Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

bogumila 15:39, 11 sie 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Różyczka piękna,taka delikatna.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Joku 21:02, 20 sie 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Skopiowany od Hani przepis na hodowanie ziemniaków we wiaderkach. Spróbuję w podobny sposób wyhodować groszek.


Jak sadziłam ziemniaki w wiaderku.
===================================
wiaderko 10 litrów ,albo większe.bez dna,. na dno sieczka z ubiegłorocznych miskantów, rozplenic, na to ziemia z grządki, potem, zawiesina z pokrzywowej gnojówki/ to co zostało po odcedzeniu,może być obornik- na to kompost i ziemniaki znów przykryte kompostem, Ziemniaki oczywiscie podkiełkowane . powinno zostać jeszcze z 10 cm do brzegu pojemnika, Jak ziemniaki wykiełkują dosypujemy znowu kompost, albo inne dobrocie. Można pod liście dać skoszoną trawę, albo zielsko z pielenia.

Nie zapominamy o podlewaniu. Chwasty pod nacią w pojemniku nie mają szans wyrosnąć, ziemniaki nie mają konkurentów i rosną aż miło. Trzeba tylko kontrolować, żeby żadna bulwa nie wyłaziła na słońce, bo zzielenieje.

Jak nać ziemniaczana zaczyna usychać, to znak, że ziemniaki już można wysypywać, Pozostałość po ziemniakach oczywiście rozsypujemy na grządki.

W ogrodzie zawsze się znajdzie jakieś "niezamieszkane" miejsce, na taki eksperyment.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 23:03, 20 sie 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Jolu, cieszę się, że mogłam zainspirować. W przyszłym roku chce w ten sposób uprawiać ogórki. Ja też inspirowałam się filmikiem z YT, ale skład wsadu do wiaderka to mój pomysł na wykorzystanie słomy z wiosennego cięcia traw. Z tego co wysypałam z wiaderka, słoma prawie przerobiona, doskonała na uzupełnienie ziemi między roślinami,

Zdjęcia z wykopu będą, jak ogłoszę akcję "jesienny wykop", na razie jest jeszcze piękna pogoda typowo letnia.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:17, 21 sie 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
No to będziemy próbować nowej metody uprawy .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 16:16, 30 sie 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Uprawiajcie uprawiajcie bo w sklepach warzywa droższe od złota. Pozdrowienia Jolu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
bogumila 19:54, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
GorAna 22:31, 09 wrz 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Jolu, a gdzie jakieś fotki?
Co kwitnie u Ciebie w ogrodzie?
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joku 18:42, 10 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Odpozdrawiam Zbyszku, Bogusiu, Aniu.
W ogródku kwitnie coraz mniej, czuć już jesień w oddali. Dzisiaj typowo jesienny deszczowy dzień.
Sezon zaczęłam pełna zapału, szczęśliwa że znowu mogę pracować w ogrodzie. Planów sporo ale ze świadomością że muszę się oszczędzać. Niestety, pod koniec czerwca współpracy odmówił kręgosłup i tak ciągnie się do dzisiaj. Jest już nieco lepiej, ale nadal o normalnej pracy w ogrodzie nie ma mowy. Czeka trochę roślin w donicach do wsadzenia. Plany przeróbek nadal są, ale czy da się je zrealizować? Mam nadzieję że te najważniejsze jednak tak. Oby jesień była długa i pogodna.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 19:14, 10 wrz 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Szlachetne zdrowie... no cóż ogrodnik musi jakoś radzić. Jak sam nie może, to pomoc woła. Trzeba się sprężać, bo już prawie pół września. albo tylko jedna trzecia. jak kto woli. Też mam nadzieję na ciepłe dni do końca października. Dziś sztorm na wybrzeżu.

Też mam trochę roślin do wsadzenia., a to dlatego, że mimo upałów jednak jakieś nabytki były. A teraz kłopot. Dobrze, że warzywnik już posprzątany. Zostaną tylko byliny do wycięcia, ale to siedząca praca. Będzie dobrze. U Ciebie też Jolu. Jestem pewna.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
AnnaMS 19:30, 10 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Zdrowia życzę i czekam na fotki, takie bez schylania
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies