnie dla nas obu
Uściski
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
GorAna 09:00, 23 wrz 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16075
Joku napisał(a)
Trochę kolorów






No i doczekałam się w końcu zdjęć
Pięknie i kolorowo na Twoich rabatach!
Co to za piękność na tych fotkach?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joku 17:15, 23 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Ewa777 napisał(a)
Całkiem sporo masz jeszcze kwiatów
U mnie grasuje nornica i też mam problem z nią mimo spacerujących u mnie kotów sąsiadów. Boję się sadzić cebulki tulipanów, żeby mi od razu nie wyjadła.


Nornice też u mnie grasują. Znam już ich ścieżki i tam raczej cebulowych nie sadzę tylko w takich rejonach gdzie do tej pory nie grasowały. No, ale zmiana tras ich wędrówek przecież możliwa jest.

Co do kotów to one chyba wolą takie szybko przemieszczające się obiekty. A taki kret mało mobilny jest, na dodatek schowany pod ziemią. U mnie koty łapią nornice, ale wszystkim nie dadzą rady . No i pod warunkiem że wyjdą na powierzchnię.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies