Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 20:17, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Anusia też sobie obiecywałam że najwyżej jedna - dwie donice i wystarczy. A wyszło jak wyszło . Jeszcze kilka małych doniczek mam na ganku. Nie umiem się oprzeć urokowi tych drobnych kwiatków. Też mam wrażenie że obecny kwiecień jest zimniejszy niż poprzednie. Nie pamiętam żeby tak długo były nocne przymrozki.

Irenko magnolia już zaczyna przekwitać, niedługo pojawią się liście. Wilczomlecz nazywa się Ascot Rainbow.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
GorAna 21:53, 25 kwi 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Jolu, piękne donice i figurki równie piękne
Ja też od kilku lat kupuję tylko drobne bratki do kilku donic. W pozostałych mam własne, bo sieją się jak najęte
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Martka 21:56, 25 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolu, donice zestawione ze smakiem, podziwiam. Kosy pięknie śpiewają, za to je lubię, ale ostatnio rzadko widuję u siebie. Ich "podskakujący" chód też mnie bawi, lubię obserwować. Czy masz już jakieś listki na drzewach? Pozdrawiam i ciepełka ogrodowego życzę
hankaandrus_44 07:05, 26 kwi 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Wilczomlecze u mnie żyją, a to najważniejsze. Twoje cudne są. Dziękuję.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Dorota321 20:11, 26 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Bardzo energetycznie wyglądają Twoje obsadzone donice.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
an_tre 21:21, 26 kwi 2022


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Jolu wesoły i kolorowy masz już ogród
Pozdrowionka
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 18:40, 27 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Donice i ja dziękujemy zbiorowo .

GorAniu u mnie siewek mało bo donice stoją na tarasie więc nie mają się gdzie wysiać. Więcej mam siewek fiołków, tych bylinowych. Te akurat mi się sieją jak zwariowane.

Martka, też lubię śpiew kosów, u mnie ich coraz więcej. Liście pojawiły się na kalinach i trzmielinie oskrzydlonej compacta, kwitnie śliwa Pissardi. W okolicznych lasach i zaroślach też pojawia się tak wyczekiwana świeża zieleń.
Również pozdrawiam i dziękuję za życzeni ciepełka - przyda się bo dzisiaj znowu zimnawo i wietrznie (chyba najgorszy wariant wiatru z pn - wsch).

Haniu cieszy mnie że wilczomlecze się przyjęły. Moje akurat zbrzydły po zimie, zastanawiam się co z nimi zrobić. Postanowiłam poczekać aż przekwitną i wtedy może je przytnę.
Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii?

Dorotko donice coraz bardziej energetyczne się robią bo bratki się rozrastają. Podziwiałam u ciebie smakowite ciasteczka i łany pierwiosnków.

Aniu faktycznie robi się weselej. Żeby jeszcze trochę deszczu niebo spuściło na ziemię to już byłoby pięknie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 20:00, 27 kwi 2022


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Tak Jolu po tych wysuszających wiatrach, wilgoci brakuje najbardziej.
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
GorAna 21:37, 27 kwi 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Wilczomlecz wpadł mi w oko
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joku 10:57, 28 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Wilgoci nadal brak a ja nie mogę dojść do ładu z kranem i wężami. Przeciekają pomimo wymiany i instalacji nowych elementów. Trzeba było zabrać ustrojstwo pod dach na zimę.

GorAniu wilczomlecz zaklepany .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies