Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

mirkaka 12:42, 19 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Na gałązkę tego wilczomlecza się zapisuję, jak będziesz u mnie z Vitą, w zamian za niego dam gałązkę mojego bordowego
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 21:07, 19 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12207
Ja bratkom, zwłaszcza tym drobnym nie potrafię się oprzeć. Nie ma dla mnie wiosny bez nich.
Listki cyklamenów jeszcze bardzo ładne. Czy jest przędziorek? Nie jestem w stanie tego sprawdzić bo mam ograniczenia w sprawności . W dodatku liście są srebrne więc ewentualne szkody mogą być słabo widoczne. Zresztą liście niedługo zaczną zanikać a wraz z nimi stołówka dla przędziorków.

Przyznaję, na ptakach się nie znam .

Wilczomlecza masz jak w banku, za czerwonego dziękuję bo go mam.
Cieszy mnie że kukliki się sprawują. Swoje muszę przesadzić bo znowu krzaki na nie włażą.

Dzisiaj wykopałam olbrzymią kępę miskanta z przedogródka - odmiana bliżej nieokreślona. Miała być Kleine Silberspinne a okazała się być jakąś silniej rosnącą. Póki co żyję i chodzę .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 22:37, 19 kwi 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18542
Pięknie obsadziłaś donice. Taras jak z żurnala
Wrzosieć bardzo przyciąga uwagę. Cudownie kwitnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
KasiaBawaria 20:50, 23 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Joku napisał(a)








I na koniec kosowa rodzinka u sąsiadów za płotem (trawnik świeżo po wertykulacji). Tak były zajęte szukaniem pożywienia że nie zwracały na mnie uwagi.



Piekne obsadzne. Dlugo kwitna te bratki?Czy trzeba je szybko wymienic?
____________________
Zapraszam na kawe
Joku 20:07, 24 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12207
Ewa, do żurnala to sporo brakuje, donice dziękują . Wrzosiec faktycznie rzuca się w oczy .

Kasiu pewnie ok. 2 miesiące, potem zaczynają się robić nieładne, wybujałe. Sadzę w marcu (zależy kiedy pojawią się w sprzedaży), zazwyczaj w czerwcu wymieniam na zestaw letni. Można je wysadzić na rabatę, ale ja ze względu na brak miejsca zazwyczaj je wyrzucam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 23:39, 24 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10354
Ja mam jednego cyklamena, który przetrwał, ale słabiutki jest, nie kwitł jesienią i teraz napewno też nie zakwitnie, raptem zostały mu trzy listki, ale może się obroni ?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 23:47, 24 kwi 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Powtarzam za: taras jak z żurnala Pozdrawiam Jolu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 16:59, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12207
Basiu zostaw go w spokoju i obserwuj co będzie dalej.

Vita taras dziękuje . Również pozdrawiam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anusia2 19:14, 25 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Ja w tym roku czekam jeszcze z zakupem roślin do donic. Obsadziłam tylko jedną przy wejściu do domu bratkami. Na szczęście coraz cieplej choć i tak kwiecień jak do tej pory najchłodniejszy w porównaniu chociażby z zeszłym.
Donice wzorcowe, podziwiam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Milka 19:39, 25 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joku napisał(a)
Wszystkim podczytującym mój wątek życzę przyjemnego spędzenia reszty świąt. U nas piękna pogoda, w końcu bez chłodnego dokuczliwego wiatru. Wczoraj i przedwczoraj nieco popadało, ale tegoroczna wiosna nie rozpieszcza roślin opadami. Niemniej jednak wszystko powoli rusza do przodu. Na kalinach pojawiły się delikatne listki



Na bodnateńskiej jeszcze resztki kwiatów



Magnolia dzielnie opiera się przymrozkom



Wilczomlecz u mnie pierwszą zimę przetrwał i nabiera żywszych kolorów



Super magnolia, daje czadu. Ten wilczomlecz bardzo urodziwy, pamiętasz nazwę?
No i taras ubrany pięknie. Też lubię bratki miniaturki, co rok mam siewki w najróżniejszych miejscach.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies