Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Milka 07:46, 28 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To jest właśnie fajne, że nie musisz co rok wymyślać. Ja mam w tych donicach tez lilie, bluszcze i hosty. W innych pęcherznice na pniu.
Ukorzeniam różne hortki, zawsze wtykam patyk blisko brzegu donicy, nie wiem czemu, ale te najlepiej się przyjmują.

to były patyki sadzone wiosną, zapomniałam nazwę, cudnie się wybarwiły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 08:33, 28 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dobra ręka do sadzonkowania, i są efekty tego. Irenko, zapomniałas dodać, że samo niewiele by urosło, gdybyś codziennie tam wody nie dała. Moje sadzonki "wtykane" w orodzie przeważnie marnieją... z pragnienia. Tu sprawdza się powiedzenie: Pańskie oko konia tuczy!

Miłego dnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 07:44, 31 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Haniu, to koło domu, beczka z wodą stoi, to zawsze podleję. Prawda jest, ze bez wody nic się nie uda.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
yolka 12:27, 31 sty 2021


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Przybywam z szypą do odśnieżania, a tu wiosnę się czuje
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Joku 14:09, 31 sty 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12123
Irenko, Haniu na "pierwszy ogień" do donic pójdą dwie ledwie dyszące na rabacie hortensje - głównie z powodu moich zaniedbań w podlewaniu. Mam nadzieję że mi się eksperyment powiedzie. W razie problemów będę prosić o radę.

Jola, śniegu u mnie trochę jest ale da radę przetrwać póki co bez odśnieżania . Ale za chęć odsieczy dziękuję . Pewnie dotarły do ciebie informacje o śnieżycy w Trójmieście. Ja trochę na zachód w stronę Hani Andrus .
Wiosnę na razie poczuły koty, ciągle chcą w nocy wyłazić. W ogrodzie wszystko przyczajone pod śniegiem, ruszy ledwie odwilż nadejdzie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 07:12, 01 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A jakie to hortensje, bukietowe czy ogrodowe?
I jakie duże masz donice? Dobierz dobrą ziemię, ciut kamyków dla drenażu i coś na wierzch donicy, aby szybko nie przesuszało się.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 17:24, 01 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12123
Te biedaczyny to Diamant Rouge - bukietowe. Bardzo mi się podobają, zwłaszcza przebarwione na ładny czerwony kolor. Rosną w takim miejscu gdzie trudno mi je podlać. Donice oczywiście będą spore - ile cm u ciebie średnicy/ przekroju? O drenażu nie zapomnę, na wierzch może być kora?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 10:12, 04 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
A ja mam w donicy runiankę, już dwa lata, pięknie się rozrosła, w tym muszę ją podzielić bo już wypływa z donicy na brzegach I dobrze sobie radzi na tarasie od południowej strony. To bardzo fajna roślina na trudne warunki.
Irenka dobrze radzi żeby przysypać czymś na wierzchu, ja nigdy tego nie robiłam, teraz mnie oświeciło że powinnam ściółkować czymś donice
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 15:19, 04 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12123
No popatrz, runianka niby bardziej do cienia a jednak w słońcu też sobie radzi. Pewnie dobrze ją podlewasz. Lubię ją i mam w jednym miejscu. Przeniosłam sadzonki z poprzedniego ogrodu. Potrzebowała kilka lat na rozrośnięcie. Gdzieś widziałam zwykłe paprocie (pióropusznik strusi) w donicy, też obłędnie wyglądał. I ponoć wytrzymywał zimą.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 15:21, 04 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12123
I jeszcze aktualizacja pogodowa - łagodna zima nadal trwa. Śniegu trochę, temp. na minusie do 3-4 st. W dzień wczoraj i dzisiaj trochę powyżej zera (max. chyba 7st. ale krótko).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies