Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Milka 08:28, 05 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joku napisał(a)
Te biedaczyny to Diamant Rouge - bukietowe. Bardzo mi się podobają, zwłaszcza przebarwione na ładny czerwony kolor. Rosną w takim miejscu gdzie trudno mi je podlać. Donice oczywiście będą spore - ile cm u ciebie średnicy/ przekroju? O drenażu nie zapomnę, na wierzch może być kora?

Nie znam jej, wygoglam.
U mnie są różne, największa to chyba ma 50cm, a mniejsze 20-30 i rosną mimo to.
Ja dałam na wierzch kamyki, ale kora tez może być, choć mam wrażenie, że jak posypałam piachem i dałam kamyki, lepiej wilgoć się u mnie trzyma.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 11:26, 05 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Na zdjęciach twoje hortensje wyglądają na większe, zastanawiałam się jak trzymają się w pionie razem z donicą. Ale teraz już rozumiem. Kamyki mam, więc dam kamyki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 11:35, 05 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja pisałam o średnicy donic, bo same hortensje są ogromne, niektóre 1,5m inne do 1m, najmłodsze patyki około 70cm.
Stoją o dziwo na baczność. Wiosną wszystkie drobne i chude pędy usuwam, zostawiam najmocniejsze i dość nisko, nad 1 lub 2 oczkiem ścinam.
Patent z kamykami i piachem sprawdza mi się we wszystkich donicach, nawet w tych z różami.
Cudowna ta hortensja, powinna być na słońcu, aby całą urodę pokazać. Jak będziesz mieć nadwyżkę patyków, daj znać Jolu, oczywiście tej hortensji
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 11:41, 05 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Olbrzymiaste są te twoje donice. Ja takich nie mam, max. 40 - 50cm. Jednak dla tych moich mizerot powinny wystarczyć. Będę próbować. Patyczki dostaniesz . Wyślij adres na PW.

Przeczytałam jeszcze raz, teraz doszło do mnie że donice masz mniejsze . Natomiast rośliny w nich są duuuuże .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 13:35, 05 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tak Jolu, donice średnie, niektóre małe i na dodatek nie dość głębokie, a i tak fantastycznie rosną.
Dzięki, już podaję. Mam wolną donicę, to tam je dam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 17:35, 05 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Tylko te moje patyczki za duże nie będą , oby się ukorzeniły.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 20:19, 05 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jolu, Diamant Rouge to piekna hortensja od Jean Renault Bardzo obcicie i dlugo kwitnie, ma cudowne, duze kwiaty do 40 cm, w 2011 roku dostala srebro. Kwitna od czerwca do...W sierpniu cudownie sie przebarwiaja i w tym, rowniez stoja na podium.
Dorasta do 1,5 chociaz...Widzialam i wieksze. Szerokosc to okolo 1.20m. Lubi ciecia koncem zimy i zyzna ziemie. Chociaz u mnie w glinie tez pieknie rosnie
____________________
Bawarka
Joku 21:01, 05 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Wstyd się przyznać ale moja osiągnęła nie więcej niż 0,5m i miała w porywach ze 3 rachityczne kwiaty. Koniecznie muszę zmienić im lokalizację bo tam gdzie obecnie są trudno mi je podlewać a rosną akurat od strony południowej. Liczyłam na to że sąsiedzkie krzaki zapewnią im trochę cienia ale u sąsiadów tez coś marnie .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 21:23, 05 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Eh...jaki wstyd
Jak młoda
Poczekamy, zobaczymy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasiek 21:32, 07 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Joku napisał(a)
Wstyd się przyznać ale moja osiągnęła nie więcej niż 0,5m i miała w porywach ze 3 rachityczne kwiaty. Koniecznie muszę zmienić im lokalizację bo tam gdzie obecnie są trudno mi je podlewać a rosną akurat od strony południowej. Liczyłam na to że sąsiedzkie krzaki zapewnią im trochę cienia ale u sąsiadów tez coś marnie .


Jolu, zaden wstyd, mlodziez jest w okresie dojrzewania Moze rzeczywiscie ja przenies, daj jej porzadnie jesc, obetnij, nie boj sie, one lubia ciecia, i ...Tfu tfu, bedzie Ci pieknie rosla
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies