Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 20:30, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Przeorganizowany przedogródek powoli zaczyna mi się podobać chociaż nad niektórymi fragmentami trzeba jeszcze popracować. Ciągle myślę nad eksmisją jodły. Z powodu cięcia straciła nieco "fason".







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Margo2 20:33, 29 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 858
Pytałaś o rośliny do donic na patelnię.
Możesz posadzić rozchodniki, lawendy, szałwie, kocimiętki, liliowce, trawy, żurawki.
A nawet miniaturowe iglaczki, cisy.
Bardzo fajny Wilczomlecz migdałolistny. On chyba też poradził by sobie w takiej donicy
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Joku 20:42, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Pochwała należy się eMowi za odnowienie szopki i ławeczki, która już była spisana na straty. Mężowski debiut w roli stolarza, całkiem udany, ponoć nawet mu się ta praca spodobała. Wszystko za sprawą nowego sprzętu czyli poręcznej pilarki .



Tzw. spożywka





Jest nadzieja że w końcu zakwitną kupione kilka lat temu piwonie




____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:48, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186


Urocze fiołki labradorskie



Na koniec kilka widoczków ogólnych



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:53, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186






Ogłoszenie z serii: oddam za darmo . Dwa siewniki, ja już umiem siać ręcznie, zajmują mi miejsce w szopce. Gdyby ktoś był chętny to odbiór osobisty, trudno je spakować.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:57, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
zbigniew_gazda napisał(a)
Jolu ale masz roślin różnej maści że szok. I znasz ich nazwy i wydaje mi się że niektóre pierwszy raz widzę.


Trochę mi się przez lata nazbierało. Nazwy trzeba sobie przypominać żeby mózg nie zanikał .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:59, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12186
Margo2 napisał(a)
Pytałaś o rośliny do donic na patelnię.
Możesz posadzić rozchodniki, lawendy, szałwie, kocimiętki, liliowce, trawy, żurawki.
A nawet miniaturowe iglaczki, cisy.
Bardzo fajny Wilczomlecz migdałolistny. On chyba też poradził by sobie w takiej donicy


Gosiu dziękuję za podpowiedzi. Większość z tych roślin mam a nie przyszły mi na myśl. Pewnie którąś z nich upchnę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:13, 29 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Joku napisał(a)
Pochwała należy się eMowi za odnowienie szopki i ławeczki, która już była spisana na straty. Mężowski debiut w roli stolarza, całkiem udany, ponoć nawet mu się ta praca spodobała. Wszystko za sprawą nowego sprzętu czyli poręcznej pilarki .





Jola, wszystko cudne co pokazałaś, ale to zdjęcie mnie rozczuliło Mężowski debiut stolarski na 6 z plusem
P.S. Oni chyba jednak faktycznie mają swoje alternatywne forum oparte o nasze
P.S. (2) Z zaproszenia chętnie skorzystam, mam nadzieję, że kiedyś tempo mojego przemieszczania się na trasie zwolni i dam radę odbić w bok
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 07:23, 30 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10327
Domek świetne wygląda pochwały dla eM fajnie mu się udało i dobrze, bi szkoda byłoby skazać na straty ten domek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ewa777 09:07, 30 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
O tej szkółce w Górze też nie słyszałam. Może przy okazji jak będę Ciebie odwiedzała, to zajadę. Tylko trzeba mi przypomnieć. A i sklepem z wyrobami wędliniarskimi mnie zachęciłyście

Zdjęcia z ogródkiem cudowne. Zwłaszcza te z domkiem. Praca męża naprawdę udana.
Do donicy zaproponowałabym Ci coś jednorocznego, żeby kwitło cały sezon. Będzie miło na tarasie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies