Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 17:42, 16 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
O rany, tyle miejsca dla nich nie mam . Moje wolniej rosną, bo ta kępa rośnie chyba 3. sezon a nie osiągnęła nawet 0,5m średnicy. Już w ogrodzie Mirki (Mirkaka) zauważyłam że to są olbrzymy.
Może twój cyklamen kwitnie wiosną (cyclamen coum), one u mnie jeszcze nie pokazały liści.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 22:47, 18 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)
Bardzo ładnie rozrasta się dostana od Mirki haconechloa, zastanawiam się nad miejscem dla niej, może zostawię w donicy - widziałam ciekawe inspiracje.





U mnie ta trawka tak ładnie się nie rozrasta. Posadziłam ją na rabacie. U Ciebie w donicy widać, że się zagęściła.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 06:35, 19 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)
I jesienne owoce, w tle nadal czekający na dokończenie placyk za szopką. Oj, chciałabym żeby ten bajzel zniknął. Trzeba się zmobilizować.


Hortensji Diamant Rouge wybitnie służy nowe miejsce





Pięknie Ci sie wybarwiła Diamant Rouge. Moje dwa krzaczki posadzone w bylinach kiepsko sobie radzą.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 10:43, 19 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Hacone znalazła już swoje miejsce na rabacie, mam nadzieję że będzie się tam dobrze czuła. Ale mam w zapasie jeszcze dwie, było mi żal wyrzucić odłamane źdźbła więc sadziłam je do doniczki, też sobie rosną. Tę dużą kępę przycięłam po posadzeniu i widzę że jej to dobrze zrobiło .

Kolor hortensji jest w rzeczywistości o wiele bardziej intensywny. Nie umiem zrobić odpowiedniego zdjęcia. Pięknie przebarwiła mi się też hortensja Vanile Fraise. To dobry rok dla hortensji pomimo suszy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 11:39, 19 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Hakone bardzo ładna w tej donicy całkiem fajnie wygląda, ale ja nie podpowiem jak będzie rosła, bo nie miałam z nimi do czyszczenia, w tym roku posadziłam sobie takie dwa maluszki mój cyklamen też kwitnie, nie ma listków ale kwitnie no i wcisnęłam na rabatkę kilka sadzonek truskawek Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 20:06, 19 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Moje pierwsze podejście do tych pięknych traw było zupełnie nieudane. Kupiony okaz wegetował chyba ze 2 - 3 sezony stopniowo zmniejszając swoją objętość aż całkiem znikł. Potem kupiłam wersję o zielonych źdźbłach, ta się dobrze spisuje, już odkroiłam od niej kawałek który dobrze rośnie. Od Mirki dostałam kolejną hakonkę o zielonych źdźbłach i właśnie tę. Wszystkie dobrze rosną. Mirce i jej mężowi należy się szczególne podziękowanie bo musieli się nieźle namęczyć żeby coś odkopać. Jej hakonki są olbrzymiaste.

Czyli masz prawdopodobnie cyklamena bluszczolistnego, liście pojawią się za jakiś czas. Moje truskawki już trzymają pion, wygląda na to że się ukorzeniły. Twoim życzę tego samego.

Jesienne niebieskości



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 20:33, 19 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Ja mam dwie truskawki, tak na brzegu, które mają różowe kwiaty i od nich posadziłam młode sadzonki o ile nie były pomieszane, ale jakby co to też będzie ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 21:29, 19 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Próbowałaś owoców tych kwitnących na różowo truskawek? Jadalne są? U mnie w rządku zmieściło się kilkanaście krzaczków.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 22:31, 19 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Joku napisał(a)
Próbowałaś owoców tych kwitnących na różowo truskawek? Jadalne są? U mnie w rządku zmieściło się kilkanaście krzaczków.


Jadalne, miały długo owocować, jakoś owoce nie są specjalnie większe, raz kwitły tak jakby drugi raz ale owoców z tego nie dało, drugi raz bym ich nie kupiła, no ale są, nie wyrzucam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kasiek 22:54, 19 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762




Mam pytanie: czy ktoś ma doświadczenie z przesadzaniem cebulek cyklamenów?


Jolu, ja je ciagle przez moje gapiostwo przesadzam. Ladnie sie rozrastaja, nie widze aby im to szkodzilo.
Trawy hakonki rosna u mnie jak chwasty. I dobrze
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies