Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Basieksp 10:06, 25 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10252
Też takiego nie widziałam, bardzo ładny jest
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 19:59, 25 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Elisa, ja już się nasyciłam ogrodniczymi, roślinnymi ciekawostkami. Ogród mały, nie ma gdzie sadzić. Ostatnio pojechałam do szkółki w Górze ale tylko po to żeby zobaczyć co mają. Nic nie kupiłam.

Zbyszku, to że ma uszlachetnione kwiaty w niczym nie ogranicza jego wigoru . Szaleje jak jego mniej szlachetni pobratymcy.

Basiu, jak kwitnie ma urok, później niczym się nie wyróżnia. Zobaczę jak mu będzie w donicy, a właściwie w dwóch.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
GorAna 21:41, 25 kwi 2024


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Pełen barwinek niespotykany, a bardzo ładny
Ja mam białego i zaczyna się ładnie rozrastać, z czego bardzo się cieszę. Posadziłam pod czerwonym bukiem i czekam na ekspansywność
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Magara 23:23, 25 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Jolu, co to za szkółka w Górze? I w której Górze?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 11:40, 26 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Aniu, u ciebie barwinek może poszaleć bo ma gdzie. Dobry pomysł jeżeli pod bukiem nic nie rośnie i jako docelowy ma być ładny dywan w stópkach buka.

Daga, w Górze Pomorskiej tutaj. Duży wybór krzewów, drzewek i drzew, hortensji, rododendronów, azalii, klonów, itp, itd, bylin niewiele ale czasem coś ciekawego i za niewielkie pieniądze można wypatrzeć. Kiedyś było duzo roślin sprowadzanych z Holandii, teraz dominuje nasz Szmit. Nawet ich kiedyś tam widziałam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 18:45, 27 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Dzięki za fotki barwinka o pełnych kwiatach Mnie obiecywałaś Przyznam, że ta odmiana umknęła mojej uwadze, chyba przez to, że barwinków nie lubię. Pomysł, aby posadzić go do donic uważam za bardzo trafiony Wcześnie kwitną, zapewniają masę zielonego później, zbyt szybko nie zbrzydną
Zastanawiam się, czy można dosadzić im do towarzystwa coś kwitnącego później? Myślałaś o tym?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 20:53, 27 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
W tej ceramicznej donicy akurat nie bo nie jest zbyt duża. Ale rośnie w innej większej donicy posadzony jako zapchajdziura i ma do towarzystwa turzycę Ice Dance oraz golterię. Właściwie zestaw przypadkowy, w dość cienistym miejscu. Na razie obserwuję, donica pomimo solidnego drenażu ma skłonność do zatrzymywania wody i większość posadzonych roślin dość szybko pada.
Ale twój pomysł wart zapamiętania i urzeczywistnienia.
Masz może jakiś pomysł co wytrzymałoby na patelni, też w donicy tej dużej czarnej stojącej w kącie tarasu? Wystawa pd- zach, patelnia. Rośnie tam miniwiśnia, turzyca evergold i poziomka (sama tam zawędrowała). Planowałam wysadzić wiosną drzewko ale nie miałam odwagi się za to zabrać więc cały zestaw nadal trwa. Muszę czymś wypełnić luki.



Na szybciora znalazłam jakieś nieaktualne zdjęcie dla ilustracji problemu . Chodzi o miejsce po lewej stronie zdjęcia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 21:55, 27 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Trudne dla mnie zadanie, szybciej poradziłabym rośliny do cienia. He he, wezmę pod uwagę moją 'parszywą dwunastkę', coś mam w tyle głowy Ale w tej donicy to masz bardzo mało miejsca?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 23:36, 27 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Joku napisał(a)


Daga, w Górze Pomorskiej tutaj. Duży wybór krzewów, drzewek i drzew, hortensji, rododendronów, azalii, klonów, itp, itd, bylin niewiele ale czasem coś ciekawego i za niewielkie pieniądze można wypatrzeć. Kiedyś było duzo roślin sprowadzanych z Holandii, teraz dominuje nasz Szmit. Nawet ich kiedyś tam widziałam.


Jola, dzięki, czasem jadę przez Wejherowo, nie zaszkodzi zboczyć Chyba w lipcu będę w okolicy, do lipca moja załamka przymrozkowa powinna mi minąć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 18:56, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Vita, no właśnie z roślinami do cienia też nie mam problemu, a na południową wystawę trudno mi coś wymyślić. Miejsca tam mało, chyba kupie coś jednorocznego i postawię w doniczce. Poziomka powinna powinna przesłonić doły .

Daga, zboczyć trzeba niewiele, jakieś 10 km, zależy skąd liczyć. A stamtąd już do mnie niedaleko .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies