Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 11:17, 05 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12126
Dla Irenki moja donica, M przyczepił do ściany. Posadziłam rozchodnika, ale go jeszcze nie widać



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 11:55, 05 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Jaki rozchodnik, schwał się Też dzisiaj taką amplę sukulentową obsadziłam, no moje widać
Bardzo elegancko, mebelki super, zwłaszcza bujak. Korzystasz chociaż?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Kordina 12:03, 05 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4727
Joku napisał(a)

[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/233/2330819/original.JPG[/img]


Ciekawa roślinka, czy to jest tzw "psi ząb - pagoda"?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 12:05, 05 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4727
Dziwne, na podglądzie wgrało się zdjęcie, a po zapisie, nie ma, ale wiesz o którą roślinkę chodzi? Pozdrawianki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 12:07, 05 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Bardzo ładna ta biała drobnica świdośliwa też ładnie Ci kwitnie, one są jednak niezawodne a powiedz, ten wilczomlecz, jakoś się u Ciebie rozrasta, rozsiewa, mam go też u siebie jedną sadzonkę i chciałbym go trochę rozmnożyć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gobasia 16:17, 05 maj 2022


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Joku napisał(a)
W oczekiwaniu na deszcz




co to za kwiatek?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
mirkaka 19:33, 05 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Widzę że za przykładem Vity robi się z Ciebie koneser ogrodowy Coraz więcej rarytasów masz

Porzeczkę krwistą dawno temu wywaliłam bo mi chorowała, a jest piękna
Bratkami to jesteś zasypana, są piękne, szczególnie ujęły mnie te ciemno bordowe, żółte środki jakby buźki małpek

I tyle rodzajów zawilców, wow
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 19:43, 05 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12126
Vita, mam nadzieję że u mnie też będzie widać . Odmiany nie pamiętam, jakiś o czerwonych listkach. Marniał na rabacie, ślimaki go chyba podżerały. Pokaż swoja amplę .
Z bujaka korzystam od czasu do czasu. Zbyt wygodny nie jest ale trochę pobujać się można. Marzył mi się od kilku lat.

Kordina, pewnie masz na myśli tę roślinę którą zacytowała Gobasia. To psiząb, odmiany nie znam.

Basiek, wilczomlecz ponoć się ukorzenia. Ja dopiero teraz próbuję coś ukorzenić bo dziewczyny prosiły o sadzonki. Wiem że Hani Andrus się sadzonka ukorzeniła - pisała ostatnio.
Odmianę o bordowych liściach mam bodajże od 3. lat, przezimowała ale po ostatniej zimie zrobiła się brzydka bo ma sporo podsychających pędów. Nie wiem czy po kwitnieniu ją przyciąć, chyba że jakoś się pozbiera. Odmiana o żółtawych liściach jest od poprzedniej jesieni i jeszcze wygląda ładnie.

Gobasiu kwiatek nazywa się psiząb.

Troszkę dzisiaj popadało ale suszy ta ilość deszcz nie zlikwiduje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 19:51, 05 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12126
Mirka, manię kolekcjonerską miałam przed epoką Ogrodowiska, przez ostatnie lata z nią walczyłam biorąc przykład z miminalizmu Danusi, ale minimalistką się nie stałam jak widać .
Zawilce to zbiory wieloletnie. Chciałabym dorobić się niewielkich dywaników. Sangwinaria to zasługa Vity. Mam jeszcze różne odmiany paproci - też jakby niewielka kolekcja .
Moja porzeczka dotychczas nie chorowała. W zeszłym roku ją trochę podcięłam bo zrobił się drapak. W tym roku planuję jeszcze jedną gałąź wyciąć.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 20:05, 05 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Mój ten z żółtawymi liśmi też jest od jesieni, ale dziś go oglądałam i chyba będzie kwitł, taki zwykły sam mi się rozsiewa, może ten też się rozsieje ?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies