Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 17:22, 23 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Aniu (An_Tre) oby następny sezon był lepszy. Bo jak nie to czarno widzę moją ogrodową przyszłość.

Aniu (GorAniu) m. in. dla ciebie się postarałam . Te niebieskie kwiaty to szałwia Amistad. Kupiłam z ciekawości, wiem że u nas nie zimuje ale można robić sadzonki i starać się je przetrzymać w domu do następnego sezonu. Rośnie wysoka, ok 1,5m. Ta moja na pewno tyle nie osiągnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 20:23, 24 wrz 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Jolu widzę, że powoli działasz w ogrodzie. Ciekawa jestem gdzie posadzisz powojnika
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 20:37, 24 wrz 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Nawet baaardzo powoli. Jak posadzę to zrobię zdjęcie. Ale to będzie dopiero w weekend. Chciałam zrobić to dzisiaj ale zajęłam się przycięciem niewielkim sosny bo pojutrze zabierają bio odpady.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 09:16, 15 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
Nawet baaardzo powoli. Jak posadzę to zrobię zdjęcie. Ale to będzie dopiero w weekend. Chciałam zrobić to dzisiaj ale zajęłam się przycięciem niewielkim sosny bo pojutrze zabierają bio odpady.


A ja do bio oddaję tylko rośliny zaatakowane mączniakiem i liście róż.
Gałązki sosen zostawiam pod nimi aż opadną igły , zakwaszą i wytworzą ściółkę
Wszystkie liście zostawiam na rabatach, resztki po przyciętych iglakach też. Dzięki temu mam grubą ściółkę w tych miejscach i chwasty nie przerastają a woda jest lepiej zatrzymywana.
Pozdrawiam Jolu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 11:39, 15 paź 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Reniu, o zdjęciu zapomniałam, nieco czasu już minęło jak widzę. Poprawię się jeżeli wiosna zakwitnie. Chociaż na wiele kwiatów nie liczę.

Do bio oddaję nadmiar dobroci - jeżeli akurat nie mam miejsca w kompostowniku oraz chwasty typu perz, podagrycznik, powój. Gałązki róż tnę na kawałki i też wpycham do worka bio. Gałązki sosny też tam upchałam bo nie chciało mi się wyciągać rozdrabniacza. Bałam się też że nadmiar żywicy zapcha mi sprzęt.
Liście, igły sosnowe i obcięte fragmenty różnych drzewek też zostawiam na miejscu. W takim samym celu jak ty . No i żeby sobie trochę roboty sobie zaoszczędzić.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
GorAna 21:45, 15 paź 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Jolu, szkoda, że ta szałwia nie zimuje, bo piękna.
Pozdrawiam, oszczędzaj zdrowie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Pszczelarnia 12:26, 16 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
(...)


W ogrodniczym skusiłam się na taką kompozycję jesienną. To jakiś rdest na pierwszym planie. Planuję posadzić gdzieś na rabatę, ciekawa jestem czy przezimuje. Bardzo ładnie się przebarwił.



Jolu, ten rdest (kupiłam go w tym roku w DE od pani, któa ma go długo w ogrodzie), nie zimuje w gruncie. Trzeba go do domu zabrać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 21:06, 16 paź 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Aniu można zrobić sadzonki i przezimować je w domu. Ja jeszcze myślę czy warto się trudzić .

Ewa, cenna informacja. Dziękuję. Oj, bardzo brakuje mi dużej chłodnej piwnicy jaką miałam w poprzednim mieszkaniu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 00:13, 22 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Kochana dziewczyno, stesknilam sie za Twoim ogrodem...
Rdest piekny, cudowny, od pewnego czasu mysle o nim. Sasiadka ma inna odmiane i ladnie tutaj zimuje...Ladnie przykrywa ziemie, chwasty nie maja szans...
Jolu, chcesz nasiona czarnego kopru? Mam ich troche i bede dziewczynom wysylac, jakby co to powiedz, chetnie sie podziele
Jolu, zdrowka zycze i sily

____________________
Bawarka
Joku 20:22, 22 paź 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Kasiu miło ciebie widzieć po długiej nieobecności na forum. Za nasiona dziękuję. Nadal nie domagam i nie wiem czy następny sezon będzie lepszy. Dlatego staram się ograniczać ilość pracy w ogrodzie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies